bugün

Doğrudur. tanrı bu bozulmanın üstüne bir din daha göndermeyecektir.kitaba, mesihe, peygambelere uyulmalıdır cemaatlere değil. yoksa her şey kötüye gitmeye devam eder.
doğrudur ama diyecek bir şey bulamıyorum.
onun yerine budist mi olaydık.
resmi tarih diye bir şey yoktur. kime göre nee göre resmi? fetihler hoş görüyle yapılmaz çoğu zaman. neticede kan dökülür her daim.
sadece islama özgü bir davranış şekli değil ki bu. daha nesnel olunmalı böyle başlıklar açılırken.
ve size ilginç gelecek birşey daha diyeyim islamda en büyük sevap cihada, yani savaşmaya verilmiştir. bunu da unutmamak gerekir ki savaşan kişilerin yaptığı ilk şey tebliğ etmek, fakat karşısında ki topluluk asiliğe devam ettiği takdirde, müslümanların onlarla allah için, allahın dini için savaşması farzdır.
insanın maddî-manevî bütün varlığını Allah yolunda ortaya koyarak Hakk’ın düşmanlarını ortadan kaldırmak için savaşması “cihad”dır.

islâm’da cihad farzdır. Allah Teâlâ bu konuda şöyle buyuruyor:

“Hoşunuza gitmese de düşmanla savaşmak üzerinize farz kılındı” (el-Bakara, 2/216).
“Herhangi bir fitne kalmayıncaya ve din yalnız Allah’ın oluncaya kadar onlarla çarpışın ” (el-Bakara, 2/193).
“Allah’a ve ahiret gününe inanmayan kişilerle savaşınız” (et-Tevbe, 9/29);
“Sizinle toptan savaştıkları gibi siz de müşriklerle savaşınız. ” (et-Tevbe, 9/36).
Hz. Peygamber (s.a.s.)’de “Cihad kıyamete kadar devam edecek bir farzdır” (Ebû Davûd, el-Cihad, 33) buyurmuştur.
hristiyanligin ruzgarla yayildigini sanan yazarin gercegi.
Allah(c.c.)'ın emri cihadın gereği olan, ekseriyetle kılıçsız yayıldığının hatırlatılması icab eden gerçektir.

hakiki yobazların, söz konusu islam olunca "acaba neresinden vurabiliriz diye düşünüp, bir türlü yumuşak karnını bulamadıkları ve bulamayacakları islamiyet gerçeğini idrak edememesi üzerine, onların laf-ı güzafına maruz kalan "gerçek"tir.
eğer islamiyet kılıçla yayılmış olsaydı, osmanlı devleti'nin hükmettiği her yerde müslümanlık hakim olurdu.
"haçlı seferlerini eleştirmek" işine gelmeyen yobaz gerçeğidir.
kılıç zoruyla derken, yapılan savaşlarda 20 ile 70 arasında değişen ölü sayısının olduğu bir durum bu. yani kılıç zoruyla yayıldı denilen bir din için yapılan her savaşta hepi topu bu kadar insan ölüyordu. gören de islamiyet kılıç zoruyla yayıldı derken büyük bir katliam gerçekleştirildi ya da bunun eşiğine gelindi sanacak. ilahi. eleştirecek daha farklı şeyler var, en azından kendimizce ama bu onlardan biri değil.
konunun bir parçasını ele almakla birlikte, ahmed yesevi , endonezya'nın müslümanlığı benimsemesi, itil bulgarları'nın müslüman olması gibi konuları açıklayamayan art niyetli bir tespit çabasıdır.
islamda saldırganlık ve arapçılık yapan, kılıç zoruyla milletlere arapçılığı yayan peygamberin torunlarını katleden emevilerdir. bugün bile hala din diye emevi arapçılığı ön plandadır.
hadi lan oradan. kılıç zoruyla olan dini kabul ettirmek,yaymak değil. dinin sınırlarını korumak. o zaman da israil yahudiliği misket bombasıyla mı yayıyor? abd hristiyanlığı uçakla-füzeyle mi yayıyor. islamiyette zorlama denen birşey yoktur.
ee yani. gidip sen şimdi burada yaşıyorsun, biri gelip benim hak dinim var sana yayacağım izninle bana yönetimi bırakır mısın dese kim onu sikler?

cihad vahşidir ve kan dökülerek yapılmıştır. zaten kan dökmeden toprak büyüten bir devlet örneği dünyada yoktur.

din uğruna savaşmak, insan öldürmek modern algının getirdiği yanlışlıklar. eskiden paso savaşıp kendi dinini yayabiliyordun.

şimdi ise allho ekber değip kafa kesince insanlar tuhaf bakıyor. dünya islamdan uzaklaştıkça yargıları da değişti denebilir.
Bu konuda turgisler veya turgesler ile hazarlar bir tartışma noktasıdır. Iki topluluk da ıslamiyetin yayılmasına direnmiş ve Müslüman araplarla mücadele etmişlerdir.
kılıç zoruyla yayılmayan 1 şey var mıdır.
Semavi dinlere inanlara yani tek tanrı inancına sahip insanlara islamiyeti tebliğ ettin kabul etmedi diyelim. O zaman senin dinin sana benim dinim bana durumu geçerli ancak islamiyet tek tanrılı bir dine mensup olmayan putperest kafir ya da Pagan kisilere tebliğ edildiğinde ne oluyor bir de onu konuşmak lazım.
yahudilik dışında bütün dinler kılıç zoruyla yayılmıştır. yahudilik de kendisini kılıç zoruyla savunmuştur.
ne zoruma gidecek. benim rasulüm la ilahe illallah kelimesini her yere götürene kadar savaşmakla emrolunmuştur. ne gocunacam tabiki savaşmak kelimetullah ı yaymak içindir ve buna da cihad denir.
şurası varya savunanı da iftira atanı da hepsinin cehaletinden yamulmuş. mekan cehalet kokuyor. ne cihad nedir ne koşullarda yapılır neden yapılır ne kaidelere dayanır bilen var ne bişey. herkes konu din oldu mu atıp tutuyor. dikkat edin de müslümanım diye gezerken bi ayete muhalefet edip kafir olmayın durup oturduğunuz yerde. boş konuşmaktan kafir olan niceleri var. memleket boşboğaz dolu.
(bkz: islamiyeti kılıç zoruyla yaymak)
başka türlü nasıl yayılırdı bu saçmalık.
hayatta inanmam yaaaa!..
bunu söyleyen andavallar endonezya ve malezya müslümanlarını nasıl açıklıyorsunuz çok merak ediyorum? uzakdoğuda yaşayan yarım milyar müslüman var şuanda. Bak yarım milyar diyorum, dünyada zaten müslüman nüfusu yaklaşık 1.5 milyar. Müslüman tüccarların ahlakıyla müslümanlığı tanımış ve kabul etmiş koca bi coğrafya orda dururken, islam kılıçla yayılmışta yok şöyleymişte yok böyleymiş, hadi siktir git kumda oyna. Sana fazla gelir bu konular.
doğrudur.
islamiyet' i en çok yayan ( savaşla ya da barışla ) ırk türklerdir.
ve türkler de islamiyeti kılıç zoru ile kabul etmişlerdir.