bugün

cehaletin nelere kadir olduğunu gösteren islam dışı uygulama. ırak'ta vuku bulan hadise.

http://w9.gazetevatan.com...=160630&Categoryid=30
irak da bayanlarının yok sayılıdıgını gösteren bir yaptırım.
siz kadınları kısıtlamaya devam edin dediğim olaydır kendisi.kötü kadın çocukluğunun daniskasıdır.bu mu lan dininiz? dedirtir insana.düşünemeyen insanlar düşünemeyen toplum.az kaldı düşünmeyi,sorgulamayı da yasaklarsanız tam olacak.zaten yasak gibi bişey,kaç kişiyle adam akıllı fikir alışverişi yapabilirsin ki.

kötüleyen arkadaşa not: empati kur biraz şeker arkadaşım.senin bacın anan sevdiğin biri filan hani böyle öldürülse sonra sana şeriatın kestiği parmak acımaz deseler hani..düşün ulan azıcık.
2. not: sıfırsınız gençler.eller havaya!amerika is wunderbar.
insanlığımdan utandıran olaydır. kendilerini müslüman sanan insanların gerçekleştirdiği olaydır.
bu ırak halkı her türlü kötülüğü hakediyor, amerikalılar iyi yapıyor bunlara dedirten durumdur.
bütün dünya ABD nin size yaptığı zulme üzülürken, siz nasıl bir başka insanı bu şekilde katledersiniz?
bu nasıl bir vahsettir anlamak mümkün değil.
müslüman olduğunu iddia eden bu yaratıklar, hz.muhammedin'in kemiklerini sızlatmaktadır.
islamiyet bu değildir.
bu gibi şerefsiz insanlık dışı olaylar yüzünden müslümanlığın adı zarar görmektedir.
musluman eylemidir. *
bazılarının türkiye'nin de aynı mantığın içine girmesini istedikleri ne dinin ne de kitabın emrettiği, saçma, recm edilesi mantık.
dini duygulariyla oynanmis cahil ve bilincsiz insanlarin din adina yaptigi eylemdir. turkiye'de bu kadar insan bosu bosuna yaygara kopartmiyor, bizim de sonumuz boyle olmasin diye ugrasiyor insanlar.

ayrica bu ikinci olaydir. bir sure once genc bir kizi (sanirim 17-18 yaslarindaydi) sevgilisi var diye bu sekilde dove dove oldurmuslerdi.

cahil insan tehlikelidir. fanatik derecesinde dindarlasmis cahil insan ise potansiyel katildir.
Din bu değildir diye yaygara kopmasına neden olan olaydır. Din bu değil tamam kabul ettik diyelim de nerde bu din nasıl garanti edebiliyosun bir gün bu kadar vahşileşemeyeceğini insanların. Türban var recm yoktu değil mi ben karıştırmışım pardon. Ayrıca ispatının zor olması, recmin var olduğu gerçeğini değiştirmez veya haklı göstermez.
gelecek gelecek, allah'ın izniyle, hamdolsun o günleri de türkiye'de göreceğiz!
özgürlük adına, demokrasi adına hareket eden iktidar, iktidarın çomarı ve böcekleri!
ve cariyeler!
islam'ın özünden uzaklaşmış, emevi islamını benimsemiş, biçimciliği dinin özünün yerine koymuş,
kadını insan olarak değil, köle olarak, cariye olarak gören erkeklerin hakim olduğu, vatandaş bilincinin
değil, ümmet bilincinin hakim olduğu bir düzen. budur sizin istediğiniz.
bakın işte geleceğin cariyeleri! bakın, ileride ne hale geleceğinize!
zamanı geldiğinde türkiye'de de gerçekleşecek vahşettir.
3 aylık bebeğe tecavüz eden sürü bunu da yapar.
söz konusu videodaki olayın yezidiler tarafından yapıldığı anlaşılmıştır. kaldı ki recm cezasının islam içinde olup olmadığı tartışmalı olduğu gibi recmin sadece kadının da erkeğin de bir başkasıyla evli olduğu durumlarda zinanın yapılması ve kesin kanıtlar olması gibi durumlarda uygulandığı ve -en önemli nokta- sadece kadına değil erkeğe de uygulandığı düşünülürse söz konusu video recm olayına birebir uyumlu bir multimedya çıktısı değildir.

