bugün

istanbulda yaşayan tiperin, ekseriyetle fakir ve varoş tipler olmaları durumudur.

dönün lan köyünüze pis ezikler.
klavyesinde l tuşu bozuk yazar söylemi. 2 kere yanlış yazdıysa demekki.

Diğer şehirlerde kentleşme olmadığından insanlar yaşamını sürdürebilmek için istanbul gibi büyük şehirlere göç ederler. Bu da çarpık kentleşmeyi beraberinde getirir. Halkı desteklemeyenlerin suçu tamamen. Anlatabildim ?
Tiperin ne oldugu mechul oldugu icin yorum yapmak zordur.
Tipler o galiba.
doğrudur. bahçenin öte tarafındaki çimlerin daha yeşil olması gibi bi durumdur bu. istanbulda fakirlik diz boyu milletin beli geçim sıkıntısından ve hayat pahalılığından bükülmüş olduğu için, iyi yerlerde yaşayamadıkları için varoş oldukları da doğrudur. ben ne zaman başka bir şehre gitsem oradaki gençler daha iyi şartlara sahipler. (çevresel koşullardan bahsetmiyorum) mesela trakya bölgesindeki bir köye gidin. halkın büyük çoğunluğu tarım ve hayvancılıkla uğraşıyor fakat durumları yerinde evleri arabaları var, kira ödeme dertleri yok oturdukları evler kendilerinin (her ne kadar bir köy evi olsa da..) ve bu da giyim-kuşamlarına yansıyor.
(bkz: bir halk olarak tiperler)
Esenyurtta, ümraniyede yaşayanlar için kısmen de olsa kabul edilebilir durum. Ama unutulmamalıdır ki sözlükte hiç utanmadan sakarya, gebze gibi köylerden yazanlar mevcuttur.