bugün

jakoben anlamına gelir, jakobenler fransız devrimindeki siyasi bir gruptur.
yeni bir sekizinci nesil yazar. koştursun efenim sözlükte. * *
mükemmel yazıları olan eski bir arkadaş...
yeniden hoşgelmiş...
(#12893950)

numaralı entasrisinde kürtlere pislik sürüsü diyerek günlük 31'ini tamamlamış kafatasçı.

bir de kendi dilinde nick almayarak dilinden ne kadar utandığını da sergilemiş bize.
vatansever ve türkçü olmaktan utanmayan kişidir, hele ki bu ithamları pkk yandaşları ettiğinde vatansever olmakla daha bir gururlanan kişidir, ayrıca işbirlikçi sürüye de aldırış etmediğini bilmeli o hainler, düşünce özgürlüğü ve insan hakları arkasına sığınıp yurt düşmanlığı yapanlara sanırım büyük halk dostu ve jakoben lider jean paul marat'nın şu sözleri tokat gibi gelecektir; " ben sınırsız düşünce özgürlüğü isteyenlerden değilim. bu özgürlük ancak, yurdun gerçek dostları için sınırsız olmalıdır ve yurttaşlığa aykırı sorunları kışkırtmak benim gözümde bir suçtur. tıpkı baskıcı yuvalara boyun eğmeyi öğütleyerek işlenen bir suç gibi. ılımlıların sisteminde, halkın kurtuluşu sahte bir insanlık sevgisine kurban edilmektedir. onlar, düşünce özgürlüğünü çiğnemek bahanesiyle devrim düşmanlarına devletin altını üstüne getirme özgürlüğünün bırakılmasını istiyorlar."
tanım: yeni bir yazar. etnik tarafı değil, türkiye cumhuriyetine bağlılığı önemlidir. barış içinde insan olarak yaşamak isteyen herkes için geçerli olduğu şekilde.
gereğini yapmış bu toprakların, bu vatanın bir ferdi. teşekkürler.
merak etme senin gibilerin kıymetini bilen bilir. hain köpek sürülerinin bunu bilmesine imkan ve olanak yoktur.
hem musevi hem türkçü olduğunu belirtmiş yazar. ayrıca siyonistim de derse hiç şaşırmayın. zira türkçe nick almaktan utanan bu türkçü; türkçülüğün birinci esası olan göktanrı saçmalığına inanmayı ihmal etmektedir. bu sebeple türkçülüğü yalan olmuştur. olmadı şamanist de takılabilir ama musevi olmaz başgan.
takip ettiğim yazar. şahsen herkesi takip etmediğimden, ettiklerime dikkat edilmesi önemle duyurulur. koçumsun devam eyle...
kırımçak yahut hazar tarafındaki türk gruplarından geldiği kuvvetle muhtemel yazardır.

Türk olmak için müslüman olmaya gerek yoktur, bunu bilmeyenler seni burada mutlaka anlamayacaktır.

Tanrı Türk'ü korusun, ırktaş!
türkçülerin nick altını düzenli olarak ziyaret eden bir iki soy özürlünün saldırına aldırmaması önerisini verdiğim, musa'nın bozkurtu.
başlıklarımda @2 olmayı seven yazar, türkçü ise şayet kardeş yazar.
--spoiler--
yalnız bakılması gereken nokta şu, eleştiri aldığım kısım, düzgünce tanrı'ya inanıp, musevi olmam mı yoksa vatansever bir atatürkçü olmam mı onu anlayamadım
--spoiler--

kafası karışık yazar. insanların onun kafatasçılığını eleştirdiğini hala anlayamamış. belki museviliğime laf söylüyorlar kanalından birşeyler yakalayıp saldırıya geçecek ondandır kıvranışı. bir de musa'nın bozkurtu tanımlamasına birçok kişi eminim ki sarsılarak boşalmıştır.

hem türkçü hem insan tezatıyla yaşamaya çalışıyor.

(bkz: sen bizi güldürdün sanrı da seni güldürsün)
ırkçı olmaması itibariyle türkçülüğü güdük bir yazarmış, yeni fark ettik. ırkçılık ve türkçülük birbirinin ayrılmazıdır.
yaptığı listede nick altına yazmasını istediği yazarların adlarını vererek, ego tatmini sağlamak istemektedir.

yazın ki, çocuk kalbi hızla çarpsın, havalara uçsun.

seri eksiler, yavaş koçum parmaklarına!
asker kaçağı gibi oldum diyerek beni güldüren yazar. (#12992025)

Güzel bir laf olmuş,yerine yakışmış.
takip ettiğim bir yazar değil ama kısa süreli bir tartışmada bana karşı gayet kibardı . benim ateşli halime karşılık sakin bir hali vardı ama inatçı olduğunu söylemeden geçemeyeğim. *
ne dinimiz ne de siyasi görüşümüz uyuşmuyor belki ama rahat kafayla konuşabilmeyi başarabilmemiz bu ülkede çok görülen bir şey değil.
(#13069803) heveslenmesin yazarı. ikisi de benim.
kopyacıya hitaben "ateşli akpli, yavaş ol koç kayar düşersin." demiştir. bu deyiş kopyacının çok gücüne gitmiştir. çok umrundadır kendisinin. kendisine sorduğumuzda "cehape limi olsaydık, pkk dan birsürü milletvekili çıkaran ke mal beyemi gönül verseydik yada püskevitemi verseydik oyları" demiştir.
musevi imiş. ama siyonist değil imiş.
bizden de buna inanmamızı bekler imiş.
"yorrak inanırız" demek lazım panpa.
entrylerine bakıyorsunuz; islamı, müslümanları, ümmetçiliği vs. tüm kutsalımızı küçümsüyor.
ama bu adam siyonist olmuyor öyle mi?
silik adayıdır.
şakirttir.

(bkz: biliyor)
tanıdığım en kaliteli atatürkçülerden birisidir. hakkında tıpkı atatürke dendiği gibi musevi ya da şakirt sözleri denmekte alakası yoktur.
ifade özgürlüğünde kantarın topuzunu kaçıran yazar. *
loca üyesi olması muhtemel uuser.
jacobinleri avrupa'da masonlardan başka kimse sevmez.
onlarda, "biraderlik"ten ötürü *
israil'e derin bir hayranlık ve aidiyet besleyen, türkçü ve türk olduğunu iddia edip , semitist davranan, bir ırk dini olan yahudiliğe mensup bir garip kişi.
ateistliği sadece müslümanlaradır. yahudilere karşı ateist değildir.
en azından ben öyle düşünüyorum.