bugün

çeşitli içkilerde içilen/yenilen mezelerdir.

votka'da beyaz leblebi, rakı'da acılı turşu, viski'de bitter çikolata, bira'da fındık meze olarak kullanılabilir. evet.
vodka-kola = pringles original
bira (tercihen tuborg) = pringles hot & spicy, patlamış msır, patates kızartması, kalamar, sigara böreği vs.
rakı = haydari
viski = bitter çikolata
cin tonik = bence mezesiz daha çok gideri var.
lays klasik ve ruffles klasik.* .
tek bi icki tanirim raki onunda dostu suzme yogurttu peynirdi kavundu cogkofteydi hepsi olur. bi tek rakim olsun bana bisey olmaz.
rakı haydari, bira tuzlu fıstık, viski antep fıstığı ile gider.
herşeyle giden en mükemmel meze patlıcan yoğurtlamasıdır.
hatta mezeyi de geç, sabah öğle akşam bile deli gibi tüketilesidir, yok böyle lezzettir.
közlenmiş patlıcan ve kırmızı bibersiz sonlanmayacak liste.
Tekila için limon ve tuzdur.
köz patlıcan, tava ciğer, süzme yoğurt, acılı ezme.

mahşerin dört atlısı.

canı çekmeyen ibnedir.
yancıdırlar. muhteşem lezzetlerdir.
taratoru çok severim mesela. adını bilmediğim tavuk+salatalık+süzme yoğurt+dereotu birleşimi mezeye de bayılırım.
şahsen yemek yerken içki içmeyi daha çok seviyorum. galiba bu yüzden club kızlığı bana çok uzak.
mezeler için içen insan da gördüm, yiyeceğe çatal kaşık değdirmeyen insan da. damak zevkine "Şunu bunla yer içersen boksun!!" denilemez ki?

mezeli sofra keyif sofrasıdır. umarım hep böyle içeriz, acıya içmek çok zor. o zaman yancı aranmıyor; ağır müzikler eşliğinde canın çıkıyor sadece.
Ukrayna için konuşmak gerekirse votkanın yanında kelem turşusu.
Okudukça canım çekiyor ve günah point’lerim artıyor :(.
Rakının yanına atom
Bir dilim Lakerda ve güzel bir uskumru çirozu ile 35’liği devirirsin.
Bira - tuzlu fıstık, ankara çubuk turşusu
Rakı - kalamar, lakerda, çiroz, ahtapot, levrek havyarı, yogurlu patlıcan, kuru domates
Şarap - isli peynir, peynirli kraker