bugün

birincisi, ülkenin başka bir sorunu yokmuş gibi bunu mu konuşmak kaldı. ülke batacak biz de o mahalledeki o saç tarayan gibiyiz. bu konuyu konuşuyoruz. ne var bunda yani diyorum. haber değeri bile yok bu olayın. ama bizim ülke boş işler peşinde koşmayı sever.

ikincisi, eşcinsellik muhafazakar kesimde yani iç anadolu doğu yada güney doğu anadolu gibi yerlerde de yaygın. ama orda evlenmek değil de gizli saklı olduğu için haber olmuyor sadece. hem erkek hem de kadınlar için aynı bu konu.

üçüncüsü de insanı insan olarak değil de özelliklere tercihlerine göre saçma sapan şekilde yargılıyoruz. ülkede o kadar şiddet tecavüz taciz olayı varken hala bunu konuşmak ciddi ciddi bir aptallık.
Keşke yasal olarak eşcinsel evliliklerin önü açılsa, cinsel kimliği tercihi için insanlar iş hayatından toplum hayatından dışlanması olmasaydı...

Yok yani, eşcinsel değilim.
Hiç olmaz ise 9 yaşında imam hatip öğrencisi erkek çocuklara yıllarca tecavüz eden sapıklar güdülerini bastırır da hiç olmazsa bu vakaların azalması sağlanırdı.
siz buna ne diyorsunuz bilmiyorum ama biz izmirliler buna laiklik diyoruz. canım atam taa o zamandan bu zamanı görmüş.

edit: iğrençsiniz ibneler.
olum bu gerçek mi ben troll sanmıştım gördüğümde oha amk buda mı oldu bu ülkede.
o zaman bir anket yapalım *

https://www.strawpoll.me/16632297
işin garip olan yanı; izmir de oldu diye tüm izmir'i gay olarak yorumlayan bunu laikliğe Atatürkçülüğe CHP'ye çağdaşlığa solculuğa ateistliğe komünizme solculuğa ona buna bağlayan tayfayı anlamıyorum.

Tamam, sosyal hayat içinde (iş okul arkadaşlık bir grup oluşum içinde) gay bir insan veya eşcinsel insan ile bulunmak onunla ilişki (cinsellik anlaşılmasın) arkadaşlık ortamı yaşamamış olabilirsin.
Değer yargılarına da ters bir durum ki kimse bunu yadırgamaz da neden karaman gibi en mutaassıp bir şehirde 9 yaşında imam hatipli erkek çocuklara yapılan yıllarca süren tecavüze neden böyle parti şehir inanç kültür ideoloji düşünce açısından yaklaşmadın?
Aynı seviyede tarz da tepki vermedin?
Tarikat cemaat yurtlarında olan erkek çocuklara (konu eşcinsellik olduğu için) yapılanlar karşısında neden suskun üstünkörü yaklaşım içindesiniz?

iğrenç bir durum.
Tabi ki bu eşcinsel evlilik değil, takındığınız tutum.

Unutmadan; Osmanlı da lale devrini bir inceleyiniz.
Az önce izledim.

Yok be kesin yurt dışıdır diyordum ki müzik falan değilmiş.

Biraz yadırgamadım değil ama herkesin kendi hayatı bize mutluluklar dilemek düşer.
sizene ya milletin mutluluğundan sizene sanane gidip yatın evet.
Sıradan bir düğündür. Size giren çıkan bir şey olmadığına göre insanların hayatları hakkında bu kadar kafa yorup yorum yapmaya gerek yoktur. Herkesin kendi tercihi.
bir kişide demiyor ki : türkiye'de eşcinsel evlilik yasal değil.
şaka değil gerçekten evlilikse ya da işin içinde başka bir iş yok ise düğünün türkiye'de yapıldığına inanmıyorum. olay hakkındaki şahsi görüşüme gelince zerre sikimde olmayan olay. eşcinselliğe olduğu gibi karşıyım ister kadın olsun ister erkek. hiç din kitap olayını karıştırmadan ,normal şartlar altında doğamız gereği karşı cinse ilgi duymamız gerek. bu bir varoluşsal içgüdüdür. eşcinsellerde ise hormon eksikliğinden ötürü istemsiz bir yönelme oluyor. bu olayın sadece sikiş-sokuş meselesi olduğunu zannetmiyorum. yargılamak istemiyorum ama ne yalan söyleyim dışarıdan bakıldığında gerçekten tikisndirici geliyor bana.
bence güzel oldu ya, istiyorlarsa evlensinler.
Taylan Meric nickli arkadaşın çok ilgilendiği düğün. Seviyorsan git konuş buralardan mesaj verme. Her gün canlandırmana gerek yok başlığı. Evet.
Kudurun lan kudurun. Çok ama çok tatlılar. Bi ömür mutlu olsunlar.
Sizin gibi çağdışı, cahil, homofobik yaratıklar yüzünden çağ atlayamıyoruz hâlâ insanların cinsel yönelimlerini konuşuyoruz.
Azıcık geliştirin o beyninizi de insanların sizin fikir ve düşünce ekseninde olmadığını anlayın. Herkesin doğrusu yanlışı ayrı, istekleri arzuları başka. Herkes siz olmak zorunda değil.
Bence izmirde değildir. Müzik türkçe olabilir evet. Ama yine de değil.
hala hakkında hukuki yasal işlemlerin başlamadığı rezilliktir. bu hukuk ne yapmak nereye varmak istemektedir.
Bırakın isteyen istediğiyle evlensin. Kimsenin cinsel tercihine karışamayız. Hergün çocuk yaşta kızlar evlendirilirken sesiniz çıkmıyor.
Türkiyenin en güzel düğünleri arasına girebilir. Şehir ise şaşırtmamıştır.

(bkz: güzel izmirim)
izmir'den sonrasını okumadım

Normal yani, adamlar laik sonuçta...
Hayır sonra yunan tekrar gelirse izmire, denize bunlar dökmeyecek yunanı. Yine Anadoluda çomar dedikleri kesim gelip götlerini kurtaracak bunların. Gerçi kurtarılacak göt de kalmamıştır da neyse.
https://www.yeniakit.com....iptal-edilsin-710008.html

haha

istanbul sözleşmesini en baş imzalayan akp parti idi.

yani o küçük beynin ile izmir,chp hihaaa yazmaktan bıkmayan algınız için öneririm; istanbul sözleşmesi pdf yazarsan google a içeriğini okuyabilirsin, tabii eğitim seviyen yeterse. bi denemelisin.
lut kavmı böyle ibnelerin yüzüne helak oldu. Bunun da parası yoktu kadına dönüşenler gibi dönüşememiş.
izmir olduğu ne belli ?
çağdaş izmirde bu yaşanan üçüncü vakadır. dudaktan nasılda öpüşüyor ibnenin evlatları.

https://www.youtube.com/shorts/Hm0tKzCrjH0
her şey çok muntazam, fake olabilir.