bugün

Yüzde 0.1 ile yüzde 0.5 arasındadır.
Yüzde 3 ü görür canım o kadar da değil.

Bu yüzde 3 de akp den gitmez. Biraz mhp den biraz chp den.
mhp ve akp'den ciddi oy çalacağı belli ama chp'den ne kadar oy gelir bilemiyorum.
önümüzdeki süreç ne getirir götürür bilemeyiz ancak şu an itibariyle partinin oy oranı %5 - %10 arasında değişiklik göstermektedir. ilerleyen günlerde ekonominin durumu bu oranları belirleyici faktör olacaktır.

beyler gırgırı bir kenara bırakalım;

sanırım türkiye siyasi tarihinin en ilginç dönemine şahitlik edeceğiz 2018'den itibaren.
anırarak yorum yapmaya çalışan arkadaşlar için paylaşıyorum. anket militan derecede akp'li mehmet ali kulat'ın sahibi olduğu mak araştırma şirketi'nin ekim ayı sonuçlarıdır.

http://img7.mynet.com/hbr...7/10/14/1047486073655.jpg
Eğer sağlam bir misyon ortaya koyamazlarsa ilk secimde musalla taşına yatırır uç kulhü bir elhamdan sonra nasıl parti bilirsiniz dediklerinde iyi parti bilirdik der üstüne toprak atarız.
ak çomarların kuyruğuna basmış, tasmalarını ellerinde tutanlar. birde ekstra pirim vermiş (makarna+kömür) sonra salmış sözlüğe. ortalık çomar kaynıyor. ahh ahh netice korkusu nelere kaadir. korkularının sebebi makarna+ kömür akışı duracak diye çomarların.
hayallerle yaşıyor bazıları . ulan hangi tahminiz doğru çıktı 16 seneden beri heh ?

bu sefer kazanacaz diye diye 16 seneden beri kaybediyorsunuz . milletten haberiniz bile yok sizin .

denize düştünüz tabi ekmelettine sarıldınız hedepe ye de sarıldınız şimdi bide merali deneyin bakalım .

bu milleti sizi çözdü artık . sizden bir bok olmayacağını anladı artık . yani s.ki kökünden tuttunuz .

2019 da ağzınızın payını alınca görücem sizin oryantal kıvırmalarınızı . artık heyecanla bekliyoruz seçimleri .

biz sizin gibilere değil milletin ne dediğine bakarız . iktidarı millet belirler . sizde rakamları kendinize göre çevirmeye çabalarsınız .

ama seçim akşamı ortadan kaybolursunuz . neden ? tükürdüklerinizi yalamamak için değil mi ?

sizi çok iyi tanıyoruz . mesela şimdiden söylüyoruz yine oylarımız çalındı diye zırlayacaksınız . sizin politikanız bundan öteye hiç geçmedi ki ?

siz özürlüsünüz çünkü . rezil rüsva olmakta size kar etmiyor . yüssüzsünüz çünkü .

ekmelettin diye diye kıçınızı yırttınız noldu ? göt oldunuz kaldınız . gerçi göt olmak sizin gen kodlarınızda yazılı ama bunu kabullenemiyorsunuz değil mi ?

internet ten iktidar olacaksınız pirinç kadar aklınızla dimi ? havanızı alırsınız . başkada bir şey olmaz .

çünkü millet birliği ve beraberliği yakaladı ve siz bu birlik ve beraberliğin dışında kaldınız .

neden ? çünkü hor gördünüz hakir gördünüz o milleti . şimdi onlarda size ceza kesiyor . bu yüzden çırpınıp duruyorsunuz buralarda .

buralarda değil sandıklarda görelim icraatlarınızı . malum partili sistem sandıklarla hayat buluyor . hani siz getirmiştiniz bu sandıkları unuttunuz mu ? noldu elinizdemi patladı sandıklarınız ?

seçilemeyince sandıklar kötü mü oldu yoksa . ulan bugünleri gördüm ya ölsemde gam yemem artık .

getirdiğiniz sistemin altında ezildiğinizi gördüm iskenderler benden yani o derece . sesli gülüyoruz .
Barajı rahatlıkla hoplata hoplata geçer. Nerden mi oy alır?
Bbp ve mhp' yi silip süpürür.
Akp' ye ise en büyük zararı verir. Akp' den yaşam standartı ve tercihlerini tehlikede gören merkez sağın yeni adresi artık iyi partidir.
Chp' den ise oy alamaz. Taşlar yerine oturur.
Chp: % 25 iyi parti: % 19-22 hdp: 12 akp: mevta.

