bugün

buna islam peygamberi ve yandaşlarıda dahildir. bu başlıkta bunu kanıtlayacağım. ve Göktengri izin verirse sürekli canlandıracağım.

bu caps ilk olsun. ey iman edenler öncelikle hadisin bu şekilde açıklamasına direk ötmek yerine aliyyül kari ( ali el kari) kimdir araştırın.

görsel

görsel

görsel

görsel
başlığı takip et sana uydurma olmadığını kanıtlayacağım. belki zaman alacak ama farklı görüşlere açıksan ve saygılıysan neyin uydurma olduğu birlikte bulabiliriz.
bu mallar kendini 1900 lü yılların başında sanıyor. lawrence ifşa olalı çok oldu gülüm.

he he denmesi gerek iddia.
uydurmadır hulafedir. Allah dinini kim ihya ederse onu sever ve yüceltir. Malum araplar dine hizmeti gevşek bırakınca osmanlı ecdad bu bayrağı devralmıştır. yavuz sultan selim halife olarak da bu davayı perçinlemiştir.
Sacmaliktir. Gelin açıklayayım.

Birincisi; Aliyul Kari denilen adam islam tarihinde elini kaleme almış 100 binlerce kişiden biridir ve islam'i temsil etmez. Bu kişi üzerinden islam fıkhı hükmü bina edilmez.

ikincisi: Bu hadis, Türklerin Müslümanlığı kabul etmeden önceki halleri hakkında soylenmistir. Nitekim bu hadisle amel eden islam ordusu, Türklerle askeri çatışmadan kaçınmış ve onları islam'a davet etmek için iyi muamele etmiştir. Bu politika da ise yaramıştır.

Ucuncusu: Tam 50 yil icinde toprağını kat kat arttırmıs, Bizansa Perslere çok feci yaralar bırakmış, yüz yıl sonra da asyaya açılmış hilafet devletinin yok su Turk diye korkacagini sanmam. Nitekim kisa surede dönemin Cin'ine cihadı maksatla karşı hareketlere girişmişlerdi.
https://galeri.uludagsozluk.com/r/987412/
araplar türklerle çatışmamış mı ? hahaha komik olma senin için bir caps daha aldım.
bu okudugum iki paragrafta arap milliyetçiliği söz konusu. islamiyetin türk düşmanlığı söz konusu değildir. emevi anlayışından gelen ırkçı bir bakış açısı.
Catismamis diyen mi oldu? Çatışmaktan ziyade diger irklara nazaran daha davetçi politika izlemeyi tercih etmişlerdir. Bunun da capsini al. Bak el salliyorum.
hiç bir varlık senin dinin benimkine benziyor diye din değiştirmez. bende din getireyim islamiyete benziyor diye kitleler halinde inanın o zaman. hepinizin bir büyük akrabası öldürüldü kadınları ise köle ve cariye yapıldı. ama siz bugun onların kılıcını sallıyorsunuz. nasıl türksünüz anlaşılacak gibi değil.
sen el sallamaya devam et ben caps alırım tabi okumak ilgini çekiyorsa.

https://galeri.uludagsozluk.com/r/987421/+
Lisede tarihi öğrendiğin okul kitabı haricinde, kimse burada benzerlik iddiasında bulunmadı.

Musluman için ilk kimliği Musluman olmaktır. Zira ahirette kâfir bir Turk'e de, Kürt'e de ırkı da aldığı verdiği topraklar da fayda sağlamayacaktır. Kimse ırkını secemez. Su an Avustralya ormanında bulunan bir aborjin de olabilirdin. Ama bilgiye ulasma imkani buldugunda dinini seçip değiştirebilir. irkdaslarim o zaman tevhid inancını seçerek tarihte en güzel şeyi yaptılar.
haha ahiret varsa orayıda yakarız sen merak etme. cengizhan atilla bilge kağan vs. hepsi senin inancına göre cehennemde olacak ordada bir devlet kurarız. uhud savaşı gibi mahalle kavgalarıyla bizim anlı şanlı tarihimizi bir tutma. müslüman olmadan önce türk kadını bile kılıç sallamayı savaşmayı ok atmayı at binmeyi bilirken bugün senin atam dediklerin sayesinde bu hallerdeyiz. atam dünyayı yönetti diyorsun dünyada senin dilini konuşan yok. haaa pardon senin atam dediğin arap seviciler bile türkçe konuşmazken nasıl türklük güdecekler değil mi ? beğenmedeğin şah ismail şiirlerini türkçe yazarken taptığın yavuz farsça yazıyordu. bilmiyorsan öğren.
imanlı 1i değilim ama ne
övdüğüne ne de bu şekil yerdiğine.
10 yaşındayken bu cümleleri kuruyordum. Neyseki rüşde ereli çok oldu.

