bugün

cesur veya korkak gibi iddialı tanımlar yapmak yerine, cesaretlendirmemek veya böyle bir durumda olan insanların yardım almasını sağlamak gerekiyor.
Canlıların en kaçındıkları en korktukları şeylerden birisi ölümdür denebilir sanırım. Bu nedenle cesur mudur bilemem ancak korkak olmaktan uzak birisidir bana göre..
Beyinsizdir diyor ve görüyorum.

Evet.
Bakış açısına göre değişiyor ama.

Bazı şeylerin tek 1 cevabı olmaz.
Bence cesurdur.oteki dünyanın olmadığını bile bile yaşama son vermek Büyük cesaret.
savaşmayı bilmeyen korkaktır.
intihar etmeyi defalarca kez denedim fakat her seferinde annemin göz yaşları aklıma geldiğinden vazgeçtim.
cesur ama aptaldır.
Korkaktır.

Şu hayatta kalan hiç kimse, giden hiç kimseden daha çok yaşamayı hak etmiyor.

Kalacaksın kardeşim.

Hayatta kalacaksın. Amına koyacaksın piyasanın.
cesaret, korkusuzluk değil korkularla mücadele etmektir. korkunun olmadığı bir hale geçmeyi istemek cesurca değildir. intihar, korkulardan kaçmak için başka bir korkuyla yüzleşilen tutarsız bir davranıştır. kaçınılan korku daha büyük görüldüğü için intihar ediliyorsa da cesaret içermeyen bir harekettir.
bilinciniz olmadığı zamanlarda bile çalışan yaşama içgüdünüzü hanginiz yenebildi?
Geridekilere vicdan azabı çektirmek istiyordur.
Cesur mudur, korkak mıdır onu Allah bilir lâkin mutlak şekilde onurlu ve gururlu olduğu su götürmez bir gerçektir... Haysiyetini âdetâ bir kaplanın yavrusunu koruduğu gibi korumuş insandır... Her babayiğidin harcı değil o işler yani?!.. respect!!..

"intihar, kişinin kendi varoluşu üzerine söyleyebildiği son sözüdür..." .
Benim için sadece bir seçim yapmıştır ve bence bu cesur bi seçim öbür tarafın var olup olmadigini bilmeden neler oldugunu bilmeden gitmek istemek bence cesur ben bu cesurluğa erişemem.
Durumdan duruma değişen garip bir doğası var bu sorunsalın.

Bazen yaşamı sürdürmek ölümden daha fazla cesaret istiyor.
Korkaktır kalıp savaşacaksın.
Farkındalığı Dünyadaki çoğu insandan daha yüksektir.
Kesinlikle cesur değildir. Sorunlarının ve korkularının üstüne gitmekten korkanlardır. Lakin cinnet geçiripte intihar edenlere bir lafım yok.
Ne cesur ne korkak ağır bir sinir krizi.
intihar etmek göt isteyen bir eylem olduğundan mütevellit, intihar edebilen kişi adeta bir cesaret timsalidir bana göre.
Yaşamak daha çok cesaret ister gibi kalıplarla kafa sikmeye hiç mi hiç gerek yok, yapmayın lütfen.
yaa öyle maldır şöyledir böyledir yazmak ne kadar da kolay aq hayat her zaman için sizlere kendini miktiriyo heralde bizim durumdaysa eksik olan yanlış olan yetersiz olan yani mikilen hep sensin. kendi hayatımda figüranım vesselam. başlığa tekrar dönecek olursak, ona bi mikim kazandırmayan cesurluğunu artık yitirmiştir. hezimetlere boyun eğmiş bir korkaktır ölürken. muhtemelen öyle çünkü ben öyleyim.
bence o duyguyu yaşamayanın yorum yapamayacağı bir olaydır . allah o duyguyu yaşatmasın .
intihar sağlıklı düşünen birinin yapabileceği bir şey değil. Eğer böyle bir durum varsa o kişi kendini bilmeyecek kadar hastadır. Bunun cesurluk ya da korkaklıkla ilgisi yok. insanın kendi canına kıyması fıtratında olan bir durum değil.
ne korkaktir ne de cesur.
Cesaret demek mümkün değil. insanın bir anlık hamlesidir çünkü intihar. Korkaklıktır düpedüz. Güçsüzdür intihar eden kişi, ondandır ya vazgeçişleri.