bugün

başlığın aslı israrla torrent ten dosya indirip 10 gun bekleyen mal olacaktı fakat olamadı. neyse, eylem halini yazdık biz de, bir de aradan malı çıkarttık.

torrent nimetinin faydalarını pek anlayamamış, dosya bekleme süresinin en fazla 2-3 gün olması gerektiğini bilmeyen kazma insanın işidir. 20-30 gb'lık birşey indirmeyecekse -ne var lan o kadar büyük zaten- 5 kb hızla inen dosyayı niye bekler bu insan anlayabilmiş değilim. torrentten dosya indirirken bilgisayarı açık bırakan insanlar falan filan... benim derdim onlarla değil. hayvani boyutlarda dosyaları 5 kb hızla çekmeye çalışıp bilgisayarı günlerce, hatta aylarca kapatmayan insanlar.

dostum partlar uğraştırıyor diye bikbik yapana kadar biraz ara yavrucum. al yanına bir kürdan, indirdikçe resetle modemi; 20 kat hızlı indirmezsen ben de top olayım. ne eziyet ediyorsun hem kendine hem bilgisayara, manyak herif. ha torrent hızlıysa eyvallah, tabi indireceksin. benimki şuan 80 külobayt mesela, fiçiyuv.
rapidshare'e aylık 15 ytl vermeyip, torrentle uğraşan insan isyanıdır. 15 ytl'me kıyamıyorum * , e ben 800 saniye de beklerim dersen,

(bkz: cryptload)

derim ben de o zaman.