bugün

Uzun zamandır yaptığım araştırmalar sonucu karar verdiğim yerdir. Kendisi Karaköy bankalar caddesidir. Neden diye soracak olursanız, merkez bankasının ve diğer tüm bankaların bu caddede varolmasıdır. O zaman Türkiye'deki en çok paranın geçtiği cadde bile diyebiliriz. Bu caddeye girdiğinizde her ne kadar sessiz sakin görünse bile cadde üzerindeki güvenliği sağlayan gizli ajanları bilemezsiniz. Cadde üzerinde simit veya ayakkabı satan herhangi birisi aslında güvenliği sağlayan sivillerden bazılarıdır. Hatta inanmayacaksınız ama bende hep gizli ajan veya sivil polis olup gizli görevler yapmak istemişimdir. Kendimi buna o kadar çok kaptırmış olmalıyım ki bazen kendimi siyah bir takım elbise, siyah güneş gözlüğü ve kulaklık aparatı ile bu caddede yürürken bulurum. Evet bulduğum her fırsatta bu şekilde giyinip bu caddede bir aşağı bir yukarı gidip etrafı dikkatlice izlerim ve olası bir saldırıda düşmanı korkutmakta ve caydırmakta önemli bir rol oynarım. Hatta geçen gün benim gibi birkaç kişi ile karşılaştım, onlarda benim gibi gizli görevde olmalılar ki hafiften gülümseyip kafalarını eğip selam verip geçtiler. Bende aynısını yaptım. Sanırım dahil olmadığım gizli birliğin bir anlaşma şekliydi bu. Kendimi bu hiç kimsenin bana vermediği göreve o kadar kaptırmış durumdayım ki sözlük, eğer ki birgün gitmesem sanki herşey karışacak gibi hissediyor ve rahat edemiyorum.
(bkz: yok ki)
görsel
bu şehrin en tenha yeri kalbimdir şimdi..
kesinlikle gülsuyu olmalı.
bağcılar'ı tek geçerim.
yüzyıl'ın tenha arka sokakları dahil, turist kılığında, gazeteci kılığında, bir şey arayan adam kılığında. avare kılığında gezdim. orada metroya, taksiye, dolmuşa ve otobüse bindim. güneşli semtini sokak sokak, mahmutbey'in en ıssız yerlerini, yüzyıl'ı adım adım bilirim.
en ufak bir tehditle, korkutucu bir ortamla karşılaşmadım.
beni bağcılar konusunda endişelendiren tek kişi, hemen hiç park olmayan semtin yeni yatırımlardan söz eden belediye başkanı oldu. yaklaşık 20 yıldır, akraba ziyareti ya da iş için bulunduğum semtte en talihsiz karşılaşmam budur.
Kısıklı.
Benim evimdir, sözlük kızlarına selam ederim. her sözlük erkeği gibi 1.90 boyunda, renkli gözlü ve damarlı * sahibiyim.
istanbul'un en güvenli yeri herkesin evinin içidir. Acı ama gerçek.

Sokaklar oldukça tehlikeli. Her an canlı bomba olma ihtimali var, o olmadı kafana tuğla düşme ihtimali var, kadın olarak taciz,tecavüz edilme ihtimalin var, işçi olarak medyada gördüğün örnekler var...

Gerçekten acı ama gerçek,istanbul'un en güvenli yeri herkesin evinin içi...
(bkz: bağcılar)
Akp il veya ilçe genel merkezlerininde son zamanlarda eklenebileceği yerdir. nedense kimse ülkemizin gelişmesini istemez ama bunun için asla ülkeyi yöneten akp binalarına saldırmazlar, chp veya hdp ye saldırarak ülkenin gelişmesini engellerler. yahu azıcık mantığı olan insan bir oturup bunu düşünür.