bunun yanında, söz konusu video izlendiğinde insanı allak bullak eden, hele de o taşın indirildiği andan sonraki akan kandan sonra, insanı üzüntüye ve acımaya boğan bir videodur.
islamla sağdan soldan alakası olmayan eylem. hepimizin bildiği gibi, birileri bir şey yapmak istiyor, bunu da islam için yaptım diyor. bunun farkında olan zeki gençler olarak, müslümanlar zaten teröristtir gibi saçma anlamlar çıkarmak saf dilliliktir. yapmayın etmeyin.

(bkz: bir insanı öldüren tüm insanlığı öldürmüş sayılır)

katillerin katli bile çok gerekmedikçe onaylanmayan islam hukukunda, bu tür saçmalıklara yer yoktur. bir örnek daha, padişahların kardeş katlinin de sanıldığı gibi islamda yeri yoktur, bugün istediğiniz fıkıh kitabını karıştırıldığında, hiçbirinde fuzuli adam öldürmenin "mazereti olmadığını" görülecektir.

o değil de abd ye helal olsun * , müslümanları bile kandırdı şeriat konusunda. bazı müslümanlar hakikaten din için yapıldığına inanıyor bunların. vay be.
Efendim bu entry'i ne yazıkki ağlayarak yazıyorum sebebi orada çocukların gözü önünde kafasına taş vurula vurula öldürülen kadına karşı hiç bir şey yapılmamasıdır fakat kadın daha görüntünün başında ölümü bekler nitelikte yerde yatmakta fakat sözle müslüman olan * abilerimiz amcalarımız ellerinde telefonlarıyla yerde ölümü bekleyen ablamızı ,onun açık bacaklarını, kafasına çarpan taşları , akan kanı büyük bir zevkle videoya alırken bazılarıysa bu zevki yeterli görmeyip tekmelerle taşlarla allahın yarattığı canı linç etmektelerdi .Benim asıl üzüldüğüm bunu gören kız ve erkek çocukları büyüyünce nasıl bu görüntüleri unutacaklar ? bunun yanında dünyaya terorist dini olarak geçen benim dinimin yani müslümanlığın bu sözde müslümanlar ve dini terörle birleştirmeye çalışanlar yüzünden ne hale geldiğini ve geleceğini düşünmeme sebebiyet vermiş dolayısıyla gözümden yaşların akmasına neden olmuştur. Ağzı burnu kan içinde olan kadının videosunu çekmek için elini çekenlerimi ararsınız yoksa kafasına çarpıp yanıbaşına düşmüş taşı alıp kafasının ortasına atan adamımı bazılarınız bu adamları dinsizlikle suçlamamı birazcık ağır bir itam olarak algılayabilir fakat hangi allahın hangi akıllı kulu yerde ağzından burnundan kan akan bir kadını bir dişiyi videoya alır ? videoya alırken suratından akan kanı durdurmak için kanlı elleriyle kapanan suratını açmaya çalışır efendim !! hangi akıllı yaratık yerde ölüme mahküm edilmiş insan evladının morarmış bacaklarını çeker ? benim umudum vardı bu sapkınlıkların hepsi halk belki ayaklanırda kaldırılır diye düşünmüştüm ama görünene göre halk açık bacaklardan kanayan suratlardan bir hiç yüzünden ölen insanlardan memlun işte efendim benim ağlamamın sebebi budur insanların ne kadar duyarsız ahlaksız akılsız oluşudur bunun adı dinde ceza değil bildiğiniz tatmindir efendim tatmin.

unutmadan bu olaya adanalı bir arkadaştan gelen tepki ben bunların allahını kitabını imanını diye başlamaktadır varın sonunu siz getirin.
islam dini ile hiç alakası olmayan sami ırkı'ndaki milletlerde ve farslarda olan olay.

ha bir de, türbanın islamla hiç alakası yoktur ve yine sami ırkından olanlardan ve farslardan ithal edilmiştir.