Baska diyarda devlet kurmak mi?
Bahsettigin insanlar döneminde ne kadar yer fethettiler ise de, acizdirler. Cin ordularinin bacaklarını titretirken, ölüme karşı her insan gibi mağlup oldular. Titreye titreye canları çıktı. Su an yokturlar. Dileyen Çinli veya Turk düşmanı gelip mezarının üzerinde dahi ziplayabilir. Su an o liderlere hakaret edebilirim ve senin, öldüğümde onların bana ceza verebileceğine dair dahi inancın yok. Nasil olur da benim gibi aciz ve beşer olanları bu kadar yucelteyim?

Zaten şirk, hep bu yüzden aptalcadir.
saçma açık ve net. milletler arasında üstünlük, alçaklık veya nefret olmamalıdır Kur'an'a göre ama insanların bir kısmı yapıyor ne yazık ki.
Açın veda hutbesini okuyun, hiçbir ırk üstün görülmemiştir.
"Arabın arab olmayana arab olmayanında arab üzerine üstünlüğü olmadığı gibi kırmızı tenlinin siyah üzerine siyahında kırmızı tenli üzerinde bir üstünlüğü yoktur."
islam'in davasını Arap davası sanan cuhelaya dert olmustur. Bedir'de bana oğluna, kardeş kardesine karşı savaştı. Ama zenci ve köle Bilal ile zengin Ömer aynı kaptan yiyordu. Ne Arapligindan bilmemneliginden bahsediyorsun?

Su küçük beyinlerinizle artık soyla ovmeyi bırakın. Peygamberimiz dediğimiz ırkın bile bana zerre ustunlugunu görmüyorum. Üstünlük veya alcaklik insanlarin seçimleridir. Kararlaridır. Seçemediğin şeyle ovunemezsin, izzetin de dusmez.
her matbaa da basılan iki kağıt parçasına dini veya ilmi bir kaynak olarak görmek ve göstermek de ayrı bir ironidir kanımca.
600lü yıllarda arabistanda kurulan islamiyet kendinden binlerce km uzaklıktaki kavme düşmanmış, bak bakayım belki vikinglere ait de bir şeyler bulursun.
Ahiret varda orayı da yakarız diyen 'bakunin kropotkin' valla sen mi orayı yakarsın ama ora mı senin bir yerini yakar meçhul diyemiycem çünkü zaten belli senin orayı yakamayacağın. zira cehennem zaten ateştir . zaten kül olmuşken daha neyi yakmaktan bahsediyorsun?. oğuz kağan vs. sen onlarla ordu kurmayı planlıyorsun ama daha sen onları bulamadan kendini biyerlerin tutuşuyo olarak ZEBANi ORDULARINA YAKALATMA DA ;)

(#)bakunin kropotkin
evet herkes istediğine tapmakta özgür. yeter ki senin inacın benim hayatımı sınırlamasın. istersen taşa tap ama o taşı bana atma diyor şair bilmem anlatabildim mi. senin dinin sana cihad emri vermişken ve bizleri insan yerine koymazken ben sana saygı duyamam kusura bakma. saygı duyarsam yarın beni öldürebilirsin tehlike arzediyorsun çünkü.
türklüğünü kaybetmiş sadece ''adı'' türk olan milyonlar ile kurulacağına. kimliğinin bilincinde dostunu ve düşmanını iyi tanıyan 40-50 bin kişilik çadır yeğdir. türküm diyenler osmanlıdan başkasını bilmiyor. adama bilge kağan diyorsun bön bön bakıyor. bize göre ise osmanlı türk boylarının en az türk olanı. kimse bana atalarımı köle yapmış adamların dinini benimsetemez. cihad konusuna gelince dinden dönen mürteddir cezası ölümdür. ayrıca islamda müslüman olmayan bir beldeye saldırdığında malları karıları çocukları ve canları helal sayılır. lütfen ilk önce kuran oku.
bre kafir. yanacaksın.
islam sözcük olarak bile barışı ifade ederken böyle bir önermede bulunmak saçmalamanın ötesine dahi geçemez.