bugün

Trabzonlu ve Erzincanlı arasından istanbul'a başkan seçmektir. Daha doğrusu istanbullu olmayan adaylar arasından istanbul'a belediye başkanı seçmektir. Günün konusu bu değil ama bence istanbul'u istanbul'da doğmuş biri yönetmelidir. O da olmadı marmara bölgesinde doğmuş biri yönetmelidir. Tayyip Erdoğan'dan beri istanbul'a istanbul'da doğmuş bir başkan seçilmedi. Fakat aslına bakarsanız Erdoğan da istanbullu değildir. Rizelidir. istanbul rizelisidir. O yüzden böylesi makamlara geçmişten günümüze iki üç kuşak istanbul ve çevresinden ikamet etmiş insanların seçilmeleri lazım gelir bence. Bu da ne yazık ki çok çok zor. Belki bir gün gerçekten istanbul'u gerçekten istanbullu bir başkan yönetir. Ancak şu şartlarda ben çok zor görüyorum.

istabullu değilim. Sadece fikrimi söyledim. Katılan olur katılmayan olur. Bence önemli bir durum. Yani bu istanbul'a bir şey olsa bu insanlar trabzon'a giderler, Erzincan'a giderler... Efendime söyleyeyim rize'ye giderler. Yani insanın o yaşadığı şehre bir kader bağı ile bağlanması lazım. Neyse... Şu seçimleri atlatın da istanbul. Bunları iyice düşünün gelecek seçimde gerçek anlamda istanbullu başkan seçin bence. işinize karışmak gibi olmasın ancak sizin için hayırlısı o olur bence. Neyse...