bugün

Araplar tarih boyunca islam dini için doğru düzgün hiç bir şey yapmamıştır. Aksine birbirlerini öldürmüşler ve sırf hilafet için musevi, hristiyan , putperest olan her kabile ve beylik ile ittifak kurup dünyevi bir taht için islama darbe vurmuştur. Müslüman yezid sırf halife olmak için Hz.Muhammedin torunu güzeller güzeli Hz.Hüseyin'i katletmiştir. Bu en bilinen olaydır daha bunun gibi nice hadiseler olmuştur. Arapların ihaneti her daim vuku bulmuştur islam üzerine.

islam şuan hala ayakta ise 1071 de anadolu ya ayak basan Türklerin bundaki payı tartışmasızdır. Konuyu uzatmadan * diğer türk büyüklerinin affına sığınarak son başbuğ olan Türkün son yol göstericisi olan Atatürk'e getirmek istiyorum.

Atatürk gibi bir hakan olmasaydı eğer; şuan kabe dediğimiz yer anglo-saksonların fuhuş yapıp şarabın dibine vurduğu yer olacaktı. osmanlı arap, kürt, çerkes ihanetleri ile parçalanırken büyük hakan çıkıp "siz kim oluyorsunuz" demeseydi sende katolik yada ortodoks bir papaz olabilirdin. Ellerini açıp allah'a dua edemez, haç önünde eğilip pederin ağzına verdiği şaraplı yufkayı emerdin.

Bu millet için binlerce mehmetçik ve gazi mustafa kemal karlar üstünde yattı. Yatmaz olaydı keşke! Böyle asalak bir neslin olacağını bilseydi yine yapardı. Tanrının türke yolladığı son başbuğdur ve emin olun bir tane daha çıkacaktır. Şunu unutmayın islam şuan ki nüfusunu atatürk'e borçludur.

sıradaki gelecek başbuğun Atatürk ve Hülagü Han gibi olması dileği ile.
şunu bir kere daha anlamış bulundum ki, biz aslında karaktersiz bir milletmişiz. tabii hem kahraman olup hem karaktersiz olmak güzel bir kafaya işaret ediyor elbette ama diyecek bir şey yok. zira atalarımızın anında dinini değiştirme potansiyeli taşıdığına tanık oluyoruz. sıkıyı görünce, hemen yalandan müslüman olduğumuzu söyleyecekmişiz demek ki yeni hükümranlarımıza. bu kadar basitmiş yani aslında her şey. keşke hayat da bu kadar basit olabilse.
kesinlikle katıldığım önerme, hristiyanlığın varlığını yunanlılara borçlu olması gibidir.
hemde tepeden tırnağa tek var olma sebebi türklerdir.

buradaki birçok bebe bilmez, tüm dünyada türk denildiği zaman akla ilk gelen müslümanlık daha sonra osmanlı imparatorluğudur. yani türk ve islam aynı anlamı taşımaktadır. bunun sebeplerinide tarih okuyarak öğrenebilir bazı cahil bile olamayacak sürüngenler.
Biz islam olmasa da var olacaktık. Hiç bir semavi din ortada yokken biz vardık. Arabın adı Yezid Soyadı El-Yalan. tarihi saptıranlar yalancıdır. Gerçekten okuyacağınızı bilsem yazarım bir bir ihanetlerini belgeleri ile beraber hemde. Ancak okumaz yine yalan der geçersiniz. Selametle.
(bkz: allah ım sana geliyorum)

arkadaş, herkes bir teori uydurmak zorunda mı ya... iki sayfa okuyan mutlaka her şeyi biliyorum ayaklarına yatıyor. bu da türklere özgü bir hastalık olsa gerek...

bırakın ya, ne biliyorsunuz siz.
teori değil gerçektir. atatürk'ü ben uydurmadım, yezid in Hz.Hüseyin'ı sırf halifelik için öldürdüğünü de ben uydurmadım. 26 Ağustos 1071 hiç uydurmadım. Bunlar mevcuttur. ama Arapçı El-Yalan göremez.
bu, gerçekçi bir iddia olmaktan çok uzaktır.

durum, 'türklerin dünya coğrafyası üzerindeki şu günkü konumu, müslüman olmasalardı daha farklı olurdu' penceresinden bakılarak değerlendirilse, şüphesiz daha anlamlı bir yerlere varılabilirdi. ancak türkleri, başlı-başına islamiyetin varlık sebebi olarak görmek cürretkar bir yaklaşımdır.

