bugün

Şüphesiz tutturulamayan ölçüdür.

Mesela 3 bardak pirince 2.5 litre su koyuyorum olmuyor olmuyor olmuyor amına koyim.

Edit: verdiğiniz tarifin amk çakıl taşı gibi oldu pilav!
pirincin cinsine göre değişecek ölçüdür.
(bkz: oktay usta tarifleri)
litreyi bardağa çevir bence. birde bir şeker kaşığı limon suyu kat pilava.
iyi bir pilav için ilk kural kaliteli bir pirinçtir. gidip bimden falan alırsan altı saatte pişmez bir de üstüne çorba olur o pilav hacıt.
Cahiller için pirinç su oranı 1 e 2 dir. Bir bardak pirince iki bardak su.
bir bardak pirinc icin 1, 5su bardagi su , bulgur icin tamemen goz karari.
Göz karari.
pirinç pilavında ölçü 1 bardak pirinç 2 bardak su iken bulgur pilavında ölçü 1 bardak bulgur 1,5 bardak sudur.

dediğini yapıyorum ama hala katır kutur deme sabret olur o. pilavın anasını belleme.
Bire bir buçuk.
Göz kararı. Tabi bu nasıl bir göze sahip olduğunuza göre değişir.
pirinç pilavı için söyersek, 1 ölçek pirince, 1.5 ölçek su kullanılır. ama bazı durumlarda başka hassas bir durum vardır ve onun sırrı da bana aittir.*
fazla sıkıntıya gerek yok pirinci kaynar suda on dakika beklet sonra bir e bir bardak su koy daha lezzetli ve kısa sürede pişen pilav ye.

saygılar sunuyorum azizim...
Önce pirinci iyice yıkıyorsun. Öncelikle şehriyeleri kahverengileşene kadar pişiriyoruz bir tavada. Sonrasında güzelce yıkadığımız pirinçleri başka bir tencerede(yayvan ve teflon olması tercih edilir) sıvıyağ ile yaklaşık 3 dakika kavuruyoruz. Daha sonra içine tavadaki şehriyeleri döküyoruz güzelce karıştırdıktan sonra 1 e 1.5 olmak üzere yani 1 sb pirince 1.5 su bardağı kaynatılmış sıcak suyu döküyoruz. içine de yeteri kadar tuz; bir adet küp şeker ya da bir kaç damla limon bırakıyoruz. Suyunu çekene kadar ağzı kapalı şekilde pişiriyoruz. Erittiğimiz tereyağı üzerine döküyoruz. Sonrasında üzerine havlu örtüp dinlenmeye bırakıyoruz. En iyi pilav tarifidir aksi iddia edilemez.
2 ye bir iyi olur. kapaklı yapcaksın, suyunu çekince kapağı açıp biraz tereyağı bırak içine...çok güzel olur.

1, 1,5 da olur da şansa olur, prinç tanelerinin bazıları sert kalabilir, 2´ ye 1 daha gaarantidir.
pirince göre değişir ilk denemede tutmayabilir.

asıl ölçü pirinç koyduğunuz kasenin iki katı kadar su koymaktır.

pirincin karakterini öğrendiğiniz zaman biraz ek su ya da biraz dada az su ekleyin.
Ölçüyle yapılan yemekten hayır gelmez arkadaşlar. En lezzetli yemekler ölçüsüz olanlardır.

Pirinçleri önce sıcak suyla ıslatın yarım saat filan beklesin nişastası çıksın.
Sonra pilav tenceresine koydugunuz bol tereyağını kızdırdıktan sonra pirinçleri ekleyin ve çılgınlar gibi kavurun. Pirinçler bembeyaz olup metal sesi çıkarmaya başladığı zaman olmuştur.
Sonra da pirinçlerin üzerini yarım parmaktan birazcık fazla geçecek kadar kaynar su koyun.
1 e 1.5 her zaman tutmayabiliyor.
her seferinde bire bir buçuk koyuyorum. her seferinde farklı tadı oluyor. suyla ilgisi yok. sevgi katın.
Göz kararıdır.
pilav bittiğinde arkada

olmuyooorr olmuyoooor ne yapsam olmuyooor

müziği çalmasını sağlayan ölçüdür.
ölçüyle pilav tutmaz arkadaşlar.

en güzel ölçü göz kararıdır.

pilavın üstünü kapatacak kadar dökseniz yeterli.
Üzerini 2 katı geçecek kadarı yeterlidir.
anneler bilir, onlara sorun.
ölçüyle pilav yapılmaz yoksa iyi değil sıradan olur pilavın, pirincin türüne göre değişir ama aşırı su koyulmaz 2.5litre ne lan.
3 pirinç tanesi için 1 çay kaşığı su en ideal ölçüdür. Götün varsa dene amk.