bugün

nasıl yapıldığı herkes tarafından merak konusu olan olay
eldiven giyilir. kurban kafasından vurulur. sonra silah kurbanın eline tutuşturulup kaçılır. (bkz: gayet basit)
nba'da new orleans hornets takımında oynayan, 2.03 boyunda, 109 kg, '85 doğumlu, forvet pozisyonunda görev şansı bulmaya çalışan basketbolcu.
en çok başvurulan yöntem, balkondan aşağıya atmaktır. şayet bulunan konumdan mütevellit bu mümkün değil ise ya bilekler kesilir ya da zorla bol miktarda ilaç içtirilir. silah en son başvurulan yöntemdir. balistik incelemesinden, polis kayıtlarından silahın maktülle ilişkisi çıkmazsa şüpheler artar, yani acemice bir yoldur, denemeyiniz.
ozellikle amerika da cok fazla yapiliyormus birini oldurup intihar etmis gibi gostermek cunku o zaman olayi inceleyen polisler dogru duzgun bir otopsi bile yapmadan intihar ettidiye kaydediyorlarmis oldurulen kisiyi. kurt cobain in olumunun de boyle oldugu soylenir.
(bkz: yılbaşı ağacına intihar süsü vermek)
filmlerde hemen anlaşılan eylemdir.

- bay ceyms intihar etmiş gomserim!!
- hayır ceyms bunu yapacak biri değil. şurdaki su şişesini görüyor musun memur vilyıms?
- evet gomserim gördüm.
- ceyms asla şişeyi katır gibi dikmezdi. ortalıkta bardak görüyor musun? hayır. bu işin içinde bi iş var. ama ne!?!?

ya bir entrikayıda çözme bırak hasssk. ölmüş lan de geç. adam o süsü verene kadar neler çekti.
46 mermi sıkılmış maktülün eline, mezarlıkta, yarısı kazılmış çukurun başında kazmayı eline tutuşturmak.
kafasına ateş edilen mermiyle öldürülen maktulün ağzına sigara tutuşturmak.
çok profesyonel yapılırsa en temiz cinayet işleme şeklidir. öleni başından savdığı gibi ölü yakınlarının da "biz nerede yanlış yaptık" diye kendilerini sorgulayıp özeleştiri yapmalarını, böylece de herkesin kendine çeki düzen vermesiyle daha düşünen bir toplum yaratmayı hedefler.
Bir insanın elindeki son umudunu da yıkmaktır.
bu gece en çok istediğimdir. birisi gelip sevabına beni öldürüp intihar süsü versi, saygılarımla.
odamı intihar süsleriyle donatmaktayım.

en derin uykuma açılacak bir kapı biliyorum. o kapıyı çok zorladım, açılmadı. nazikçe açmak gerekiyormuş. şimdi önümde aralık bir kapı, ardındaki manzara aklımdan büyük.

son entrym budur. hoşça kalsın, kim kaldıysa.