bugün

yabancı film izlemenin dozunu kaçırmış tiptir. ben hiçbir ip adresinden şehir tahmin eden programın veya sitenin doğru tahmin ettiğini görmedim. kendi ip numaramı giriyorum arada ibneliğine, urfadan giriyorsun istanbul diyor, istanbuldan giriyorsun trabzon diyor. bazı sitelerde ip adresimin türkiyeye ait olduğunu da gördüm. şaşırdım. programın o kadar ülkeyi elemesi ve türkiyeyi bulması.. ciddi bir mucize.
cok fazla internet ve pc uzerine film izlediyse kacınılması imkansız durumdur.
-düzgün oyna lan şu oyunu yarraam
+ x/%'
-bak hala oynamıyo gavat
+ dur lan dur az kaldı tespit ediyoum ip'ni ipne
- hee tabi tabii yürü lan
+ geliyorum lan s.kicem ebeni bekle buldum seni...

her defasında da yedim mına koyım. evet itiraf ediyorum ip adresinle yerinin tespit edileceğine inanan tip benim.adam rolünü çok gerçekçi oynuyo usta benim suçum değil. olan oyuna oluyo o ayrı. *
türk polisine olan güvenimden midir nedir benim de kıyısından köşesinden dahil olduğum sınıflandırma. gerekirse ip adresini döve döve konuştururlar allahıma.
ne yazık ki haklı kişidir. böyle bir şey ne yazık ki var.
benim bu adam. zamanında chat kanallarında kavga ettiğim adamlara "ip adresinden yerini tespit edeceğim" derdim. ama tabii ki yerlerini bu yöntemle tespit etmezdim. elimde hala alayının uydudan çekilmiş fotoğrafları var.

valla lan. benim çocukluğum cia'de geçmişti.
(bkz: uyan da balığa gidelim)
msn şifresini hatırlatma sorusuna sallama cevaplar vererek kırmaya çalışan tipi hacker sanan tiptir.
pc ile yeni tanışmış tiptir. en ufak şeyden tırsan cahil insandır. yakın zamanda açılması bekleniyor.
inanan tip falan denmişte arkadaşım böyle bişey zaten mevcut. sen yasadışı işlem yaparsan ve bu emniyete giderse zaten seni bulurlar ip adresinden. ama emniyet duymazsa sıkıntı yok demektir.
eğer söz konusu tip savcıysa, polisse, ttnet'te çalışıyorsa inanmaya devam edebilir. çünkü yapabilir.
haklı tiptir. zira böyle birşey var. ancak her baba yiğidin yapabileceği bir iş değil. polislerin kullandığı tip yazılımlardan lazım. ha ipsini de öyle şak diye tespit edemez tabi. o da ayrı.
liseli ise bu tip hayal görmekte, bilişim suçlarından bir polis ise doğru şeye inanmaktadır.
-Tavla oynamayı bilmiyorsan girme bu siteye...
+Taşak geçme lan, yendin ne oldu! Götüne kına yak...
-Alırım hesabını uza hadi.
+Dur ulan buluyorum yerini, tespit ettim ip'ini
-Bok bulursun, fbi mısın pezevenk...
+Aha, Manolya sokak no 21 daire 5,
-Hassiktir, kardeş ben şaka yapıyordum.
+Geliyorum lan belanı sikmeye...
*
yeri tespit edemese de modeme girebileceğini, hatta modemin şifresi değişmemişse modemin şifresini değiştererek karşısındakine kısa süreli bir kriz yaşatabileceğinin farkında olması gereken tiptir.
-mnskym rspuccgu.
-olm seni bulurum bak 2 dakka daha dur msn de.

(bkz: yaran blöfler)
Türk Telekom'un teknik departmanında yetki sahibi bir tanıdığı var ise, milyon dolarlık araçlara gerek duymadan, 15-20 saniye içinde inandığı şeyi gerçekleştirebilecek tiptir.
sanal ortamda bol bol annesiyle sevişilmiş tiptir.
bulunduğu ili tespit edebilmek imkansız değildir ama tam adresi bulmak imkansız olabilir.
boşa kürek çeken şahıstır. ip adresinin ne olduğunu bildiği şüphelidir.
--spoiler--
141.196.7.195 buyrun gelin lan çayı yeni demledim.
--spoiler--

edit: bazılarını 100 metre hata ile bulmuş, beni tee kurtuluş parkında buldu, oraya gitmeyin lan. gelecek varsa özelden yazsın da, adresi söyleyim bari.
(bkz: FBI terk)
--spoiler--
141.196.7.154 bu da çay makinemin ip'si.
--spoiler--
lanet olası federallerden biri değilse kesin hayallerde yaşayan ibnelerden biridir.
ip yi büyük ihtimal "istersem pulurum" diye düşünen kişidir. belki de isterse pulur.