bugün

sokakta dikkat etsinler kendilerine inş.
istanbulda üzerimizden jetler uçuyor. az önce geçti bir tane. boğaziçi köprüsünde ateş açıldığı söyleniyor, net değil.
Fatih ilçesine iki tane bomba atıldı. Bombalardan biri evimin yakınlarında patladı.
evim havalimanının çok yakınında, kendimi bildim bileli beş dkda bir uçak geçer evin üstünden. ama şuan geçen uçaklar sanırım jet, böyle yolcu ya da kargo uçağı sesi duymadım, uçak da görünmüyor hem. rotası bizim evin üstü olmalıydı.
ümraniye mustafa kemalde oturuyorum yaklaşık 1 saattir ambulans sesleri var çok karışık çok.
Zor bir gece, sesler insani ürkütüyor.
Bostancı'da patlama oldu. Ama öyle böyle değil. Ölen yoktur inş.
Ankarada kafamıza bomba yağıyor. Az önce bombaladılar. Ama uzaktan geldi ses. Daha sonra uçak sesleri. Durum çok karışık.
Tepemizde giderek daha da yakından geçen jet sesleri,
vatan caddesi civarında sivillerin vurulması,
Bazı semtlerde duyulan bomba ve çatışma sesleri,
durmadan okunan sela ve ezanlar,
Halkı sokağa davet eden cami anonsları...

Burada durum hiç iyi değil, bakmayın haberlerde zafer naraları attıklarına, asker kıyafetliler sivilleri vuruyor, siviller asker kıyafetlileri linç ediyor, polis tetikte bekliyor.

Durumlar gerçekten çok karışık.
istanbul Tuzla dayım ve Güvendeyim !
istanbulda bir yazar olarak götüm atıyor efendim. Her jet geçişinde, her ne olacak sorusunu düşündüğümde.
komple karartma yaptılar. Tüm ışıklar söndü. allahım noluyor böyle.
Ailesi ankarada, kendi istanbul ahl de çalışan biri olarak allak bullak.
allah yardımcınız olsun. inşallah tüm yazarların durumu iyidir.
Maltepe sallandi.
evde tedirgin.
Sinirden stresten karnıma ağrılar girdi. Bomba sesleri jet sesleri.. Suriyeliler geldiklerine geleceklerine pişman olmuşturlar umarım allahın cenabetleri.
darbecilere bu ülkeyi teslim etmemek için sokaklardayız. gerekirse 2 gün uyumayız.
ankara'nin merkezden uzak yerinde oturmama ragmen bomba sesleri buraya kadar geliyor. Yazarken tekrar bomba patladi. Iyiyim ben, uzaniyorum.
Biraz önce F-16'lar üzerimizden geçti. Ve sürekli geçmeye devam ediyorlar. Helikopterler aynı şekilde havadalar. Bomba atıyorlar mı bilmiyorum ama evlerimiz çok feci şekilde titriyor. Deprem olur gibi. Çok yüksek sesler var. uyuyan kardeşim ağlayarak kalktı yatağından. Zor teselli edebildim.
türkiyede değilim ama şu an zor durumda olan her insan için endişeleniyorum. milleti bacağından vuruyorlarmış, yaralanan hatta ölenler var. lütfen kimsenin gazına gelip dışarı çıkmayın, her kötü haber geldiğinde içimiz sızlıyor..

tüm bu olanlar yüzünden evde kimse uyumadı uyumayacak, kardeş ülkemizin insanlarının yanındayız!
Arkadaslar ankarada durum vahim. Ucak sesleri, silah sesleri ve patlama sesleri tum gece boyunca devam etti.
Bir teselli olarak, o seslerin çoğu bomba değilmiş. Tabi bunu bilmek bile yerinden sıçramanı engelleyemiyor.
Bu darbe değil, bu bir psikolojik savaş.
görsel
Gerçekten kötü durumdayım ev sallanıp duruyor. Tek istediğim güzel bir uyku çekmekti.
ilk bomba atıldığında yalnızdım ve kalp krizi geçiriyorum sandım. camlar patlayacak gibi oldu, yer salladı. daha sonra sekiz bomba daha attılar. ben sekiz saydım belki daha fazla bilemiyorum. alıştık sözlük. komik ama bomba sesine alıştım. kulaklık taktım uyuyabilirim belki diye. ama namümkün.