bugün

sevmediğiniz bu izmir darbede ilk tepkiyi veren ve tepkiyi askere değil cuntacılara gösteren yer.
konak meydanı şu an muhteşem.
Kızını sevmeyen yoktur sanırım. Sevipte ağzına sıçılmayanda.
ah bir kavuşabilsem şu şehre.
Bu gidişle ikinci güneşe ateş etme vakasının yaşanabileceği şehir.
Kordon çokzel gelsenize.
Özlenen...
Ege denince akla gelen bir şehir.
Kibris sehitleri caddesine, saat kulesine, kordonuna, alavaradaki makarnaya öldüğüm; insanlarinin insan oldugu nadide sehirdir. En sevdigimdir.
Çekirdeğe çiğdem diyorlar. Hem de öyle 3 kişiden biri falan değil. Herkes çiğdem diyor.
Alsancak'ta bile Ankaragücü'nün damgası olan şehir.

(img:#1131602)
Kardeş ben ana tarafından istanbullu baba tarafından izmirliyim 60 lı 70 li yıllardaki istanbuldan değil de şimdiki ahırdan bahsediyorsak,
Memur çocuğu olarak 9 sene kaldığım Ankaranın vasatlığını dikkate alırsak şu an hudutlarımuz dahilinde izmirden daha yaşamak için müsait yer ben bilmiyorum.
Çeşme ve kuşadasına araba ile bir saatin altında bodruma iki saatte gidebildiğin bi yer bu sonuçta.
bir şehirdir.

yukarıda çorumlu kardeşlerime hakaret niyetli bir entari görmüş bulunmaktayım.
bir çorumlu olarak naçizane kalbimin kırıldığını söylemek istiyorum.

ben ki onlarca yıldır avrupa Kültür başkenti olan istanbulda yaşayan bir çorumluyum ve o entariye alındım.

benim için türkiye Halkı artık ikiye ayrılıyor.

çorumlular ve diğerleri...
Sonunda hoş gelebildiğim şehir.

Tanrım nasıl özlemişim. Nasıl özlemişim...

Saçlarım ıslak bindim otobüse hava nasılsa sıcak kurur diye.
Beynime...
Arabada bir klima açmışlar sanırsın yazıda degilsin aralık ayindayim.

Sanırım hasta olacagim.

Komik bir şekilde çevre yolunda bile trafik var. 1 saatte çıkamadık.

Buna rağmen koymadi hicbir sey.

Tekrardan ve tekrardan
Hoş geldim...
Gitmek istemiyorum.
Doğduğum ama büyüyemediğim güzel şehir.
Ege bölgesinde güzel bir şehrimiz. En bilinen ilçesi Çeşme.
9 eylül 1923te alınan harikulade bir şehir.
Turkiye de istanbul ve ankara dan sonra yaşanabilecek 3.şehir.
Bi kere anneme izmir'den uzak kalınca burayı birini özler gibi özlüyorum demiştim de saçmalama demişti bana. Kendimi o kadar ait hissediyorum.
yaz aylarında terk edilmesi gereken bir şehirdir yoksa sıcaktan buharlaşa bilirsiniz.
pzaar günü geçici okul kayıtı için gidecegim şehir. bakalım dedikleri kadar var mı.
Şehircilik açısından sıradan bir il ama, Ülkenin en demokrat insanlarının yaşadığı bir kaç şehirden biri. izban beklerken tesadüfen bir araya gelen 6-7 kişilik genç, yaşlı, kadın, erkeğin tamamının muhalif olması ve cesurca görüş bildirmesi olayı bizzat yaşanmış olup, hayranlık uyandırmıştır.
benim için hep tekrar gitsem şehri. 3 kere gittim bisiklete binecektim hepsi mi bozuk olur sağlam olanda kalmamış içimde ukte kaldı. kordon'da o bisikletlere binemedim ya gerçekten tekrar gitsem. :)
Gezi için Şimdi izmirden kalktık bikeciğe gidiyoruz beyler. Hadi bana hayırlı yolculuklar..
Bostanlı,karşıyaka,konak(kadifekale hariç),alsancak,kordon,çeşme oldukça elit ve güzel. insanları okumuş,kültürlü genelde ulusalcılar. Ancak bu saydığım yerler dışında( özellikle Altındağ ve Buca) izmirin çok berbat yerleri var.