bugün

bütün dünya ateistleri bilimle filan uğraşıyorlar bizim ateistlerin yapacağı tek şey "sen gericisin sen yobazsın" demek ...
tek yaptıkları şey islamı lekelemek, cahiller sürüsü, iki darwin bir bukowski okununca ateist olunmuyor.
bilimsel düşünce metodunun gözlemlenebilir, tekrarlanabilir ve yanlışlanabilir olan 3 temel ilkesi ile çelişen dogmaları kabul eden kişi sayısı artan toplumlarda ilerleme hızının yavaşlaması ile ilgili araştırmaları okumuş bir ateisttir. islamı kötüleyerek insanları sorgulamaya itiyordur. ayrıca islam olan yerde islamı kötülersin hristiyanlık olduğu yerde hristiyanlığı kötülersin, hangi dogma varsa onu kötülersin. gidip alakasız ve toplum üzerinde bir etkisi olmayan dogmayı tabi ki kötülemezsin.
ağlama duvarı kurulmuş bakıyorum da. ağlayın ağlayın. kimsenin kötülediği yok dininizi. gerçekliğini sorgulamaksa kötülemekten kastınız o ayrı bir şey. verecek cevaplarınızın olmayıp gelip buralarda böyle ağlama duvarları oluşturmanız zaten sizin ne kadar acınası bir durumda olduğunuzun kanıtı. mağdur edebiyatını, mağdur edebiyatını asla yemeyecek insanlara karşı kullanmanız da ayrı ironik bir durum. üzülmemek elde değil.

bir soru da ben bırakayım madem kendi aranızda birbirinize kanıtlayıp durursunuz

- yıl olmuş 2017, daha bir kaç gün galaksimizde yeni gezegenler bulundu malumunuz. siz bu kafa yapısı ile ne zaman bilim adamları yetiştirip, bir çok dünya ülkesinin yarıştığı bu uzay yarışında var olmayı düşünüyorsunuz?

şunu da promosyon olarak görün;

- yine yıl olmuş 2017, daha kendi milli arabamızı yapamamışken, avmerihağaaaya gaffa totoyoroz diyerek, uçan mezarlardan bahsetmek sizde kalıtsal bir hastalık mıdır, yoksa bilmediğimiz bir uyuşturucu tipi var da bu kafayı size yaşatıyor mu?
Gelişmiş ülkelerde insanlar birbirlerinin inançlarına saygı duyduğu ve din üzerinden torpil söz konusu olmadığı için o ülkelerdeki ateist vatandaşlar sorgulama yeteneklerini bilime ve ilme yöneltebiliyorlar.
Bir ülkede bilimin gelişmesi için önce toplumun gelişmesi gerekir. Ramazan' da sigara içtiği için adam dövülen bir toplumun içinde bir ateist ne kadar yükselebilir ki.
Türkiye'de imamhatipli, ilahiyat fakülteli falansanız; biraz da torpilli varsa ister mal olun ister sapık ister gavat hiç farketmez bir şekilde paçayı kurtarırsınız.
Zaten aynı şekilde yine bu ülkede bilim ve teknoloji üzerinden değil beş para etmez insanlar üzerinden yol alındığının en büyük örneği Tubitak'ta kabul edilen projelerdir. Yazık.
ateistliği bilim dalı sanan andaval beyanı bu işte. dogmalara karşı açılmış düşünce savaşı olduğunu bile anlamak zor bunlar için; ne yapalım yani hinduizmi mi sorgulayalım. hindistan mı burası?
islamı kötülemeye gerek yok islam kendi kendini kötülemeyi başarıyor zaten.

benim inancım gök tanrıdır yani islamdan herseyden ustun ama aynı kapıya çıkandır.

göklerden gelir karar bir çiçeğinden açmasından tutun bir gezegenin yok olmasına kadar,
gökler buna karar verir.

