bugün

sürekli olarak reklam yapmak için uydurduğu saçmalıktan başka bir şey değildir. çocukluğumda sağlıklı dişler için 2 etki varken ortaokula giderken 3 etki oldu daha sonra lise çağlarında 5, üniversite bitti ve sağlıklı dişler için 12 etki birden oldu. üstelik ipana ve colgate nin sağlıklı dişler için sunduğu bu etki sayısı birbirleri ile tutmamaktadır. biri 7 iken biri 12 oluyor. *

anti tartar önleyici formül
anti tartar florür formül
diş minesi tartar flolür oksit moksit koyim formül
diş koksiti çürük önleyici sikik formülü
sağlıklı gülüşler için diş beyazlatıcı formül
ağız kokularını giderici formül
diş eti sağlığı için antitorksnsaşkdsjsat formülü
soğuk su içtiğinizde diş bilmem nesini koruyan bilmem ne formülü
diş etleri bakterileri için süper etkili anten formülü

"yeter ulan artık kabak tadı verdiniz" isyanını uyandırmaktırlar bu markalar insana. yapacaksan tek bir formül yap herkes kullansın. habire reklam malzemesi arıyorsan kendine coca cola formülünü değiştiriyor mu ? ama en çok reklamı onlar veriyor. onlar gibi reklam verin kafamız da şişmesin.
arka arkaya yeni formül bulmaları aslında bişey bulmamalarının kanıtıdır. zira aralarında hiçbir fark yoktur.
ayşe teyzenin çamaşır suyunu çantasında taşımasına benzer. *
ipana geçen gün inci beyazlığı bulmuş. içinde inci tozunun var olduğu yazıyor. gördüm, yok artık ebenin ali sami dedim. hayır, limondu, misvak özüydü bir şeyler katıyolardı anlıyordum da ulen inci tozu kullanmak aklınıza nerden gelir?

yalnız macun alacaktım onu aldım, denedim. harbiden reklamlardaki kadar var, haaa. pek memnunuz ailecek, alamadığımız incinin tozunu dişimizde taşımaya.
şirketin başında aleksandır formüller'in bulunmasından kaynaklanan durum.
gereksiz olaydır. Macunlar için en önemli şey içerdikleri flourid miktarının ppm cinsinden değeridir. Ayrıca diş fırçamada fırçanın önemi kat kat fazladır. Colgate'in bir macununun üzerinde '14 günde daha beyaz dişler' yazıyor. Dişlerini 14 gün değil 5 gün macunsuz fırçalasan bile daha beyaz olur.
detarjan firmalarında da durum aynıdır. sürekli geliştirilen formüller ile beraber çıkartamadığımız domates ve yağ lekeleri artık çıkabilmektedir ki ben hala görmedim orayı ayrı.
jilet firmalarının sürdürdüğü sidik yarışını andıran rekabet.
isviçre'li bilim adamlarının parmağı var bu işte kesin.
reklamlar iğrenç olmasa o formülleri daha iyi tanıtabilirler.
(bkz: biz yenisini yapana kadar en iyisi bu)
(bkz: yersen)
(bkz: sallarken yüzün kızarmaması)
(bkz: kıçınızdan formül uydurmayın)
(bkz: biz macunumuza yıldız tozu kattık)

sürekli icat etmeyin seven kapitalist bünyelerin buluşudur.
(bkz: colgate total ile 1 ayda 10 cm)
(bkz: isviçreli bilim adamları)
(bkz: kullanıyoz kullanıyoz bi bok olduğu yok)
yalnızca bir pazarlama stratejisidir. diş macunlarının içeriğinde en önemli bileşen flouridin ppm cinsinden miktarıdır. ayrıca karbonat içermeleri bir artı özellik olarak düşünülebilir.
- abi şunu biraz fazla koysak ne olur?
+ bilmem. hadi deneyelim.
- güzel şeyler oluyor. ne güzel kabardı lan.
+ evet ya. güzel oldu. hadi piyasaya sürelim.
- ee ne dicez sürerken?
+ yeni formül bulduk dicez tabiki seni aptal!
- çok çakalsın abi.
+ herhalde olm. isviçreli bilim adamıyız sonuçta.
en son ipana'nın expert midir pro-expert midir onun gibi bir diş macunu çıktı. bu kervana eklendi. diğerlerinden sanki farkı varmış gibi bir sürü şey saçmalamışlar. hadi hayırlısı.
her yeni reklamın gizlice bir öncekini yalanlaması durumudur.

(bkz: La société du spectacle)
en güzeli formül karmaşasına kapılmadan, bir miktar karbonat, tuz, gliserin ve nane şurubunu bir kapta karıştırarak diş macununuzu evde yapmaktır.
bünyesinde barındırdığı isviçreli bilim adamları sayesinde bu konuda hiç sorun yaşamamaktadırlar. *
diş macunlarının aslında pek fazla önemi olmayan durumdur.. önemli olan fırçadır..
nedense dişe de macuna da dokunmayan buluşlar silsilesidir. dişte de değişiklik yok macunda da, ne değişiyor anlayamadık. belki sadece bilim adamları değişiyordur...

edit: uyardı bilimadamı arkadaşlar beni. tadı değişiyormuş lan!

edit: lan de ayrı yazıldığı yerlerde ayrı yazıldı. bana türkçe öğretmeye kalkmayın.
adamlar yapıyor abi.