bugün

işçi eylemlerinin vazgeçilmezi, haklarını söke söke almak için konuşlanmış kişilerin repliği.
eylemlerde hep söylenen ama nedense hiçbir şeyin degişmedigi olay.
şayet sloganı atan devlette çalışan işçilerse daha ne kazanacağınız derler adama???
bir düz memur 700- 1000 ytl, bir mühendis 1100-1300 ytl para alırken aylık, işçiler 2000 ytl yi bulan ücret alırlar. valla sana mı haksızlık yapılıyor bana mı ben bunu bir türlü çözemedim.
dönemin başbakanı mesut yılmaz'ın işçilere verdiği % 100 zamdan sonra devlet işçileri için masumiyetini yitiren slogandır. bu denli bir maaş ödeyemeyeceği için devlet 1993 ten beri az sayıda işçi almaktadır. hatta işçi almamaktadır. son dönemde devlet yeni bir politika belirleyerek yeni aldığı işçilere sözleşme imzalatarak 600 ytl maaş vermiştir. bu maaşla işçi almıştır. şimdi düşünün aynı kurumdasınız biriniz 2000 ytl alıyor, biriniz 600 ytl..peki işçinin hakkını koruduğunu iddia eden sendika ne yapıyor? ben ayda bir yevmiyemi bilirim diyor ve konuya ses çıkarmıyor. peki özeldeki işçi ne oluyor? onu soran bile yok. evet haklısınız da bu hak eşit dağıtılmıyor.
üreten bizsek yönetende biz olacağız cümlesiyle beraber işçilerin en çok kullandığı slogan. sonuna kadar haklılardır çünkü mevcut sistemde en çok ezilen, sömürelenlerdir ve bu yüzden söylenmekte haklılardır. üretenler oldukları içinde kazanmaları gereken kişilerdir. buna rağmen halen daha "maaşları düşürülsün çok para alıyorlar zaten", "mühendisler kadar para alıyorlar"denilmektedir. bunu söyleyenlere "e o zaman sen işçi ol" denmesi gerekir. hem mühendislere az para verilmektedir ve gereken değer verilmemektedir, o zaman suçu büyüklerde aramak gerekir.
sorunlu türkçe karakterlerin çoğunu barındırdığından türklerin lorem ipsum yerine kullanılabileceği bir cümledir. bence.
bir ismet özel şiirini anımsatan önerme.
(bkz: BiR DEVRiMCiNiN ARMONiKASI)
gelecek zamanda kurulan bu cümle 1950 yılından buyana eylem yapan her işçinin dilindedir. 50 yılda kazandıkları ve kaybettikleri göz önünde tutulacak olursa bu cümle daha çok 50 seneler dillerden düşmeyecektir.

(bkz: Susma sustukça sıra sana gelecek)
Boş ve kuru bir laftır.
yaşasın sosyalizm kahrolsun patron egemonyası !!!!