bugün

hepinizin patronu olmak. (bkz: ceo)
işsiz kalmaktır, maalesef.
maksat üniversite görmek, ortama girmektir.
son sinifsa derdi oyp yle akademisyen olmak olabilir. belki kpss ile cok maasli bir memurluk niye eziyosunuz ki simdi?
"kimi işletecen ehehe " diyenlerin çemcük ağızlarına vurmaktır.
basit bir mantıktan fazlasını güdemeyen insanlarca sırf üniversite okumam için okunuyor denebilir ve aynı kitlece harbiden bu yüzden okunabilir.

ama iyi işletmeci eksiği bizim memlekette cidden fazla. sadece siz farkında değilsiniz. çünkü siz zaten her şeyden önce bir işi yürütmek için yaşayan insanlar değilsiniz ve muhtemelen hiçbir zaman da olmayacaksınız.

toplumumuzda ailelerinin empoze ettikleri veya kendi hayalleri için insanların yaptığı işleri küçümseyip görmezden gelmeyi seven insan maalesef fazla.

gelgelelim iyi işletmeci, yönetici, müteşebbis vs. olmak hiç sizin sandığınız gibi basit bir şey değil, buna emin olabilirsiniz ve ben tüm içtenliğimle söylüyorum.

sizin görmezden gelmekten ziyade dikkat etmediğiniz şeylerde o kadar çok detay, o kadar çok emek var ki...

kimsenin mesleğini bu kadar küçümsemenin anlamı yok.

bizim memleket de mesela doktor, mühendis, avukat olmayı öğretiyor; bununla gurur duyup şımarmayı ezberletiyor...

ama hiçbirisinin en iyisi olmaktan bahsetmiyor bile işte.
yorumların çoğu yanlış. işletme ucu açık bir alandır. Açık öğretimdede okunabilir, boğaziçinde de... Kazanıcağınız para öğreniminize ve kendinizi geliştirmenize bağlı. Özgüven ve zeka şarttır. Boğaziçi okusanda, bir otsan biyerlere gelemezsin...

Not: işletme okumuyorum raad olun.
tam olarak ileride meslek sahibi olmak olduğunu söyleyemem.günümüzde torbacıların bile işletme mezunu olduğunu düşünürsek bu meslek çoğu kişi için sadece üniversite okudum için okunabiliyor.
Iyi bir işletme mezunu 24 ayrı meslek yapabilir açın okuyun amk benim tanıdığım birçok şirkette genel müdürler işletme mezunu altlarındada muhendisleri doktorları avukatları köpek gibi çalıştırıyorlar çünkü onların amiri ama adam yozgat mezunu değil bircogu boğaziçi odtu mezunu yüksek lisans içinde yurt dışında eğitim görmüş donanımlı en az iki dil bilen insanlar siz hala bütün işletme okuyanları bir tutun.
Milletin dalgasına konu olmaktır dememi beklerseniz çok beklersiniz. Hayır arkadaş ilkokul terk teyzeler gibisiniz yok efendim işsizmiş okumak için okurmuş allah aşkına bunları söyleyenler ne okuyor pardon. Adam mühendis fellik fellik işletmeden yüksek lisans yapacak okul arıyor paraları döküyor sonra profesör maaşı az ifindim. Yok öyle. Teyzeleri anlıyorum nerden bilsinler ama siz kara cahil misiniz ? Hayır bu ülkede neden herkes doktor avukat olmak zorunda ? Olanlar da mesleklerinin hakkını verebilse gözüm açık gitmeyeceğim. insanları küçümsemekten ne zaman vazgeçeceksiniz. Bu ülkede alanın neyse onda kendini geliştireceksin kural bu. Ben işletmenin alanlarını yazmaktan yoruldum siz bir açıp okuyamadınız !
Yozgatta, malatyada, kırıkkalede mühendislik okuyan hırboların düşündüğü sorudur. Ulan hırbo, sen bi bilkent, koç, odtü işletmenin kapısından gir ben sana o zaman anlatacağım amacı. Dünyadan haberi yok bu angusların yaa!
okulu bitirmektir.
Diploma sahibi olmaktir. Kendi sartlari icinde egitim goren kisileri damgalama cabasi nedir keske en cahilimiz fakulte mezunu olsa...
benim gibi mallar muhasebeyi son güne bırakır yani benim tüm okuma amacım bu hatta var olma sebebim...
diplomalı hıyarcı olmak.
Üniversite bitirmiş olmaktır. Tamamiyle zaman kaybı. Onun yerine biryere girip iş ögrenseler kendileri için daha hayırlı olur.
arkeoloji, felsefe, sosyoloji, uluslararası ilişkiler, sosyal bilgiler öğretmenliği, halkla ilişkiler, azerbaycan türkçesi, hititoloji, kuaförlük öğretmenliği, reklamcılık, sümeroloji, tarih, tiyatro eleştirmenliği ve dramaturji, turizm animasyon, türk halk bilimi, türk lehçeleri ve edebiyatı, ilahiyat, kamu yönetimi, çeko gibi lisans bölümlerini okuyanların amaçlarından daha mantıklı amaçlardır. fakat sikik kafalı insanlar takmıştır bu bölüme kafayı, daha saçma bölümler varken gelir işletme bölümünün lafını yapar. yeterince sikilmişte, ben de sikeyim o eleştirel kafanızı.
Kendi isini kurmaktir. Amk sanki her okuyan issiz kaliyor kendini gelistirirsen ya da imkanin varsa parani da kazanirsin. Benim kurdugum sirkette o muhendisler bana patron diyecek !
gunesin ogluyla hayat kadini olmak icin bitirilmesi gereken skimsonik bir bolum. lisede sozel siniftan cikabilen en yuksek mertebe budur otesi hayal urunudur. benim babam zengin taam mi ! lan bi git, baban zenginse ozele git adam gibi bolum bitir. acik ogretimden isletme okuyan trilyoner oglu mu olur hahahamina..
okudum ama işim yok diyebilmektir.
işletme okumak çok iyi paralar kazanabilmek demektir. sanırım başlıı açan eğitim fakülteli yada fen edebiyat.... atanamıyor, iş bulamıyor kafayı işletmecilere bozmuş.ha sübhanallah.
(bkz: okumamış demesinler)
okudu desinlerdir. 9 eylül işletme mezunuyum. 1.5 sene önce mezun oldum hala işsizim.

şaka lan şaka mezun olduktan 1 hafta sonra iş buldum. 1.5 yılda 2 terfi aldım. Uluslararası bir lojistik şirketinde italya ithalat müdür yardımcısıyım. 2300€ maaş alıyorum. en kısa sürede de kendi işimi kuracağım araştırmalarım devam ediyor.

şimdi siktir olup gidebilirsiniz bebeklerim.
okuduğun üniversiteye göre değişecek durum.
(bkz: boğaziçi üniversitesi işletme)
(bkz: odtü işletme)
işletme teknik bir bölümden sonra master olarak alınırsa çok yararlı tek alınırsa az yararlı oluyor maalesef.