bugün

-hanım yatakları yaptın mı?
-aa hoşgeldiniz..biz de tam çıkıyorduk.bari beraber çıkalım..
içeri odadan babaya telefon edilir.baba telefonu açar,o anda telefon kapatılır malum kontör pahalı.baba konuşmaya devam eder:
-tamam akifçim de misafir var olmaz.
-yav kusura kalmayın,40 yıllık arkadaş izmirden günübirlik geliyor,illa seni görmeden gitmem die tutturdu,napsak ki,gelemem misafire ayıp olur dedim.
misafir utanır,"olur mu canım lütfen" tribine girer.baba yollanır.anne de misafir geldiğinde hastaydı zaten.içerde yatıyor.e misafir benle nereye kadar konuşsun.hadi selametle.
(bkz: ölü taklidi yapmak)**
yere çömelmek.*
"hadi yeter siktirin gidin!" demek en kısa yöntemdir. *
(bkz: sizin köyde kaçta yatıyorlar)
(bkz: uyur numarası yapın o kendiğilinden gider)
Burnunu karıştırarak geğirmek...
ilk önce çocuklar yatırılır, sonra da yavaştan esneme moduna geçilir.
eğer konu kişisel alanların istilaya uğraması ise; çoğunlukla hepimiz en sevdiğimiz koltuktan kalkmak bilmeyen, mutfağımızdaki yemeklere doymayan, dvd koleksiyonumuzla pek bir haşir neşir olan, şahsına yapılan hiçbir imadan anlamayan o sıkıcı misafirlerden nasibimizi almışızdır. bu gerçekten istenmeyen konukları göndermekte sorunlar yaşıyorsan, pek de dolaylı sayılmayan birkaç yöntem sana;

* evdeki tüm havluları bir yerlere gizle ve doğal yollarla kurumanın daha sağlıklı olduğuna inandığını anlat.

* bir gelincik alıp onu evin içinde ve özellikle misafir odasında eğitmeye başla.

* misafirlerin kullandığı yastıkların içindeki pamukları, patlamış mısır ve keçi kılıyla değiştir.

* eğer kışsa kaloriferi, yaz ya da kış fark etmez suları ve elektriği kapattır.

* böcek ilaçlama şirketini ara ve yüksek sesle oldukça hararetli bir şekilde gece yarısı ortaya çıkan türlü börtü böcek üstüne uzun bir sohbete koyul.

* mutfaktaki buzdolabının üzerine göz hizasında gelecek şekilde "misafirler balık gibidir. üç günden itibaren kokarlar ve beni alkol almak zorunda bırakırlar." tarzında özlü bir söz yapıştır.

* en az 300 kiloluk bir dolaptan başlamak şartıyla evdeki tüm ağır eşyaların yerini değiştirmeye karar verdiğini söyle. üstüne onlardan yardım iste. sürekli kararsız davran ve evin içinde bir çok farklı yerde bu eşyaların nasıl duracağına bak.

* uzun ve bol köpüklü bir banyo için banyonun içine girdiklerinde, hemen çamaşır yıkamaya başla, bulaşık makineni çalıştır.

* yakın bir akrabaya altı çocuğuna birden gönüllü olarak bakabileceğini belirt ve çocukları serbest bırak. hemen köşede duran misafirlere ait bavulun içindekilerle dilediklerince oynayabileceklerini söyle.

* evin içinde elinde bir tütsüyle yürü. sana ne yaptığını soracak olurlarsa "evimizin içindeki şeytani ruhları kovmaya çalışıyorum. sizde bu korkunç ruhların varlığını hissedebiliyor musunuz?" diye cevap ver.

şimdiye dek gitmiş olmaları gerekirdi. hala evindeler mi? hayret!

en iyisi sen evdeki bütün her şeyi toplayıp kolilere yerleştirmesi ve paketlemesi için konusunda uzman profesyonel bir nakliye şirketi ile anlaş. özellikle ve ilk önce misafir çekyatından başlamalarının altını çiz....
evde kedi besleyin kimse gelmiyor yeminle. duyan kaçıyor amk bengal kaplanı olsa bu kadar olmaz.
Annemden habersiz mesaj attım kadına ev topluyoruz falan filan.

Umarım azıcık akıl vardır da gelmez.

Edit: mesaj işe yaradı, Gelmediler.
Esnemek yere bakmak konuyu dağıtmak en son bi siktirin gidin demek.
"Siz evinize gidin artık" demek.

Ya da "eve gidince ne yapacaksınız" diye sormak.
eve hiç almamak.
istemediğiniz misafire niye kapıyı açıyorsunuz. Manyak mısınız?