bugün

fransızca veya almancayı hiç bilmeyenler için başta zor gelebilir. fakat gramer yapısı kolay. sözcük öğrenip pratik yapıldıktan sonra da kolayca öğrenilebilen bir dildir. yazıldığı gibi okunur bazı istisnalar dışında.
http://www.replikvideo.co...-terim-italyanca-roportaj
fransızcayı bilmiyorum pek ama ingilizceniz iyiyse öğrenmesi kolay dildir. en zor yanı kelime ezberlemek.
bakış açısına göre kıymeti harbiyesi olan eylemdir.
metro ve metrobüs reklamlarıyla ve ispanyolca eğitim veren dil kurslarının dayatmasıyla, 600 milyon dan fazla ispanyolca konuşanın olduğunun öğrenilmesinden dolayı birçoklarının gereksiz yahut "efektsiz" gördüğü eylem. halbuki öğrenilen bir dilin kıymeti, o dili konuşanların sayıca çokluğuyla ölçülmez. ihtiayaçlarla doğru orantılıdır ve hatta bazen ne kadar az kişi konuşuyor ve biliyorsa o kadar kıymetli de olabilir. Örneğin türkiye'de o kadar çok rusça konuşan var ki artık çalışma dünyası piramidinin alt katmanlarında rusca çok da elzem değildir. nişantaşındaki veya aksaraydaki bir çok mağazada rusca konuşan tezgahtar bulabilirsiniz. ancak rusca bilen ekonomist ve dış ticaret uzmanı gibi bir özellik aranırsa o zaman iş değişir. çünkü bu iki özelliğie de birden sahip kişi sayısı oldukca azdır. lakin ingilizce bilen ekonomist ve dış ticaret uzmanı gerekse yüzlerce hatta binlercesinin aynı anda müracaatını alırsınız.
not: sanırım anlatılmak istenen anlatılmıştır. daha da yormayın lan işsiz miyiz?
işinize yarayacaksa öğrenin. Sırf italya'da konuşuluyor diye önemsiz denilemez bu dile.

Gelgelelim bunu öğrendikten sonra ispanyolca ve portekizce'yi 3-4 ayda ogrenirsiniz.
gereksiz olmayan eylemdir.

eğer konumuz dil öğrenmekse en kullanılmayan dili öğrenmenin bile insana katacağı bi kültür vardır, sadece gramer öğrenip kelime ezberlediğimizi sanarız belki ama o dilin toplumuna ait bir sürü detay keşfederiz aslında. hele ki müzikle ilgilenen insan için italyanca bir servettir, geri kalanlar gereksiz demeye devam ederken.
italyanca öğrenmek isteyenlere şarkı önerisinde bulunacağım. beğenmemenize imkan yok, tüm avrupa beğendi siz mi beğenmeyeceksiniz?

il volo-grande amore
italyancanın yaygın olmayan bir dil olduğunu düşünülürse kariyer açısından mantıklı olmayacak fiil.
Son 2 haftadır sıkı bir çalışmayla başladığım eylem.

Çok zevkli, çok eğlenceli. Lakin sıfırdan bir dile başlamanın ne kadar zor olduğunu da bana öğretmiş oldu. Bir gün önce bir dünya kelime ezberliyorum, ertesi gün sabah kalkınca hiç biri kalmamış. Bende mi ahmaklık var, dile aşina olmadığımdan mi bilemedim. Zaten biraz öğreneyim ispanyolcaya geçiş yapacam. Bu italyanca kadar götü kalkık bir dil de görmedim ben.
Sonları hep sesli ile biter, lano, mano, kano, fabricano italiano auto torino gitarda can cano.
e üzeri x Üstel fonksiyonu şeklinde ilk bayırdan sonra hızla zorlaşır. Latin kökenli diller Vatikan a ne kadar yakınsa o kadar Latince ye yakın ve bşr o kadar zor oluyor.
Biraz bakayım dedim hakikatten yazıldığı gibi okunuyor. Türkçe gibi geldi bana. Sadece farklı telaffuz edilen kelimeler mevcut. Ben bu işi yaparım aga dedim içimden. O zaman herkese buona sera diyorum efendim.
buona sera cara.