plaka numarası 35 olan 81 güzide ilimizden birisidir. insanları da bizler gibi annelerinin karnında 9 ay kaldıktan sonra doğan, el ve ayak sayısı diğer her insan gibi olan, kuyruğu da bulunmayan ama kanatı da olmayan şeker mi şeker canlılardır.
bilakis kıskanılmayan ve en iyi olmayan şehirdir.

(bkz: üzgünüm ama öyle beyler)

edit : eksileyen izmirli kardeşlerim. istanbul'da yaşadığıma verin. ayrıca izmire kötü demedim diyememde. izmir iyidir. en iyi değildir ama.
chp kalelerinden biridir. yıkılmamış başka partilere kendilerini bırakmamışlardır. ne gavurluğu ne faşistliği kalmıştır. ne olursa olsun istanbul'dan sonra en sevdiğim şehirdir. bende yeri farklıdır. *
expo 2020 adayıdır.
dost canlısı insanların şehridir. candır.
ildir efenim ildir.
Sabahları tanımadığınız insanların size "günaydın" dediği şehirdir.
izmirin tadını alan ayrılamaz. isterseniz bi örnekle açıklama getireyim.
staj bitimi istanbuldan izmire dönmek üzere dopdolu bi çaycıya oturdum beşiktaşta.
bi adam daha geldi ama dolu olduğu için heryer izin istedi masaya oturmak için.
abi dedim neyin peşindesin, otur iç çayını ye yemeğini. bana niye soruyon.
nerelisin dedi.
dedim izmirliyim.
belli dedi!
dedim ne alaka!
istanbullu olsa şimdiye siktiri çekerdi dedi.
istanbula da garezim yok, yanlış anlaşılmasın ama lafım anlamamak isteyenlere, istediğiniz kadar izmir, izmir diye götünüzü yırtın, yok kızları, yok gavurları.
siz buraya gelirseniz, ilk siktiri izmir den yersiniz. sözüm muhtemelen gelen, sittiri yiyen ve kolpadan başlık açan kesime.
umarım izmir konusu anlaşılmıştır çocuklar.
ders bitti.
dağılabilirsiniz.

edit: izmir birine sittir çekmiş sanırım şimdiden.
bugüne dek hiç görmediğim fakat bir ilçesinde meyhane açmak istediğim, hayatımın sonuna dek sessiz sakin yaşamak istediğim şehirdir. (bkz: foça)
izmir sadece ve sadece abartılan bir şehirdir, sözlüklerde ara ara gündeme gelmektedir.
izmir candır. canandır.
ne ankaradır ne de istanbul. çok başka bir yerdir.
izmir herkesin ayrı bir anlam yüklediği fenomendir.
yaşanacak en güzel şehirdir.
medeni ve kültürlüdür.
suç oranı büyüklüğüne nazaran azdır.
büyük batı şehirlerinin çoğundan ucuzdur.
insanları birbirlerine pek karışmaz.
açığıda, kapalısıda kendi halindedir; tepki görmez.
yaşamış olan için vazgeçilmezdir.
seveni için candır, canandır, hayat suyudur.
izmirin ne olduğunu bilmek için yaşamak gerekir çünkü izmir yaşandıkça kendini gösterir.
kabuğundan kafasını yeni çıkarmış tospa yavrusunun sorusudur.
(bkz: izmir)
ege ilidir.
izmir izmir'dir.
(bkz: akdeniz in en güzel şehri izmir)
dünyanın hatta türkiyenin başka bir ilini görmemiş zihniyetin, yine izmir fantezisi kuran tiplerin söylemidir.
not:lan sevgiliniz falan var diye sürekli siktiri boktan izmir başlıkaları açmayın. izmir sizi s***ksin.
asırlardır paylaşılamayandır.
85 yaşında bir ninemizin* bana yol vermeye çalıştığı, insanlarının kibar ve anlayışlı olduğu şehirdir.
sadece ve sadece güzel bi ilimizdir iyi anlamdada kötü anlamdada abartılacak bir durumu yoktur.
izmir candır, izmir hayatın anlamıdır, izmir gerçektir, izmir farklıdır, izmir herşeydir.