bugün

ilginç gelişme.
selam ve dua ile.

görsel
devrim yakın meşaleleri yakın.
Sonunda beklediğimiz gelişme. Her diktatörlük bir gün yıkılmaya mahkumdur. Yakında iran'daki o gerici molla rejimi bir daha asla geri dönmemek üzere tarihin çöplüğüne gömülecek.
Meşaleleri yakın, devrim yakındır. Molla gericiliğine karşı savaşan cesur iran kadınlarına selamlar!... Bizimki gibi altın tepside sunulmadı. Gerçi bizimkiler de son yıllarda AKP'nin sayesinde Atatürk'ün değerini anladı. Hakların için mücadele edeceksin bu hayatta.
Bunlar daha olacakların yüzde biri. kaçınılmaz sondan kaçamayacaklar...
iç savas çıkmasın da ... ne oluyosa olsun.
Dincilikle bir yere varılamayacağının sayısız kanıtından biridir.

Yobazlar, "yav onlar Şii" diye hiç şey etmeyin. Aranızdaki ciddi bir fark yok.
iran başsavcılığı kurumu daha komik mk.

Bizde illerin başsavcılığı var. Bunlarda koskoca ülkeye hukuki olarak bir tane dini savcı bakiyor. Karar veriyor vs vs...

Trajikomik...
güney azerbaycan türklerinin bağımsızlığını da görürüz umarım.
Direnenlere selam olsun!
(bkz: vaka-i hayriye)
Bir kez daha iranlı kadınları alkışlıyorum.

Özgürlük kimseye bizim gibi kimseye altın tepside sunulmadı.

O yüzden pek farkında değiliz bu topraklarda…
iran’da zina serbest, kadınların başını açması yasak ancak 4 parmak 5 parmak saçlarının görülmesi serbest.

iran’da içki yasak ama politikacılara yakın olan kimselerin alkol partileri vermesi normal.

Çok çok uzun yazardım ancak o çok saçmalığı var ki hiç uğraşamam yazmakla.

iran’da osuruk yasağı hikayesi var, bu da ona benziyor.
Az kaldı devrim geliyor.
iranlı dostlarımızın bize ilettiğine göre kapatılması söz konusu değilmiş. Sadece ismi ve statüsü değiştirilerek farklı bir birim haline getirilmiş ve tüö dünyaya kapatıldığı şeklinde propganda yapılıyormuş. 44 yıllık molla propaganda makinesi iş başında.
Bencede kapatılmaz, ha belki uygulamalar gevşetilir zaten esnek durumdaydı bizdeki gibi tesettür yok onlarda başlarının yarısı açık. Kriz bitene kadar göstermelik geri adım atabilirler.
iran da rejim değişmez ahlak polisleri kaldırılmaz. Hayal kurmayın.
Dünyaya yalan haber yaymış şerefsizler.

Neyse ki sosyal medya var.

Baskı sürüyor, idamlar sürüyor!
kadınların gücü!