Açık arttırmaya girer gibi ben 5k yaptım, ben 6k yaptım, ben 8k yaptım diyen işbilmez CHP yönetiminin sonucudur.

Dünyadaki işçi sınıfıyla bizdeki işçi sınıfı farklı bir kere. Bizdekiler sağcı maraba takımı.

Binicen üstüne vurucan kırbacı.

Çözüm? Aç bir ihale ver taşerona eş.k gibi asgari ücrete çalışsınlar. Ha olmadı mı? Şutla hepsini. pırıl pırıl üniversite mezunu gençler işsiz geziyor. Doldur kadrolara. Bu akp güdümlü görünüşte işçi tayfadan bin kat iyidir. en azından bunların istediği 7-8k maaşı hakedene verirsin. için rahat olur.
bu grev akpli veya mhpli belediyelerde yapılmış olsaydı chpliler yırtınarak "işçi haklarını veriiiiğğğnn!" diye böğürecekler miydi? evet. şu an besim tibuk'tan daha liboş oldular. "niye grev yapıyosunuz yeaa? hep akepenin oyunu bunlar" diye ağlıyorlar asdfghjasdf.

yemin ederim bu ülkede her siyasi oluşumun kendi çomarı var. akpli de değilim, chpli de. şu olup bitenleri acıyarak izliyorum. ama bir fark var: akp belediyecilik işinde gerçekten başarılı.

chpli belediyelere iki koyun versen güdemezler, bir de iktidara talipler güya.

ya mansur yavaş, ya sinan oğan, ya da muharrem ince aday olursa sandığa giderim. hdpkk yalakası ekoya verecek oyum yok!
Son zamanlarda büyük artış gösteren,lakin ikiyüzlü Cehapelilerin ses çıkarmadığı hadisedir.

An itibariyle şu an kartal,Kadıköy,bakırköy,maltepe,ataşehir ve avcılar belediye işçileri grev kararı vermişlerdir.

Bu bölgelerde şu an çöp dağları vardır ve bazı belediye işleri aksamıştır.

Şimdi malumunuz bay kemal'in bir lafı vardır:"Türkiye'yi izmir gibi yöneteceğiz".

umarım böyle bir şey yaşanmaz zira izmir'in durumu ve bu belediyelerin nasıl kötü yönetildiği ortadadır.türkiye'yi bunlar yönetirse o zaman vay halimize.

https://m.ensonhaber.com/...erde-pes-pese-grev-karari
--spoiler--

adamlar zaten 5200tl + ilave alıyorlar ama bunu begenmıyorlar sorun bu .aslında bunlar parti içindeki muhtemeln troller amaç ortalıgı kırletmek.

--spoiler--

Doldurursanız belediyeye komunist sol görüşlü insanları olacağı buydu.
Kadıkoy belediyesinin de yaptığı grev sonuncunda 5825 tl maaş aldıkları duyan belediyeler boş durur mu. Onlarda eylem yapar. Bir defa kapıyo araladınız ya şimdi olanları izleyin
Solcular ve kemalistler.

Grev kararı Maltepe Belediyesi binasına asılırken, iş bırakan işçiler belediye önünde toplanarak eylem yaptı. Sendika yöneticileri, “Maltepe Belediyesi, vermiş olduğu ciddiyetten uzak teklifleri ile sendikamıza ve belediye işçilerine ‘greve çıkın’ demiştir” derken, belediyenin yaptığı açıklamada, “En düşük 2 bin 800 TL alan emekçilerimizin ücretlerine ikramiyeler hariç yaklaşık yüzde 47 zam sonucunda net 4 bin 118 TL’ye çıkarma teklifimiz, sendika tarafından reddedilmiştir.

Bak bakayım kemalist

her biri 5200 tl maaş mı alıyorlarmış.

https://www.google.com.tr...ev-karari-asildi-41747800
Yav maaşı begenmiyorlarsa bırakıp gitsinler. Tonlarca işsiz var. Kayinpederimin arkadaşı Kadıköy belediyesinde 9000 lira maaşı görüyormuş toplamda ek ödenekler ve ikramiyeleri ile. Baslatmasinlar grevlerine.
Bugün Beşiktaş belediyesi işçilerininde katıldığı karardır.

