bugün

ıs yerınde basımıza gelen cogu bızım hatamızdan dolayı bazende yanlıs anlasılmalardan dogan mudurun veya sızın ustunuzun sızı azarlama bıcmıdır.

x=mudur y=fakır ama gururlu ıscı

x=masanın ustunu ne zaman toparlamayı dusunuyorsun?
y=hemen efendım kusura bakmayın ısler yogundu.
x=evındekı masayıda boylemı kullanıyorsun!
y=evet efendım sayenızde evdede ısler yogun oluyor.*
benim gibi, hukuk bürosunda önünüzde yığılı dosyalar varken gizli gizli ejderha mızrağı okurken yakalandıysanız:

-ejderhalarınızdan vakit ayırabilirseniz dosyalara da bir göz atın isterseniz. *
müdür ofise gelir;
-ben ne dedim size bu iş neden bitmedi daha böyle mi çalışıyorsunuz ?
*müdür bey siz demediniz mi önce x iş işini yapın diye?
-suçunu bastırma ben desem bile senin anlaman lazım dı öncelikli olanın bu y işi olduğunu?
*abi sen dedin hemen bunu bitirin çıksın diğerini sonra yaparız diye.
-hala savunma kendini bi boku beceremedin zaten.
* lan sayın müdürüm senin işini de ananı da istifa ediyorum lan koymuşum "x" e de "y" ye de.
-sie.
anamı s... ttiniz. ulan allahsızlar! batırdınız beni.. gibi son derece ahlaksız olanı da var.
(bkz: o raporu pazartesi günü masamda istiyorum)
- ne kadar sözlük varsa bir tarafınıza sokacam şimdi yeter ulaaan çalışın biraz.
- paranızı uludağ sözlük mü veriyo lan?
(#821221)
-kafamı bozma banlarım lan seni.
+hönk.
-atarım lan seni.
+ama müdür bey, ayar verdi bana aklınca yani şey kışkırttı beni.
-ben bilmem, entrylerinizden keserim şey maaşlarınızı yani.
+bu olayı size kim gammazladı, yani aktardı?
-seri eksi oy... şey duyarım ben.
defol zindik.
bu aralar moda olması muhtemel azar şekli.

(bkz: durmak yok kadrolaşmaya devam)
oo dibi hanımm yüzünüzü gören cennetlik *
jack daniels'tan acil olarak bir işletmenin aylık giderleri(finansman ve krediler, işçilik giderleri, genel üret,m giderleri vs.)istenerek akabinde bir de katkı payı analizi istenir. jack daniels kullanmakta oldukları muhasebe programının yani sistemin yedek alındığı için kapalı olduğunu ve dolayısıyla hiçbir rapora ulaşamadığını söyler.ve yöneticisiyle şu dialog yaşanır;

y:yönetici
+:amele jack daniels

y:jack daniels işletme giderleriyle katkı payı analizlerini acil olarak istiyorum.
+:tamam efendim yapılır işletme giderleri katkı payı analizi de sorun değil ama şu an yedek alınıyor sistem kapalı
y:ben anlamammmmmmmmmm
çatttt surata telefon kapanır
+mnskym^%&%

gene acil bir rapor istenmektedir. jack daniels raporu flash belleğe alarak yöneticiye götürür.ama pc kullanma özürlü yönetici nasıl yaptıysa bellekteki eşşek gibi çalışılarak excelle cebelleşilerek yapılan raporu bir şekilde siler;

y:yönetici
+:amele jack daniels

y: eeeee nerde bu dosya şimdi burdaydı
+ evet getirdim size bellekte şimdi
y: ya silindi galibaa
+nasıl olur o kadar uğraştık bi daha baksanız belleğe
y: yok işte silinmiş, hem sen niye bu kadar dikkatsizsin biraz yedekli çalışsana
+sildiğiniz zaten benim belleğe aldığım yedekti
y:hönkkkkkk eeeee olsun başka yere de yedekleseydin bak her an herşey olabiliyo silindi napcaz şimdi hemen bi daha yap bekliyorum
+mnskym^%&%
işyerinde sürekli göt gezdiren birine iş verirken - zahmet olmazsa şu işi yapar mısın götgezdiren hanım demek.