bugün

sıcak ama klima karşısına geçince alışıyorsun.
Bu ara ziyaret edeceğim güzel ilimiz.
Izmirli herkesi de nedense cok seviyorum lan.

Edit: tamam lan kizlarini da seviyorum. iyi niyetli ama valla bak.
(bkz: ızmır)
1-2 ayda bir sürekli suyu kesilen şehir.

Arkadaş su dediğin olay bu kadar arızalanır mı bir şehirde.Zaten pislikten içilmiyor su bir de kesiyorsunuz millet şu scaklarda yıkanamıyor.Sözde göztepedeyiz bir de bucası,gaziemir'i napsın peki.
Danio Moreno nun aşık olduğu ve Tarihi Asansör ün bulunduğu sokağa adının verildiği benim de içinde yaşadığım gözde şehir. Yaşanılası rahat ve güzel şehir.
türkiyenin üçüncü metropolu. hatta türkiyenin en güzel şehri, aşkım.
Yale universitesinin arastirmasina gore dunyanin 6. En iyi yasanilabilir kenti. Modernligi, acikligi, ileri goruslulugu, yobaz olmayisi, her dusunceye saygi gosteren, turkiyenin en ozgur sehiri.
Calismak icin yasamayip, yasamak icin calisan insan gruplarinin yasadigi yer.
Tek kelime ile mukemmel.
türkiye'nin en overrated kentidir. iyidir hoştur da fazla abartılmaktadır.
hayvansever, hoşgörülü, anlayışlı insanlarla dolu şehir.
abartılan şehirdir. chp belediyesi yüzünden çöplüğe dönmüştür. ah eski izmir ah...
chp belediyeciliği yüzünden özellikle son zamanlarda yarrağı tersten yemiştir. bildiğin köy lan gelişmiyor geriye gidiyor bu şehir hatırladığım süre olan son 20 senedir.
yaşları 20'yi geçmeyecek ergenlerin 20 yıl öncesini hatırladığı şehir. güzelmiş. evet.
kendi dil ve edebiyatına sahip şehir.
bir haftadır kış için tatil planı yamaya çalıştığım şirinceyi barındıran şehir.

(bkz: şömine)
(bkz: şarap)
ege nin incisi olarak kabul edilir. geçen hafta izmir deydim ve sokaklarda da gezme fırsatım oldu baya. türk bayrağından çok, atatürk kalpaklı bayraklar gördüm. *
bu sene bol bol hamam böceği yapan, apartmanlarındaki herkes yazlıklarına kaçtığı için apartmanlarını ilaçlatmanın bir türlü mümkün olmadıgı şehir. ama güzel.
Tatil beldeleriyle ünlü, yaşanılası ege şehridir.
Izmir liler ve izmir i sevenler (biri de benim) lutfen kizmasin.

Sanirim ramazan in ugramadigi sehir.
"orada kızlar teklif ediyormuş." şeklinde lanse edilen şehir. gerçekten öyle mi bilemiyorum. gidip görmek lazım.
anadolunun gazzesidir. solculara sorsan kurtarılmış şehir ama. evet filistinliler de öyle diyor zaten.
çenenizi yormaya değmeyecek kadar ufak çapsız şehir.

hamiş: ramazan uğramayınca daha mı bir medeni ve cool oldunuz acaba? wuwwwwwwwwwwww çok havalısınız.
https://www.facebook.com/...75&type=1&theater
Rabbimin bütün güzellikleri bahşettiği şehir,
Lakin içindekiler bunu görüp, şükretmiyorlar.
Aşık olunası şehir.
çeyrek asra yakın ömrümde en sevdiğim, yaşamayı dilediğim, kıskandığım, yenilerde nefretimi de kazanmış bana düşman olan yegane şehir. benden öyle şeyler söküp almıştır ki hava durumunda adını duymaktan tutunuz da 35 plakalı araçları görünce bile küfür etmeme vesile olur kendisi. kanaatimce bu şehre dair kesin olan bir şey vardır:

gelen insanı baştan aşağı olumsuz bir şekilde değiştirir. örneğin sonuna kadar alaturkacı, klasik bir adamı garip biçimde alafranga düşkünü insana çeviriverir. dostlukları zedeler, aşkları bitirir, ayrılıkları getirir.
güncel Önemli Başlıklar