şimdi de, nil burak'tan olmaz olmaz sevgilim adlı şarkı siz sevgili dinleyenlerimiz için geliyor.

(bkz: bu ne yaman çelişki anne)
bir doğan medya provakasyonudur. sanal propaganda savaşlarına alet edilmiş çarpıtma haberdir. şimdi gelelim doğrulara:
1-Kadının adı: Dua Khalil Asvat
2-Aslen yezididir. Yezidi bir ailede yetişmiştir.
3-Bir müslümanla evlenip müslüman olmuştur.
4-Yezidi ailesi tarafından katledilmiştir.
5-Evet görüntüler kuzey ırak'ta çekilmiştir.
bu recm değil, daha vahşi, daha alçakça, daha psikopatça.. açıkçası net bir isim koymak/tanım yapmak imkansız, insanın kanını donduruyor görüntüler. hele hele artık tekme yemekten şoka girmiş bu zavallı kadının üzerine var gücüyle taş atan bir yaratık var ki; dilerim kendisi daha beter işkencelere uğrar, hayat boyu acı çeker.
bir insanın suçu ne olursa olsun bu kadar ağır bir cezayı infaz etmek ne tür bir vicdan anlayışıyla örtüşüyor, nasıl bir bilinç kaybıdır bu? savunmasız bir kadını 150 kişinin birden tekmelemesi, taşlaması... inanılır gibi değil.

allah belanızı versin.
saddam rejiminde görülememiş uygulama!

kaynağını hatırlayamadığım biryerde okumuştum, yüzyıllar süren osmanlı imparatorluğunda kayıtlara geçmiş hemen hemen birtek recm vakası yokmuş, sebebi ise bu son derece ciddi suçun, şahitlere de çok büyük yaptırımları olduğundan bir kadının veya erkeğin bariz zina yaptığı bilinse bile dört şahit biraraya gelipte evet gördük diyemezler miş. çünkü şüpheye yer bırakmayacak kadar net görülmesi gerekli imiş. buda ancak zina esnasında başlarında bulunuyorlarsa mümkün olacağından ve bu da mümkün olmadığından şahit bulunamadığı için suç gerçekleşmiş sayılamazmış. böyle büyük bir vebali aklı başında bir insan üzerine alamaz elbette. kaldı ki dört kişi şartı var!

bir de bugün yaşanan cehalete bakın. hayvanlar arasında can teslim etmeye çalışan bir gariban !
Recm cezası üç sekilde uygulanır:

1-Failleri toprağa dikine gömerek taşlamak suretiyle.

2-Faillerin üzerine taştan bir duvar devirmek suretiyle.

3-Failleri yüksek bir yerden taşların üzerine atmak suretiyle.
en temiz,barisci ve ilerici din olmasi gereken islamin pasak,cehalet ve vahsetle birlikte anilmasini saglayan bunyelerin uygulamasidir
özgürlük adına haklı bulduğum eylem. erkeklerin dini inançlarına ters giden kadınları "linç etme" özgürlüğü de var.
cehaletin göstergesidir. bunun başka bir açıklaması yok. bizim başımıza gelmez demeyelim ve nolur eğitimsiz bir tek vatandaşımızı bile bırakmayalım. eğitimli olursa en azından tek başına doğru yolu bulabilir. eğitimliler yapmaz mı diyiceksiniz , yapabilirler *bunun içinde okullarımızda teorik bilginin yanında gençlerimizin vicdanına da seslenmeliyiz.
allah ıslah etsin ve uzak tutsun böylesi insanları ve görüşleri.
(bkz: recm serbest olsun kampanyasi)