kaldı ki, son dönem hariç türkler ile ikili ilişkileri hemen hiç bulunmayan müslüman endonezyalıların varlığı dahi bu iddiayı çürütmek için yeterli bir sebeptir.
yürü be! (bkz: düşünmesi bile güzel)
doğruluk payı olan önerme.
yüzyıllar boyunca türkler hristiyan batı akınlarına karşı koyarak islamın koruyuculuğunu yapmıştır.
müslümanların kötü bir imajı var ne yazık ki.. ama bu imajı bir nebze olsa dağıtan bir ulus varsa o da türklerdir. yani doğru bir tespit sayılabilir.
türkler islamiyete ihaneti; halifeliği kaldırmakla başladı ve hala da devam ediyor.
edit: son asra bakarak yorumladığım durumdur.
tarih bilmeyenin söz hakkı olamayan konu. türkler islamiyete ihanet etmiş miş miş. halifelik kaldırılmamalıymış mış mış... allahım bunları düzelt emi. cehalettir maymunluğun sebebi!
doğruluk payı olan önerme.
ancak tanrı istediği için, islam varlığını türklerle sürdürmüştür ve sürdürecektir.
çünkü biz gözü pek, tuttuğunu koparan, cengaver milletiz.
gece gece türklük damarım kabardı ne yapalım.
saçma sapan, cühela ürünü bir tespittir.
islam ile bağdaşacak bir tarafı, tutulacak yeri yoktur.
olsa olsa övünmeye muhtaç yurdum ergeni, dinin içine ırkı da karıştırıp bu ve türevi tespitleri ayakta salyalar saça saça alkışlar.

türkler olsun veya olmasın, araplar, çinliler, slovaklar, mohikanlar olsun veya olmasın allah, gönderdiği son kitabı, son gönderdiği dini koruyacağını bildirmiştir.
biz olsak ne olmasak ne?

ulan hayır diyelim ki evet biz türkler islam'ı sırtlandık*, ne kadar yaşıyoruz?
rakı sofrasında "biz de müslümanız yeaaa" naralarını atsak ne, atmasak ne?

şehadet müslümanlığıdır bizimki. böbürlenmeye gerek yok.
olayı bu şekilde kestirip atmak doğru bulmuyorum ancak türklerin islamiyete katkısı ve islamiyeti korumasının yeri çok büyüktur karahanlıların islamiyeti kabul etmesinden sonra islam devletinde sınır kesimlere hep türk aileler yerleştirilirdi güvenliği türkler sağlardı bu şehirlere avasım denirdi,bunun yanında orta asyada büyük bir tehlike olan çıktıkları her sefer sonucunda yakıp yıkan ve o seferi başarıya ulaştıran bir moğollar vardı ve moğolların arap yarım adasına inmesini de türkler engellemiştir, o zamanlar islam devletinin dışarıdan tehlikelerle çok zarar görmemesinin ve islamiyetin başarıyla yayılmasını sağlanmasında türklerin önemi büyüktür.
olayları ve yaşanan olayları "yalan" diye karalayan tarihi kabul etmeyen arap hayranı uşakların çemkirdiği durum. görünen köy kılavuz istemez.
islam'ın varlığı elbette allah'a aittir. biz türkler, islam ile şeref bulduk çok şükür.

arap ülkeleri ile mukayese ettiğimizde, dinimizi daha güzel yaşadığımızı da rahatlıkla ifade edebilirim.
islam allah ın izin verdiği bir vakte kadar inişlerle çıkışlarla varlığını sürdürecek.
varlığını tabii ki tanrıya borçlu. herhangi bir millete değil.
fakat islam ın yükselişini allah türklere nasip etmiştir.
--spoiler--
Araplar tarih boyunca islam dini için doğru düzgün hiç bir şey yapmamıştır. Aksine birbirlerini öldürmüşler ve sırf hilafet için musevi, hristiyan , putperest olan her kabile ve beylik ile ittifak kurup dünyevi bir taht için islama darbe vurmuştur. Müslüman yezid sırf halife olmak için Hz.Muhammedin torunu güzeller güzeli Hz.Hüseyin'i katletmiştir. Bu en bilinen olaydır daha bunun gibi nice hadiseler olmuştur. Arapların ihaneti her daim vuku bulmuştur islam üzerine.

