bugün

kişinin radyoda, sağda solda tesadüfen duyduğu; duyduğu an etkilendiği, nakaratını bütün gün söylediği ama ismini asla bulamadığı şarkılardır.
sac ba$ yolduran, sozlerinin her kelimesini googleda arattiran $arkilardir. bulunmayacagi varsa bulunmuyor. yok i$te yok yok yok.**
günümüzde adını bulması o kadar zor olmayan şarkılardır. şarkıdan bir sözü arattırınca bi dünya sonuç çıkmaktadır.
Radyo da sagda solda duydugum sarkı.Hatta bayan vokal yumusak sesle cant you see life is easy you can consider things falan dio sonra nakarantta wont you come with me dio falan klibinde boyle karton arabalar 2 boyutlu sehirler var sakin elektronik parca hatta from another way another part of you falan dio ne dir sozluk ne dr bu parca 3-4 yıldır arıyorum.sonra bide i see bird and trees all the flowers of the worlds falan gibi bişeyler sanki boyle buyu efekti gibi dingin elektronik melodi power fm cok calardı 3-4 yıl once ama hatırlamıyorum yaaa...
Buldddum lannnnn buldumm obbbbaaaaaaa!!!!!
Point of view-db boulevard
sabile
google a sözlerinin anlaşılan kısmı yazılarak bulunmaya çalışılan şarkıdır.
tüm şarkıların girebileceği kateogori
(bkz: ismi bilinmeyen sarkilar)
- adini hatirlayamadim ama sahane bir sarki; "timbir timbir tis tum" diye basliyor. "nay nay lay nay" diye devam ediyor.
Unknown artist-track 11
maskeli beşler ırak filminin girişindeki arapçamsı şarkı.
ricky martin'in bir kaç sene evvel meşhur olan ve içinde *"incredible" kelimesi geçen hareketli şarkı.
öncelikle tanım; bir yerlerden duyulmuş fakat ismi öğrenilememiş parçalardır. doğaldır, normaldir.

örnek vermek gerekirse neredeyse 2 yıldır piyasada olan, clubvari bi havaya sahip, nakaratında sanki like that gibi bişi geçen süper müzikli parça. fellik fellik arıyorum mamafih bulamıyorum. çöle düşmüş bedevi şansı da var ki klibine falan rastlayamadım hiç. lakin kardeş izlemiş önce zenci bi çocuk bişiler sölüyormuş hapishane tarzı parmaklıklı bi odada sonra bi adam gelip susturuyomuş onu. (bkz: bi buldurun be) (bkz: kafadan beş şukela)

azcık sonra gelen edit: nonsense sağolsun aydınlattı smack that miş adı, akon feat eminemmiş, inmekte şu an kendisi.
ismi bilinmedigi gibi sozleri de anlasilamayan ama muzigi akla takilan sarkilardir.

mesela var bi tane benim bildigim, kesin bi zenci soyluyor o yuzden kadin mi erkek mi bilemiyorum ama soyle basliyor:

dum tis dum dum daaa
duduptis dum daa

evet bu gibi. *
(bkz: her turlu yardima acigim)
reklam şarkılarıdır mesela bir parfüm reklamı var idi değil şarkıyı markanın adını dah bilmiyorum...
ama şarkı şöyle bilen varsa mesaj falan atsın çünkü şarkı ağzıma dolandı:
"i love the way you touch me....i love the waaayy yoouu look at meee" *
yüksek olasılıkla herhangi bir yerde tesadüfen duyulan şarkılardır bunlar. duyulduğu an kilitler adamı. sağda solda bir sürü şarkı markı duyup da çoğunun bir türlü adına sanına ulaşamamış ve kendi kendimi yiyip bitirmiş biri olarak, başlıkla ilgili son tecrübem bursa dolmuşlarından birinde geçmiştir efendim. dolmuşçu amcamızın; teybi açtıktan sonra hayatımda geçirdiğim en güzel dolmuş yolculuğumu yapmamı sağlayan *, saatlerdir bilgisayar başında harıl harıl kendini aratan, muhtemelen klasik slowlardan olan, gitar soloyla başlayan, fransızca sözlerle devam eden ve dolmuşçu amcamızın, kendinden emin bir şekilde julio iglesias'a ait olduğunu söylediği bir parça, işbu entrynin yazılma sebebidir. şarkıyı bilen veya herhangi bir tahmini olanların bana özelden ulaşmasını rica ederekten, kimsenin bana ulaşmaması halinde direkt olarak dolmuşçuyla temasa geçip, yolculuk boyunca çaldığı mp3 cd'sini komple satın almayı düşündüğümü belirtmek isterim. *

not: rüya gibiydi şarkı lan. *
an itibariyle http://www.uefa.com uefa'nın resmi sitesindeki, anasayfadaki "Online Video" bölümünde Thierry Henry, Clarence Seedorf, Hernan Crespo, Oliver Kahn'lı videonun arka plan müziği. bilen insanlık namına söylesin ismini.
miss turkey 2007'de ilk 10'a kalan güzellerin; mücevher ve takıları tanıttığı sıradaki arka planda çalan müzik. bilen varsa, ve söylerse, kendisine müteşekkîr olacağım.
90' lı yıllarda dinlediğim toplama bir kasetde idi bu parça. Ama ne parçanın ismini, ne de toplama albümün ismini biliyordum. Sadece bir parçadaki sözler aklımda kalmış : "who is elvis". Hemen allmusic de aradım. Sonra şu albüme ulaştım :

http://www.allmusic.com/c...g&sql=10:ajfpxqrhldse

Teker teker hoparlör işaretine tıkladım ve 20. şarkıya geldiğimde parçamı bulmuştum bile. Yani french kiss'i.

(bkz: #3355722)

en azından şarkı isminin bir iki kelimesini biliyorsanız, allmusic de detaylı arama yapıp şarkınızı bulma şansınız bayağı yüksek.
genel de ansızın, herhangi bir an da, insanın dudaklarından dökülen ıslıkta nagmesini bulan, ama asla ismi ya da sözleri hatırlanamayan şarkılardır.
küçük kadınlar dizisi şarkısı.
aslabirdaha.com isimli ne olduğunu belli olmayan bir sitenin jenerik müziğidir. marştır.
(bkz: yola yola saç baş kalmadı)
pes 2009 da menü de çalan do it again şarkısının kime ait olduğu merak konusudur.
en son ismini bilmediğim, merağımdan çatladığım, bütün gün google'da aradığım ama bulamadığım, bir türlü mırıldanamadığım şarkı..mırıldanamadım çünkü rapti lanet şarkı.
"bir daha kimseye kanmayacğım
yalan sevgilerle yanmayacağım
gerçek bir sevgili bulana kadar
bu kalbi kimseye açmayacağım" diye başlayan bir şarkıydı.
son bakışın kaldı bende
son öpüşün tadı bende
allah'ını seversen dön
tüm zevklerim kaldı sende

ismini de - seslendireni de bilmiyorum