bugün

tanrı'nın bir hikmetidir.

şu hayatta izmirli bir kızla çıktıysan gözün arkada gitmez. hani uyuşmazlıklar olur, araya yollar girer, türlü can sıkıcı olaylar cereyan eder, ayrılmak zorunda kalabilirsin ama yine de yaşanmışsa, "yaşandı diye sevin" lütfen.

gerçekten de izmirli kızlar dünyanın en güzel kızlarıdır. bu o kadar net ve çarpıcı bir gerçek ki. yani izmirli bir kızın çirkin olabileceğini hayal bile edemiyorum; hele o naif edaları ve tavırları yok mu; insanın aklını başından almaya yetiyor.

sakın bana, onlar makyaj güzeli filan demeyin. nicesini tanıdım da, benim diyen avrupalı, bakımlı kadına taş çıkartır. şu dünyada izmirli kadınlar kutsanmalı ve soyları koruma altına alınmalıdır.

izmirli sevgilim olduğu için gözüm arkada gitmeyecek lan. ölsem üzülmem, ehe.
doğru bir önermedir. ne bileyim bazen abartanlar da oluyor ama ekranda gördüğümüz ve güzel dediğimizin onlarcasını gaziemir, buca, balçova, güzelyalı, narlıdere, göztepe, bornova, karşıyaka vesaire vesaire. sokaklarında her an görebilirsiniz. abaza dediğimiz insan evladı türü de, bu doğal güzelliği abazan çıkarlarına göre şekillendiriyor sözlükte. izmir kızının şunu sevmesi, bunu yemesi, şunu ağzına alması gibi iğrenç başlıklar açıyor falan. ne bileyim güzel olmayanı da bakımlıdır ama kendini bi bok sananı da çok gördüm, görüyorum. bunu bok atmak için söylemiyorum, sadece bu türleri az da olsa var ve antipatik buluyorum. sonuç olarak gerçekten güzeldirler.
içlerinin güzelliği dışlarına yansımıştır, ondandır.
bir tane yamuk olanını görmedim.

edit: eksi oy geldi, yamuk olanı yoktur demedim, ben görmedim dedim. sen gördüysen onu bilmem, kendinde ara biraz da.
daha rus kızlarla tanışılmamış olmasıdır...
hepsi değildir. tafana gibi izmir kızı hiç mi yok?
Çirkinini de görmüşlüğümüz vardır.
doğru bir önermedir.
kalabalık ve sayılması zor hatta imkansız her yanlış tespit gibi adı çıkmış ama dolaşılıp hepsine baktın mı ? sorusuna hönk ettiricek cevabıda:'tabikide yok canım dolaşmadım ama genelde öyle' olmaktan başka ileri gidemeyecek saçma sapan düşünce ve tespittir.
ÇOK iLGiNÇTiR. özellikle konağın sahil kesimlerinde.
doğrudur ancak safkan izmirli olması koşuluyla.
Suyundan olsa gerek.
güzel kızlar çirkin olanları da güzelleşmeye mecbur bırakıyor olmalı. yoksa bir bölgenin aynı fiziksel kusursuzlukta üretmesi biyolojik açıdan zor ihtimal.
bir izmirim gerçeğidir. sevecendirler de aynı zamanda. vatanseverdirler. ezik beyinlilere itibar etmeyen bilinçtedirler. cidden olgun ve vizyon sahibi değilseniz bulaşmayın. rezil olursunuz.
şahit olmadığımdır..
bu ay sonu gibi gidicem heralde, bakcaz artık.
(bkz: hayırlı olsun kardeş ttnet mi)
kıskançlığın alemi yok.ankara izmir ve memleketim bursa baya güzel kızlara sahiptir.ankaranın güzeli baya güzel olur lakin apaçiside boldur.bursa kozmopolit olduğu için özellikle macır kızları güzellik ortalamasını ileri çeker. ama izmir başkadır kızları baya güzel oluyor ağırlıklı yeşil göz kumral beyaz ten olurlar.
Çok güzeller ya maşallah.
Zamaninda isgal yemesinden kaynakli surekli bir guzellik ruzgari ucusmaktadir.
Canim memleketim sivasta isgal edileydi, genleri biraz degiseydi o zaman sivasin kizlarini konusuyor olcaktik.
kesinlikle katılıyorum. ayrıca çok kibar insanlardır.
güzel olmalarını sağlayan, rahatlık. spora rahat rahat gidiyor olmaları. giyinişleri mesela.
modanın ve ona hitap eden tekstil alanının aslında kültürel bir bakış olduğunu düşünecek olursak;

kültürel sıkışmadan kurtulmuş ve seçimini yapmış kişiler olması güzel olmalarını sağlıyor. hangi kültüre uyum sağlayacağı konusunda belirsizlik yaşayanlar pekte çekici olmuyorlar işin asılı.

not: açıklama görsel güzelliğe dayalıdır.
1-istanbul/beşiktaş.
2-samsun
3-izmir

sıralama bu şekildedir.
izmir kızları güzel ve oldukça cesur giyinen kızlardan.