bugün

insanı çileden çıkaran durumdur, arkadaş ne kadar internet manyağı olduysak, internet kesilince, elsiz, kolsuz kalmış gibi, saçma sapan bir hisse kapılıyoruz.

bir de bu kesinti bir haftayı geçmişse, artık yeni bir hayat yaşıyorsunuz demektir, işten eve geldiğinizde, sözlüğe girememek, msn açamamak, maillere bakamamak, vs vs... insanı uyuz ediyor, allah'tan telefon diye bir şey var, yoksa sevgiliye ulaşmak, ne mümkün.

sevgili uzaktayken hiç çekilmiyor bu internetsizlik.

aslına bakarsanız, bazı güzel yanları da var, ulan meğer biz ev arkadaşlarıyla, kaç zamandır şöyle dolu dizgin bir muhabbete girmemişiz, meğer akşamları bilgisayar başından kalkıp, şöyle bir bakamamışız etrafa, unutulan o kadar çok ayrıntı varmış ki evin içinde, iyi ki kesilmiş internet dediğimiz zamanlar da oldu, bunları görünce.

lakin yine de, kötü oluyormuş be sözlük, internet varken, sözlükten bile sıkıldığım zamanlar oldu, çat diye kapatıp çıktım kaç kere ama net kesilince, 'ulan acaba sözlükte ne var şimdi? acaba şu yazdığımı okuyan oldu mu? msn açsam şimdi, hatunu görsem, ne güzel olurdu ahh ulan aaah' diye de düşündüm, ne yalan söyleyim.
(bkz: internet baglantisinin kesilmesi)
eğer işyerinde kesilmişse ve işiniz sürekli nete bağlı yürüyorsa patronun telaşlarına maruz bırakan durumdur. *
yarın öbürgün başıma gelmesinden korktuğum hadise, faturalar hiç ödenmeyince insanı bir telaş kaplıyor * *.
ttnet aboneliği olanlar için 3 ay boyunca faturayı ödemediğinde başlarına gelen durum. (bkz: ben oldum ordan biliyorum)
ttnetin ev telefonunu arayıp kesilecektir uyarısıyla nereye saracağımı bilemediğim durum.
çoğu yazarın başına ttnet yüzünden geliyor. benim devlet yurdunda sözlüğe girebileceğim tek yer okulun eski bilgisayarlarından 5 tanesinin konulduğu bilgisayar odası. zaten bu 5 bilgisayardan 1 tanesinin kasasını yürütmüşler. dün de diğerinin monitör kayboldu ortadan. birisi donanım hatası veriyor. geriye 2 bilgisayar kaldı değil mi? bu 2 bilgisayardan birinde internet kablosu bağlı olduğu halde şu an internet yok. arada bir geliyor, takılıyor kafasına göre. şu an benim kullandığım bilgisayar da nasıl olduysa sağlam kalmış ve interneti de var görünüyor. ama bunun interneti de on dakika geliyor, yarım saat gidiyor. böyle saçma, can sıkıcı bir şey. bir de canının istemediği internet sayfalarını açmıyor yahu. var mı böyle bir tarafı kalkık bilgisayar be? ocağına düştük diye bize yapmadığını bırakmadı şerefsiz.
internetler kesilmesi şeklinde çoğul formda söylenince saçma sapan ve de komik bir durum oluşturan tamlama.

(bkz: elektriklerin kesilmesi)
(bkz: suların kesilmesi)

yapma ya? hepsi mi kesildi yoksa biraz var mı?
gelecek nesillerin ödev yapamama sebeplerinin başında geleceği kesindir.
sövülesi çileden çıkılası bir durum. birde koyu bi muhabbetin içindeyseniz tadından yenmez ozaman.
4. fatura ödenmediğinde karşılaşılan durum. ancak paniğe gerek yok sıkı durun çözümü açıkılıyorum. justintv deki şifre kıran program var ya * heh işte o programla interneti kesilenler ama bir siteye girmek istediğinde ttnet sayfasına yönlendirilenler internete girebilirler. ancak msn için üzgünüm bir şey yapamayacağım. bununla idare edin.
krize girme sebebi..evde sıkıntıdan patlandığında kıymeti daha da bir anlaşılır internetin.
aslında çok yararı dokunan bi olaydır ama gel gör ki senin kardeşin gece eve geldiğinde ; gerçek parayla poker oynarken 2sn sonra bütün parayı alman kesinken kendi bilgisayarını çalıştırmak için modemin fişini çekerse bi anlık çileden çıkma durumudur.
çok boktan bir hadisedir. bilmem kaç gb büyüklüğünde bir dosyayı herhangi bir yazılım vasıtası olmadan indirmeye çalışıp yüzde doksanlarda iken olması durumunda monitör parçalatır.
kötü bir durum olmakla beraber, internet baglantisinin kesilmesi başlığına taşınması gereken başlık, kim açıyor böyle başlıkları anlamıyorum ki..

(bkz: aramaya inanmak)
genellikle en önemli yerde olan bir olaydır insanı çileden çıkarır.. o an derin nefes alınması lazımdır zira bilgisayara zarar verilebilinir..
(bkz: internetin kopması)

bu aralar cok sık başıma gelen durum. sanırım ttnet'in dandikliği, torrentten dl sömürmem ve de bu dl sonucu modem'im bu trafiği kaldıramaması sanırım esas sebepleri.
öyle anlar olur ki sinirden bilgisayarı yumruklar insan.
sövilesi ve küfür konusunda yaratıcılığın artma göstereceği bir durumdur.Hele de internet sinyali geliyor
ama hala bağlantı sorunu yaşanıyorsa.
artık bağımlılığın had safhaya erdiğinin kanıtıdır. adamı sudan çıkmış balığa döndürür. bilgisayar işe yaramaz duruma gelir. aptala dönülür.
internete girememe durumudur.
hele de bir yarışma sırasında kesilmesiyle büyük sinirlere yol açan durum.
Modemi yumruklamaya neden olabilen durumdur.
gözlerinizi modemin ışıklarından alamamanıza neden olur. giden bir sevgiliyi bekler gibi beklersiniz ama, ümitlerin tam tükendiği zamanda, pat diye ortaya çıkar.
--spoiler--
ttnet faturayı ödemediğimde interneti kesiyor ama onların verdiği internet kesildiğinde ben fatura ödemeyi kesmiyorum. mütekabiliyet sıfır.
--spoiler--