bizler Türk'üz ve islamiyetten önce Gök tanrıya inanır ve ona saygı duyardık.
ateizm dogma diyen arkadaş, evrim teorisi ise kastın; bilmelisin ki evrim sadece fiziksel bir kuram değildir. beyin gelişmişliğini de evrimin içine çok rahat sokabiliriz. nasıl ki ilk insanların şu an bildiğimiz herşeyi bilmediklerini kabul ediyorsak, o günden bu güne gelişen düşünce gücü ve teknolojik tüm icatların da genel olarak bir evrim mekaniği sayesinde olabildiğini görürüz. yani ilk insanların nasıl ki internetten haberi yok ve bunun ne olduğunu bilmiyorlardı ise o dönemden bu döneme geçen süreçte seni insanoğlu olarak internetin icadına götüren yol, aslında insanoğlunun beyninin evrimi ile alakalıdır. ayrıca evrim herşeye göre şekillenebilir. şartlara ve zaman göre değişim gösterir. tüm bu genel kavramlar bile ele alındığında senin söylediğin ateizm dogmadır iddiası düşer ve gerçeklik payı yoktur.

dogma içi boş pragmatik, sanrı ve olmuşlar, bitmişler yumağının insan üzerindeki etkileridir. ortada ortaya konulabilecek, elle tutulup, gözle görülür hiç bir şey olmamasına rağmen şiddetle inanılan inanç demektir.
karşılaştığı müslümanlar da rahat durmadığı için böyle bir karaktere bürünmüş olabilir.
sizi bilmiyorum ben cahil ateist ile karşılaşmadım. hatta öyle ateistler var ki abi bir daha suratıma bilgi fırlat diye yalvarırsınız. hele ki 15-20 yaşında hiç ateistle tanışmadım. genelde ülkemizdeki 15-20 yaşındaki kesim youtube kesimi olup, youtube'da gece gündüz durmaksızın dünyanın en güçlü ordusu listesi videoları hazırlayıp, başına türkiye'yi koyan, cs:go oynayı ülke selametinden bahseden, bor kasan gusül abdesti alırken 31 çeken ergen çomarlardır. ateistine rastlamadım daha.
gerçekten biraz araştırıp dinler hakkında bilgi sahibi olduktan sonra ateist oluyorsa eyvallah ama sırf hava atmak biraz da marjinal görünmek için ateistim diye dolanıyorsa ve tek işi karşıt görüşteki insanlara hakaret etmekse böyle tiplerden ben de nefret ediyorum kusura bakmayın ama kimse savunmasın bu ergenleri savunulacak bir tarafları yok çünkü. bu başlıkta tam da böyle kişilerden bahsedilmiş sanırım.
Gece gündüz vicdanını daraltan, günlerini karartan; inanç eksikliğinden doğan bu hali dini kötüleyip, düşürmeye çalışarak vicdanından kurtulmaya çalışıyordur.

inanmıyorsan, iman etmiyorsan keyfine baksana bıre adam! Sana zorla mamaz kıldıran, oruç tutturan, kıyafet giydiren yok, niye islam la uğraşıyorsun ki? Üstelik uğraştığın meseleler dinin iktisadi ve hukuk kaynakları bile değil, varlık; yokluk.
sen başka ülkede yaşıyorsun herhalde kardeş? nasıl 15-20 yaş aralığında ateist görmedin? bir çoğunluğu bu yaş grubunda artık gençlerde ateizm git gide yaygınlaşıyor. 15-20 yaş aralığındakiler sadece oyun oynamıyorlar ki ne saçma bir genelleme yapmışsın.
islam adına fakirlerin aklını mistik öykülerle doldurup onların aklını mahvediyorsun, onları mezhep diye tarikat diye ayırıp yok yere birbirine düşman ediyorsun. sonra onları akıl kölesi edip hayatını çalıyorsun. ben müslümanım, ben zaten haklıyım diye inanılmaz rahatlıkla hak hukuk yiyebiliyorsun, nefret kusabiliyorsun. bu da kurandan gelen bir şey zaten. bu yaptıkların sorulunca da karşındakine dinsiz diye saldırıyorsun sanki bu seni haklı yaparmış gibi. Ama kötü olan islamı kötüleyen ateist mi, şaka mısın yahu?
Burada konuya açıklık getirmek lazım.

