bugün

bunalıma girmiş, hayatına son vermek isteyen bünyelerin, intihardan vazgeçirilmesi adına yapılan seslenişlerdir.

burada "hayat güzel, gel vazgeç" diyerek sorunlu elemanı ikna etmeye çalışan insanlar var, intihar eden kişiye bu söylenirmi? ulan hayat güzel olsa adam niye intihar etsin.
-dur bekle ben de geliyorum.
geber a goduğum.
- abicim, o ip ince... onla olmaz bak...

(bkz: intihar eden kisiye alternatif serzenisler)
"atla lan, topsun olum atlamazsan, böylesin sen (burada el ile gerekli işaret yapılır), ne gezer sende ordan atlayacak yürek" denilir ve pis pis sırıtılır.
neticede intihar eden şahıs bir süreliğine intihar eylemini erteler ve sizi pataklamak için bulunduğu yerden aşağı iner.*
Atla, atla, atla atlamayan ibine...
bir kutu uyku ilacı içip, 25 katlı bir binanın tepesinden, hemen aşağıdan geçen trenin önüne atlayan insan için söz konusu olması zor olan söylemlerdir.
(bkz: fatiha suresi)
ölünün arkasından konuşmak iyi değildir. ha ölmeden önce bir şeyler söyleyecekseniz o başka.
- sizin gezegende aşk var mı aşk?

intihar eden ki$iye bir $eyler söyleseniz elinize ne geçecek, ki bir de "sesleni$" ifade kullanılmı$. ölü lan adam, sizi mi duyacak?
en iyisi ilaç bak. boşver ne asacam diye uğraşıyon. ipdi, ilmekti,ağaçtı.
al ilacı. yut hepsini. uyu. ohhh be güzelim yola gel.
in ordan aşağı,çözüm bu değil
Yolun sonu ateş,berrak su değil !
adı leyla ise.
(bkz: intiharetmeleyla)
daha karpuz keseeceğtik.
ölmeden cep telefonunu bana hediye edebilir misin? gözüm vardı ne zamandır. hem hayır duası ederim sana verirsen.
birader yolculuk nereye
-oğlum tamam atlayacaksın da şimdi düşünce kafan filan parçalanacak. beyin parçaların etrafa sıçrayacak böyle. hatta acır belki. off kolay mı taşa çarpacak kafan. kesin böyle hissedersin bir de. ya bir de şey havada pişman olursan ne yapacaksın?
-ya atlamıyorum bea..ıyk.
-bu yaşıma geldim kimse kızını vermiyor, yeter lan.
+olum dur atlama, in aşağı şişme kadın alacam sana söz.
dua.

başka şeye ihtiyacı olacağını sanmıyorum.
atlamazsan şerefffsizsin.
duuur kendini intihar etmek iyi değilmiş.

adam cümleyi düşünürken kurtarılması muhtemeldir.
erkeğin dayanamadığı mevzudan bahsetmektir.
- okeye dördüncü lazım sonra atlarsın be moruk kop gel be anam hade be bekletme.
sıkıyorsa atla.
cehenneme kadar yolun var daha , yanına yolluk al.
hadi birlikte, 3 deyince.

edit: onu orada bırakacak değilim. tabi kişiye göre de değişir bu, ama zaten ben oradaysam, muhtemelen benim için önemli kişidir. atlayacaksak birlikte gözü mü dahi kırpmam, ama o duruma geldiysek işimi şans a da bırakmam, ilk ona tekme sonra kendim atlarım ya da hangi eylem se ona göre atlarım ya da basarım ya da, keserim gibi, intihar metodu önemli yani.
(bkz: dur yoksa annem ateş edecek)