bugün

*
buffy the vampire slayer'ın 5.sezon 10.bölümüdür.
--spoiler--
Into the Woods'ta,tüm Scooby Gang, hastanede Joyce'un ameliyatının bitmesini beklemektedir. Her şey yolunda gitmiş, ameliyat başarılı geçmiştir. Dawn, o gece Xander ve Anya ile onların evlerinde kalır. Evde yalnız kalan Buffy ve Riley romantik bir gece geçirir. Ancak Riley gece geç saatte pencereden kaçar! Buffy ise onu takip eder, hem de umulmadık bir yerden gelen bir yardımla. *
--spoiler--
my morning jacket şarkılarındandır, böyle bi progressive rock grubunun eğlenceli şarkı yapmasını mutlulukla dinliyorum.
25 aralık'ta vizyona girecek müzikal film. oyuncu kadrosu güzel, konu zaten peri masalları. başrollerde johhny depp, anna kendrick, emily blunt, ve kötü cadı olarak meryl strep var. bence izlenir.

http://www.imdb.com/title/tt2180411/?ref_=nv_sr_1
başröllerinde johnny depp, meryl streep, emily blunt, anna kendrick, james corden gibi isimlerin bulunduğu rapunzel, kül kedisi, kırmızı başlıklı kız, sihirli fasulye hikayelerinin ortak noktada birleştirildiği daha çok müzikal içeren ve yönetmen rob marshall'ın koltuğa oturduğu fantastik, komedi ve müzikal türünde bir filmdir. tamam güzel, fantastik, fragmanına bakınca ilgi de çekiyor fakat gel gelelim sinemada izlemeye; bana göre sadece ses kirliliği ve kulak parçalamak için ideal bir film. her dakika şarkı söylemeye başlamaları bütün filmi kesiyor bu kadar müzikal olacağını düşünmedim, düşünemedim. bir de johnny depp'i bu kadar az görmek beni de hiç tatmin etmedi. he varsa her an şarkılar içerisinde boğulmak digiturk'un ücretsiz kampanyası var gitsin izlesin derim. zaten bu filme para verseydim üzülürdüm, ama vardır her işte bir hayır der yoluma devam ederdim...
sinemada izlediğim en sıkıcı filmlerdendir. jhonny dep 5 dakka görünüp kaybolur.
bu yıldız kadroyla ancak bu kadar boş bir film yapılır dedirten film. malzeme müthiş ancak yemek olmamış.
johnny depp var diye, müzikal diye ilgimi çekmişti ama olmamış. öyle kadro ile böyle vasat film çeken, yönetmeni ve senaristi öpüyorum ..

görsel
Sırf müzikal diye izledim... eh işte... johnny depp biraz daha fazla sahnede oynasaymış iyiymiş...
uzun zamandır oynanan bir broadway müzikali.

bence güzel de bir film çok hoşuma gitti.

basit anlaşılır kafiyelerle. eğlenceli.

http://www.youtube.com/watch?v=w-f3tinZJ6U
Müzikal film. Kurguyu kim hazırlamış ise helal olsun, tespitleri yerinde fakat çözüm göremedim ve anlamadım.; dünyaya bakarak dünyadakilerden istemek işin sonunda hüsrana götürür. Bu konu da hemfikiriz. Hiç bir dilek, dua, gücenme, gücendirme, minnet duygusu, kin, haset, rıza duygusu etkisiz değil.. Düşünüp te yapmadığımız yanlış düşünceler dahil.. Hepsinin içinde bulunduğumuz sisteme etkisi var, her an taşlar, kartlar yeniden diziliyor...Entryi yazarken Şuan ezan sesi geliyor, hakikat günde 5 vakit haykırılıyor, kavramların içi değiştirilmiş... Filmin başında dilekler var; Ama Fatiha daki kadar değil...filmin sonunda kimseyi suçlamamamız gerektiği, bizimle temas halinde olan insanlarla bi orta yol arayışına devam... Gibi bir çıkarıma varsakta.. Herşeye nüfuz eden gücü herkesin ortak şuurunda kısıtlanmış..Film ve dışındakilerle Özetle Besmele şuuruyla Fatiha ve falak-nas ekseninde bir yaşam ideal çözüm gibi geldi..