Cehapeli kitlenin Savunmasını Tahmin edeyim:"ak parti,işçiler üzerinden provokasyon yapıyor. Bunların çoğuna ak parti para verdi ki işleri aksatsın ve belediye krizi yaşansın."

evet ak parti'nin işi gücü yok cehape belediyeleri ile uğraşacak.bir de bunu %80 cehape olan bir yerde mi yapacak?aynen kafalar çok güzel.
oğlum her şey bir kenara, izmir'i bok götürüyor lan, izmir'i! hasan tahsin'in düşmana ilk kurşunu attığı şehirde tunç soyer denen yunan yalakası hdp sempatizanı oturuyor ve atatürk'ün kurduğu partiden belediye başkanı bu herif.

bu ülkenin adam gibi atatürkçülere ihtiyacı var. chp artık hdpnin xl bedeni olmuş vaziyette.
Merak etmeyin cehape yine yalan bir gündem oluşturur bu olayı da kapatırlar. Tecavüz taciz olaylarını kapattıkları gibi.

Malüm 128 katrilyon dolar da desen 750 katrilyon dolar da desen inanan ve hemen algı yapmaya hazır trol seçmeni var. Bunlar böyle bir kitle ne kitlersen kitle.
Sözcü gazetesi ve halk tv olan kemalist basın yayın organlarına göre belediyede her çalışan işçi en az 4000 tl civarı para alıyordu ne oldu.
ak parti’nin alternatifi partiye bak. bunlar ülkenin başına gelirse vay hâlimize...
--spoiler--

maaşı beğenmiyorlarsa bırakıp gitsinler, tonlarca işsiz var diyen binlerce geri zekalının da hışmına uğrarlar. ulan mesele 5 bin'den fazla maaş isteyende değil, asgari ücreti açlık sınırında belirleyen devlette, iş verenlerde. şu kraldan çok kralcılar yok mu deli ediyorlar insanı. adamlar löp löp götürüyor, holdingler talan ediyor memleketi ama yok efendim

--spoiler--

Bu komunist beyinli chp li ler halen şunu anlayamadılar.
Ortalama üniversites mezunu maaşının 3500-4000 tl olduğu bir ortamda belediye çalışan işçilerine 5225 tl vermek adil değildir. Adalet diyorum dikkatini çekerim. Siz komunistler adalet kelimesini pek bilmezsiniz.
Ne o hayırdır komunizmi mi getireceksiniz chp liler.
Chp yandaşı olduğu için belediyeye doldurulmuş + Senin benim paramla avanta dağıtılan işçilerin avantalarinı beğenmemesi sonucu senin benim mağdur edilmem olayıdır.

Hiç kimse kusura bakmasız vasıfsız bir belediye işcisi devletin teknik hizmet personelinden daha fazla maaş a-la-maz. Nokta. Yapılacak işlem bellidir, genç nüfusta yüzde30 işsizlik olan ülkede kapı önüne konmalıdırlar, bir dahaki seçimde işci dostu akp'ye versinler oylarını.

Ha, aksi olur da insanlari mağdur eden işciler bir de üzerine 6k maaşı vurursa, insanların 12 saat çalıştığı, hiçbir hayat güvencesinin olmadığı sanayi devrimi ingilteresinden kalma sikimsonik argumanları da cehape bir daha ki seçimde külahımıza anlatır.
Balık baştan kokar. CHP yönetimi hdpnin arkasını toplamaktan başka şeye bakıyor mu?

Ülkeyi ileri götürmek için teknoloji projeleri bile yok. Türkiye dışa bağımlı olsun derdindeler.
işçiye hönküreceğine tasmanı tutan patrona hönkür diyen solcu arkadaşlar var burada. Evet haklılar ama yanlış kıyas yapıyorlar, kaçırdıkları yerlerde var.

Belediye de patron (belediye başkanı) olmak ile özel sektörde patron olmak arasında kat kat fark var. Özel sektördeki patron kafasına göre şuna 5000 vereyim, diğerine 7000 diyemez. Özel sektör vergi ile dönmüyor. Özel sektörün bir şeyler üretip sonra satıp para kazanması gerekiyor. Kar veya zarar ediyor ve O zaman kazandığına göre maaş veriyor. Özel sektöre para havadan gelmiyor.

Ama belediye özel sektörden ve halktan aldığı vergilerle maaş veriyor. Üretim yapıp para kazanma kaygısı, kar-zarar kaygısı yok. Para cebinden çıkmadığı için rahat! Tamamen senden benden aldığı vergiyle maaş ödüyor. Ve şuan savunduğunuz işçiler çoğu belediyenin vermediği maaşı ve hakları beğenmediği için grev yapıyor. Ve sosyal medyada görebileceğiniz üzere çöp yığınları ile chp'yi zora sokuyorlar. Siz akp neden gitmiyor yaa diye çok ağlarsınız.
grev yapilan belediyelerin ivedilikle cozum bulmasi gerekiyor. virusun onune gecemedigimiz bir donemdeyiz ve boyle bir goruntunun hicbir aciklamasi olamaz. belediye cop bile toplamiyorsa neden var diye sorar insanlar dogal olarak. istanbul’un ortasi banglades’ten beter. rezalet.