--spoiler--
hz. hüseyin hz. ali arap değildi zaten demi?ayrıca türkler varlığını kime borçlu onu da belirtirsen iyi olur.atalarımız böyle bir cümle kurmadı da bunu demek sana mı düştü?
kısmen de olsa doğru bir önermedir. haçlı savaşlarında (osmanlı döneminde olanlar da dahil) batıdan gelen milyonlarca iti engelleyen türklerdir. haçlıların türkleri sadece bir kere geçebildiklerini düşünürsek (o da gelen ordunun yüzde onunu oluşturan gurup) ve bu gurubun kudüsü kan gölüne çevirebildiğini hatırlarsak, gerisini türklerin engellememesiyle (ki engellemişrlerdir) islam dünyasının yok olma ihtimalinin zamanında var olduğunu da söyleyebiliriz.
üstelik bu araplar, hristiyanlarla bir olup türklere saldırmıştır.
bu tespiti yapmak en başta sahabe efendilerimize ardından endülüs fatihi tarık bin ziyad a,bizans ve sasanileri yıkan halid bin velid e,ortadoğuda haçlılara karşı sayısız zafer kazanan selahaddin eyyubi ye ve daha nicelerine saygısızlıktır. islam sancağını ilk olarak araplar taşıdı, allah azalmaya başlayan islamı yayma inancını, sancağı türklere taşıtarak devam ettirdi. osmanlının hicaz bölgesine yaptırdığı savunma amaçlı kaleler, kızıldeniz ve hint okyanusuna portekiz ve diğer istilacı devletlere karşı gönderdiği donanmalar, islam dünyasını işgale karşı korudu. allah dinini türkleri aracı yaparak korudu.

zaten allah dinini koruyacağını kur'an-ı kerim de belirtmiştir.

"1) maide 3 / 106 - ... bugün kâfirler sizin dininizden (onu yok etmekten) ümit kesmişlerdir. artık onlardan korkmayın, benden korkun. bugün size dininizi ikmal ettim, üzerinize nimetimi tamamladım ve sizin için onu din olarak islam ı beğendim..

2) nur 55 / 356 - allah sizlerden iman edip, iyi davranışlarda bulunanlara; kendilerinden öncekileri sahip ve hâkim kıldığı gibi, onları da (inananları da) yeryüzüne sahip ve hâkim kılacağını, onlar için beğenip seçtiği dini (islam ı), onların iyiliğine yerleştirip koruyacağını ve (geçirdikleri) korku dönemlerinden sonra bunun yerine onlara güven sağlayacağını vaat etti, çünkü onlar bana eş tutmazlar, artık bundan sonra kim inkâr ederse işte bunlar, asıl büyük günahkârlardır.

3) hicr 9 / 261 - kur'an ı kesinlikle biz indirdik, elbette onu yine biz koruyacağız.

4) rum 30 / 406 - o halde, ey resulüm, gerçek müslüman olarak kendini dine doğrult (başka şeye iltifat etme), allah ın dinine ki insanları onun üzerine yaratmıştır (zira herkes hak dini kabul edebilecek yaratılıştadır). allah ın yarattığı bu dini değiştirmeye kimsenin gücü yetmez. işte dosdoğru din budur fakat insanların çoğu bilmez."

ve daha nice ayetlerde bunlar mevcuttur.

eğer allah bu sancağı taşıma görevini çinlilere, moğollara, perslere vesairesine vermek isteseydi yapamaz mıydı, pek tabi yapardı. sonuç olarak araplar da türkler de bu işte aracı konumdadır, bu durum bizim için övünç değil şükür gerektiren bir durumdur.
--spoiler--
3) hicr 9 / 261 - kur’an’ ı kesinlikle biz indirdik, elbette onu yine biz koruyacağız
--spoiler--

okuduğunuzu anlamamaya devam edin. bu işler zorla olmaz.
yazarin!!! ozellikle ataturk ve kabe konusunda sacmaladigi onermedir. (tanim bu kadar)

araplar kendi bagimsizlik savaslarini ingilizlere degil osmanli devletine karsi yapmislardir.
idda edilenin aksine kendinden kat ve kat sayica az ingiliz ordusuna karsi aldigi yenilgi ile ataturk arap topraklarinin osmanilin elinden cikmasinda bir sorumlugunu oyle yada boyle vardir.

araplarin kendi iclerindeki iktidar savaslari kadar turklerinde tarihi kanli ic savaslarla doludur, ayrica unutulmasin ki mogollari durduran turk kilinci degil zengin arap ve fars kulturu olmustur, ayni sekilde selcuklulardan bu yana kurulan her turk devleti ozunde turklukden cok fars(selcuklularin saray dilidir) ve arap etkisi yogun olarak gorulmustur.

ozet olarak soylemek gerekirse islam turkleri yeniden sekillendirerek onlarin tarih sahnesinde yer almalarini saglamistir, onermenin aksine islam olmasaydi bugun bir turklukden bahsedilmedi demek daha dogru olur.