bugün

besiktas inonu stadi ve inonu stadyumu yerine kullanılan kısaltma. *
her vilayetimizde ya stada, ya bir caddeye veya bir parka verilen isim.
dolmabahçe sarayıyla birlikte semtimizin en güzide köşesi, mabedimiz.
Stadyumlar arasında dünyanın en güzel mekanına sahip olan stadyum. Ben söylemiyorum Pele söylüyor ayrıca yeni bir proje ile Türkiye'nin Wembley'i olacağı söylenen mabed
eskişehirin bir ilçesi.
(bkz: ismet inönü)
(bkz: birinci inonu muharebesi)
(bkz: ikinci inonu muharebesi)
1864-1931 arası söğüt'ün, 1931-1963 arası bözüyük'ün bucağı olan şimdiki eskişehir ilçesi.
thk kampının bulunduğu eskişehir'in ilçesi.
(bkz: yaratici fenerbahce taraftari/#5698777)
Adıyaman ilinin Çelikhan ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Çelikhan)
balıkesir ilinin Havran ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Havran)
eskişehir ilçesi inönü'ye bağlı köyler:

- aşağıkuzfındık
- dereyalak
- dutluca
- erenköy
- esnemez
- kümbet
- kümbetakpınar
- kümbetyeniköy
- oklubalı
- seyitaliköyü
- yukarıkuzfındık
- yürükyayla

· inönü nerede?

kaynak:

· tarimziraat.com
Eskişehir' e bağlı bir ilçe olup, büyük bir tutkuyu doğurabilme özelliğine sahip thk havacılık kampını barındıran yüce yerdir. Bu büyük tutku tabi ki masmavi gökyüzüdür.

(bkz: gökyüzü)
atatürk'ün, yaptığı tarihi hataları her daim hatırlatmak ve bir utanç anıtı gibi taşıması için amerikancı ismet'e verdiği soyisim.

yunan ordusu bu ismet'in inönü'de yaptığı beceriksiz hamleler yüzünden sakarya'ya kadar gelmiş ve ankara'yı ciddi bir şekilde tehdit etmiştir. ismet sayesinde eskişehir, kütahya, afyon gibi iller bir bir düşmüşlerdir.
Yozgat ilinin Çayıralan ilçesine bağlı bir köydür..
Üstad Necip Fazıl, bir yerde heyecanlı bir konferans vermektedir. Toplantının sonunda yanına yaklaşan Cumhuriyet gazetesi muhabiri, tahrik edici bir soru sorar:
“Siz ismet inönü’ye komünist diyormuşsunuz, doğru mu?”
Necip Fazıl’ın cevabına bakın:
“Ne münasebet. Ben ona komünist diyemem. Çünkü bir komünistte bile asgari kafa çilesi olur. Ben inönü’de o kafayı göremiyorum...”
eskişehir'e bağlı kasaba görünümlü ilçedir. ama bozüyük'e daha yakındır 15-20 dakika falan yakınlıkta. inönü heykeli var bu ilçede birde bolca traktör.
ilçesi olmasına rağmen bozüyük'e eskişehirden daha yakın..
Yunanı yenen batı ordusunun komutanı tabi ismet kim ki herşeyi atatürk yaptı.
kuzey Kıbrısın gazimağusa şehrine bağlı köy.
Eskişehir' e bağlı belediyedir. Burası kurtuluş savaşının batı cephesinde i ve ii. inönü savaşlarının yeridir.
türkiye'nin her yerinde mutlaka bir caddeye verilmiş olan isim. inönü adının ne anlamı var da bu kadar çok koyuyorlar merak etmekteyim.

(bkz: inönü caddesi)
görsel