bugün

içici tarafından gerekli görülen durumlarda başvurulan, eğlenmek, keder dağıtmak, sosyal olmak ve benzeri durumları katalize edebileceğine inanılan ve muhteviyatıyla bunu başarabileceğine inancı tam olan alkollü sıvı.
Insanların kafa dağıtmak ve mutlu olmak için başvurduğu şey. Gerçek mutluluk değil kısa süreli sahte bir mutluluk ve sağlık problemleri getirir. Hayat How ı met your mother gibi değil *
can’dır, sevilir..

sıcak ve pis havalı istanbul günlerinde cayır cayır serinletir..
Asla içmeyeceğim bir şeyken yakınımda olsaydın bir kadeh tokuştururdum seninle.Hayali bile güzel.
Bektaşi ye sormuşlar içki haram mı diye cevap ise ; Ağza göre değişir.
Devlet bütçesinin temel direği. Sarsılmaz güvencesi.
Günahtır ya haramdır içmeyin bence.
Olmasaydı birçok şarkının asla dünyaya gelemeyecegi kesin. (bkz: kac kadeh kırıldı minnos gonlumde)
Kelime anlamı itibari ile içilen her şeye içki denir. Su da dahil olmak üzere fakat yobazizmin sonucu alkollü içecekler ile alkolsüz içecekler aynı isimle anılmasın diye alkollü içeceklere içki ünvanı verilmiş olup halk arasında yıllarca bu şekilde kullanılarak günümüze ulaşıp kalıplar arasında sıkışıp kalmış gariban bir kelimedir.
Günahtır. içerseniz cehennemde cayır cayır yanarsınız.
Alkollü içecektir.
Takkeci tayfanın en büyük fobisi. Adamlar hırsıza, tecavüzeye, teröriste sempati beslerken alkol enteresan.
4 yıldır çalışıyor olmama rağmen kenara 3 kuruş atamama sebebim. çoluğumun çocuğumun rızkını zevkle yiyorum. banane aq olmamış bişeyden. olursa düşünürüz.
Beyin hücrelerini öldürüp aptallaştırmaya meyilli olan bir sıvıya bu kadar çok anlam yüklenmesi.

Sesli güldüren trajikomiklik.

Bir de medeniyet adı altında parsellenmesi. Yardı.
Senelerce ara ara arkadaş gazıyla içmeye çalıştım bu sefil şeyi.

Her defasında bok gibi hissettim. 7 sene oldu neredeyse ağzıma sürmüyorum. Bir ara bir bardak içmeye çalıştım yandı kavruldu vücudum yine.

Ateş tutunca alev alan bir sıvıyı vücuduna sokan bir insan gerizekalıdır net.
Yeni yılda bolca tüketilecek olandır.
Ulan uysturucuyu bıraktık da gün gelip içkiyi de bırakacağım aklıma gelmezdi.
Henüz net bir karar vermiş değilim ama bir süre içmiycem sanırım.
Edit: artık bana iyi gelmeyen alkollü içecekler.