islamı kimse kötülemiyor. Bunu öncelikle iyi anlayın.

islamı kendi çıkarları için yorumlayan,
işine geldiği gibi islamı kullanan,
kuran hükümleriymiş gibi sahte kurallar yaratarak buna hadis uyduran ve bunu kurana mal eden yobazları kötülüyoruz.

Aslında eleştirilenler hep yobaz, şarlatan hacı hoca takımı ve buna inanıp aynı yoldan giden sahtekar müslümanlardır.

bunu iyi anlayın ve görün.

Dünyanın hiç bir ülkesinde adım gibi eminim ki kimse islam dinini eleştirmiyor.

Aynı yukarı da yazdığım gibi 1600 sene öncesinde yaşamak için tüm toplumları kendi fikirleri doğrultusunda yönlendirmek isteyen yobazlar eleştiriliyor.

Lan s.ktirip gidin çölllerde yaşayın deve sikicileri sizi, ne işiniz var modern toplumların içinde sizin diyesim geldi birden.
sırf islamı kötülemek için ateist olan adam tanıyorum ben. diğer dinlere laf söylemezler ama islam deyince çakraları açılır.
islam bana mantiksiz geliyor ama asil derdim insanlarin din yoluyla somurulmesi. Din, somuru araci olarak kullanilmazsa ya da ozgurluk karsiti uygulamalara sebep olmazsa hicbir sey demem. Kimseyi benim fikirlerimi begenmedigi icin sonsuza kadar yanmakla tehdit etmem mesela.
Oğlum ateist lan bu ateist Tanrıtanımaz anlamı. islam tanımaz değil.

Başka yazarlarında söylediği gibi. insanlar ancak gelişmiş toplumlarda bilim,sanat ve felsefeye yönelebilir.

Bizim gibi 3. Dünya ülkelerinde dinle ve benzeri nedenlerle insan olduğumuz için sahip olmamız gereken haklarımızdan mahrum ediliyoruz. Bunları alabilmek için mücadele etmekten bilime, sanata, felsefeye yönetemiyoruz.

islam neden bizimle uğraşmak yerine çok övündükleri güzel ahlaklı olmaya yönelmiyorda kendi inanışlarından olmayan insanların kendilerine saygısızlık yaptıklarını düşünüyor? Ne zaman mağdur edebiyatından vaz geçecekler?
sahi ya! artık ona inanmadığımız için öldürülmemiz gerektiğini söyleyen bir dini kötülemekle elimize ne geçiyor olabilir ki?

oysa öldürülmemiz için inananlarını azmettiren bir dine büyük saygı duymamız, övmemiz, göklere çıkarmamız gerekirdi değil mi?

kitabınızda inanmayanların sürekli kötülenmesi, onlara türlü hakaretler edilmesi hiç ama hiç sorun değil ama biz dininize öyle hakaret filan değil, eleştiri yöneltince büyük sorun öyle mi?

biz kötüleyince çok mu mağdur oluyor kıymetli dininiz? uf mu oluyor? acı mı çekiyor? hakikaten de pek hainmişiz canım!...

ulan açtırmayın bayramlık ağzımı! yetti, canımıza tak etti şu mağdur ayaklarına yatmanız. ulan ışid bile alayınızdan delikanlı be! bari ateistlere, şuna buna düşmanlık etmek ve zulmetmek için siktiriboktan gerekçelerle zorlama mağduriyet icat etmeye çalışmıyor, "dinim böyle buyuruyor" deyip, geçiyor.
güncel Önemli Başlıklar