bugün

Babam ders çıkışı gel seni eve ben bırakayım dedi. 30 dakikalık yol oldu 65 dakika. Oysa canım metroma binseydim böyle mi olurdu.
istanbul trafiği anadolu yakasında ya sabır çektirir avrupa yakasında sara nöbeti geçirtirmiş. Ben demiyorum konu komşu diyor.
Istanbul 3. Bölgede hala 1 metre bile metro yok ve en yoğun trafik hep o bölgede.
Bu trafiği çözmek sadece metro değil tünellerle olur.
öncelikle istanbulda ciddi bir otopark sorunu vardır. bu sorunun çözülmesi gerekir.

iş imkanları hep aynı noktada biriktiği için trafik bir noktadan sonra düğüm olmaktadır. iş imkanlarının diğer bölgelere çeşitlendirilmesi durumunda yoğunluk da azalacaktır.
(img:#1960182)

90 km yol yapıyorum amk.
sağanak yağmura ayak uydurup sağanak şeklinde dolup taşmış trafiktir. e-5 gidiş dönüş avcılar-haliç köprüsü arası full tıkalı ve sahil yolunda avrasya tünelinin girişinde 1 km den fazla kuyruk vardı. rabbim yolda olanlara sabırlar versin.
Müthiştir.

görsel
keşke hep böyle kalsa.
şu sıralar olmayan trafik.
işe giderken koskoca iett aracı bana makam aracı olabiliyor o derece.
19 Ağustos 1965.
Farklı zamanlar aynı problem; istanbul’da trafik.
görsel
nüfus arttıkça çözülemeyecek heralde bu sorun.
istanbul'u çekilmez kılan en büyük şeylerden biri ''trafik sorunu.''
45 dakikalık yolu 2.5 saatte gittiğinizde oluşan bıkkınlığın tarifi gerçekten yok, insanı çıldırtan bir durum.
geçirdiğimiz ve geçirmekte olduğumuz zorlu günlerde, bizlere bıkkınlık verip-enerjimizi düşüren trafiği bile özlemiş olsak da 'bol trafikli günler bizi bekler, yine-yeniden, çok yakın' gibi görünüyor.
10 dakika önce 16 milyonuncu kez içerisinde olduğum trafiktir. şoför koltuğunda 12-13 sene falan oldu bu kervana katılalı. gün yüzü görmedik hiç lan. bir tek birkaç bayramda herkes tatile gidince atıyorum büyükçekmeceden fatihe 10-15 dakikada falan geldiydik. bu özellikle birinci köprüyü kim yaptı ise tebrik ediyorum bir kez daha. üzerinden her gün 2 milyon tane araba geçiyor ve hala sapa sağlam ayakta maşallah.
Haftaya kol gibi olacaktır. Her şeyi açıp esnek çalışma modelleri uygulamamak bunu akla bile getirmemek enteresan.
Beni mahveden trafik.

Bugün arabayla 6 yere gittim 120 km yol yapmisimdir. Birazdan 7.yere gidicem. Hiç çekilmiyor bu havada be. Trafikte beklemekten nefret ediyorummmmm.
Normalleşirken anormalleşti.
asla ama asla bitmeyecek bir dert ben şahsen artık alıştım doğma büyüme istanbuldayım asla trafiğin azaldığını görmedim. bir istanbul klasiğidir bitmeyen trafik yani biri çıkıp sorsa istanbulu nasıl bilirsiniz diye hemen trafiğiyle biliriz denir o derece
normalleşme denir denmez kendisi de normalleşen maalesef ki bu illet....
paint Ekrem’in çözemeyeceği bir sorundur. Fakat yeni bir yağlı boya tablosu daha alabilir 6 trilyona.
cumartesi gününden beri tam anlamıyla felç olmuştur.

karla karışık yağmur yağsa bile her yer kilitleniyor.

sadece kurban ve ramazan bayramında yollar boş olur.
abartılan trafik. evet.
her akşam ve sabah maruz kaldığım işkencedir.
imamoğlu döneminde kilit olmuştur.
an itibariyle kavimler göçüne tanıklık ediyordur.
yürüyerek 15 dakika, araçla 45.