bugün

tarihi bir realite. aşk eşitler arasında olur. islam'da ise bariz şekilde erkek kadına üstündür. bu nedenle islam diktatörlüklerinde kadın aşık olunan değil, sahip olunan bir varlıktır.
aşık olmayan müslümana maşuk niye ola.
islamı bilmeyen cahil beyanı.(yobaz değilim)
islam düşmanlığının saçma mantıklarla filizlendiği başlıklardan bir tanesidir. veya aşkı kasıklarda arayan şehvet düşkünlerinin açtığı başlıklardandır. aşka uçmazsan kanat neye yarar ve zehirle pişmiş aşı yemeye kim gelir anlayışını çöpe atan bu zihniyet kendi kuburlarında çürüyüp gitmeye mahkumdur.
islamı bilmeyen cahil cühala kardeşimizin beyanı.
Adam o yüzden bağdat ı buluyor demek ki.
parklar ne oluyor?
Sanki Ateizm de var.
Tövbe.
bakın sığırlar, tarhin o döneminde kadın varlığı tanınmıyordu bırakın üstünlük, alçaklığı.

islamiyet eşitlik getirmedi belki o dönemde ama haklar tanıdı bir çok bayanlara,

diğer haklarda zaten ingiltere'de başlayıp amerika'da süren feminizm haraketleriyle elde edildi.

islam eşit kılmadı belki ama dönemin şartlarını düşünürsek kadına bir çok özgürlükte getirdi.

mesela diri diri gömmediler o tarihten sonra kız çocuklarını?
islamiyet = Aşk; senin aklındaki zinadır zina o yasak yasak *
http://galeri.uludagsozluk.com/r/1181857/+
bu millet geri zekalı yahu bunları anca döve döve adam edebilirz hala islam kadına hak verdi diyenler var. kız çocuklarını gömme toplumun en alt tabakasına mensuptu onun dışında toplumda kadınlar güçlenebilliyordu öyle ki erkeklerden daha fazla söz hakkına sahip kadınlar vardı. islamdan sonra ise memeli hayvan oldular.
kız çocuklarını gömen toplumda peygamberin eşi hatice, tüccar olabilmişse demek. sanki genel geçer bir kuralmış gibi aynı şeyi tekrarlıyor.
Bi bok bilmeyen yobaz beyanı . Tapduk Emre bir gün Derviş Yunus'a der ki ; aşk ne güzel şeydir . Gerek allah aşkı gerekse kul aşkı . Duyguların en güzelidir. Hem kalbi onarır hem nefsi . Sen hay(Allah) aşkına ulaştın , şimdi yaradılana aşık olmak sırası . Der ve yıllarca yanında yer alan Yunus'a kendi kızını verir ve der ki; bundan sonra senin adın Yunus Emredir . Emre aşk demektir sen de aşk ile ol, aşk ile olun .

Emre
Amore .
bir gün semagösterisi izleyin tavsiye ediyorum, tabi uygun bir ortam olmalı kültürel dokusu olan kapalı bir ortamda izlenmeli ben gözyaşlarımı tutamamıştım.

bir de yunus un ilahileri beni hissettikleri yaradan aşkına hayran bırakır duygulandırır.

ilahi aşk dışında da pek çok anektod vardır.

--spoiler--

Hz.Aişe, Peygamberimiz(SAV)le yeni evlenmişti.Eşinin kendisini sevip sevmediğini merak etmekteydi.Ya da kendisini ne kadar ve nasıl sevdiğini…
Aişe bu düşüncesini Peygamber(SAV)’le konuşmadan edemedi.
“Ey Allah’ın Resulü, beni seviyor musun?”
“Evet, ya Aişe tabi seviyorum!”
Aişe dahasını da merak ediyodu. Acaba nasıl seviyodu? Hemen sordu:
“Beni nasıl seviyorsun?”
Peygamberimiz(SAV) sevgi şeklini tanımladı eşine:
“Kördüğüm gibi”
Bu cevap Hz.Aişe’yi çok sevindirdi.Çünkü kördüğüm açılmazdı.Açılmayan, bitmeyen sırlı bi sevgi demekti.
Alacağı cevap onu çok mutlu ettiği için, Hz.Aişe kadınca bir ihtiyaçla sık sık sorardı:
“Ey Allah’ın Resulü, kördüğüm ne alemde?”
Peygamberimiz(SAV) Aişe’yi memnun eden cevabı verdi her defasında:
“ilk günkü gibi…”

--spoiler--
--spoiler--
tarihi bir realite. aşk eşitler arasında olur. islam'da ise bariz şekilde erkek kadına üstündür.
--spoiler--

ama ne hikmetse hep ferhatın mim'in mecnun'un burnu surtulmustur; bunların coklarında hep erkek kadına layık olmayan sosyal statudedır... yanlıs mı hatırlıyorum.