bugün

benim okuldaki halimdir espriler beş para etmez ama hiç olmadık yerde bütün sınıf yarılır derslerin sıkıcılığından sınıfta sapıttı.
arkadaş ortamından torpillidir.
mimiklerini kullanıyordur.
Mimiklerine şükretmeli.
patron, öğretmen veya eve gelen oturaklı bir misafirdir. içinizden geçirirsiniz " bunu ben söylesem kimse gülmez " gibisinden.
ya ortamdakilerin o an gülmeye çok ihtiyacı vardır ya da espriyi yapan insan vurgusuyla, mimiğiyle falan güzel iş çıkarmıştır.

zıttı; espri güzel olduğu halde kimseyi güldüremeyen insandır.
hiçbir şey söylemeden de güldürenleri vardır;

http://www.youtube.com/watch?v=ldGVaiQSXgU

ne söylediğin değil, nasıl söylediğin önemlidir iddiasının ispatıdır.
bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim insanıdır.
zengindir. çünkü zengin esprisi komik olur.
çevresi hoşşik dolu insandir.
galiba sempatiklikten kaynaklı güldüren insan tipidir. heriflerde şeytan tüyü var sanırım. hani dese ki ' ben kamyonu sürüyorum, leonardo da vinci' yine güleriz gibi. başkası olsa döverek atarız dışarı ama bu herife gülüyoruz sözlük. sence de çok ilginç değil mi. yaradılış meselesiyse demek ki. ondan herhalde.
iğrenç espriler sanki daha fazla gülümseme olu$turuyor yüzde, belki bir sırıtma.. hatta iğrenç espriler daha çok sevildiği halde bazı hanım kısmısı ayy iğrenç, kusacam diyor aslında bu daha tuhaf.
(bkz: popüler)
sempatiktir, etrafındakiler tarafından sevilen insandır.
tipten kazanıyordur. belki de kaybediyordur.
zengindir,yakışıklıdır.
(bkz: amına koyim ben onun)
ya tarzı iyidir ya sempatiktir
ya da ölümüne yakışıklıdır.
(bkz: yavşak)
zengin, yakışıklı, mekan sahibi yada değişik bir gücü vardır.
yakışıklı olduğundan komik olması doğaldır. espriler iğrenç olabilir ama espri yapan kişi asla. *
espri yapmadan güldürüyor da olabilir.
okulda popüleritesi olan kişidir veya çok yakışıklıdır ki otomatiğe bağlamış gibi her sefernde güleriz.
Yanındakiler maldır.
alenen
(bkz: eser yenenler)