Not: rte' nin başkan seçilemediği bir seçim sonucunda akp darmadağın olur. Kapanın elinde kalır. Tek adam rejimine geçmekle akp intihar etmiştir. Geçmiş olsun.
boş oy atan biri olarak ve siyasetten nefret eden biri olarak; oyumu bu partiden kullanacağım.
merkez sağ partisidir, dolayısıyla merkez sağdan oy alır. son 15 senede türkiye de olmayan birşeydir, ergenler yepyeni deneyimlere hazır olsunlar.
En iyi ihtimalle %5.
% 18 den itibaren. korkunun ecele faydası yok. bu kadar çomarın kötülediğinden de anlaşılan ciddi bir oran olacağı.
doğu bölgelerimizden oy alamayacağı için akp gibi yüzde 50yi görmesi imkansız fakat durumu böyle devam ettirirse yüzde 30u zorlar.

mevcut şartlarda ise yüzde 10-15 arası bir yerde durur. Bahçeli'yi baraj altında bırakacağı kesin.
doğru stratejiyle ilerlerlerse %15 ve %20 arasında olabilir. Mhp ise oylarının çoğunu ak parti ve iyi parti'ye vererek zaten zor geçtiği barajın altında kalır. Ak parti zaten oy kaybetmesine rağmen tayyip'e bir şey olmadığı sürece her türlü kazanacak. Chp'de büyük oy kaybedecektir.
Yine Türkiye standartlarına uygun bir parti. Çok bir şey beklememek lazım. iktidar olsalar da bir bok yapabileceklerini düşünmüyorum.
Prime time da yayınlanacak birkaç güzel reklamla süpriz yapabilir. Bizim halk duygularının okşanmasını sever.
-partiniz ne kadar oy alır ?
-iyi alır.
-yani ne kadar oy alır ?
-baya iyi oy alır.
-yani ?
-iyi işte yüzde 3 falan.
-haaa iyi'ymiş o zaman.

iyi oy alır.
bu şekilde tespit edilemeyecek olan orandır. başlığa sığmamış sanırım aslında ; mühürsüz oylar dahil değilken vs mühürsüz oylar dahilken alacağı oy oranı olmalı idi. biliyorsunuz muhalefet tarafı yüzde 50 yi geçmişse ysk yardıma koşuyor hemen. yerel seçimlerde kedilerden oluşan trafo birlikleri devreye giriyor genel seçimlerde mühürsüz oy yetiştirme birimleri.
akp li arkadaşların uykularını kaçıran oy oranıdır.
MHP ne kadar azalırsa iyi parti onun üzerine 5puan alır. Takriben yüzde 15 alır. Söylemleri nasıl olacak onu görmek lazım. Ne cahil adamsınız. Genç parti bile Ne kadar oy aldı.
onu savcılar ysk falan bilir.
Mhpnin 75inden fazlasını, iyi bir söylemle de akpnin yarısını alacaktır. Chpden de muhakkak oy alacak ama ne olursa olsun. 15 sene kaldırım piçi ağzıyla yapılan siyaset umuyorum ki bu partinin güç kazanmasıyla son bulur. Ha bu arada akşeneri seviyorum partideki bir kaç isim yani vitrindeki diyelim bir kaç isim de kaliteli insanlar ama oyum bu partiye değil. Ben bu partinin kirli siyaseti düzelteceği umudu taşıyorum ülkeyi emanet etmeye değerler mi emin değilim. Ha tabi mevcut hükümetten kat kat daha kaliteli kabin çıkarır orası ayrı.
mhp ile hdp'yi baraj altında bırakacağı kesin.
3-5 alırsa iyi.