bugün

arkadaşlık, zaman ve samimiyet. internetten yazışmak tensel bir temasın asla yerini tutamaz.
Saygı ve gerçeklik.
ilişkiler, arkadaşlıklar...

En basit örneği; kız arkadaşınızın whatsappı olmaması diye başlık açılıyor ve deniyor ki en fazla iki hafta sürecek ilişki..

Durum gerçekten içler acısı..
http://media.tumblr.com/b...ine_mgnhgwBfr31rzcjgk.gif

samimi duygularımız.
ailedir bundan onemlisi olamaz.
klasik olacak ama iletişimdir. asosyallik, özgüven problemi gibi sorunlar internet bulunduktan sonra artış gösterdi.

ayrıca tembellestirdi insanları. internetten sipariş ver kargo kapina gelsin.
gerçeklik hissi. Şimdi buradan konuştuğun birinle gerçekte yüz yüze gelince elin ayağına dolanıyor. Burada klavyeyle konuştuğun insan ete kemiğe bürünüyor.
http://zararlari.com/wp-c...ent/uploads/teknoloji.jpg
Zaman...
Pozitif düşünce.
Samimiyet.
Güven.
Güler yüz.
Sevilen insanlar.
Kesinlikle zaman
(bkz: zaman)
Sokakta top oynayan çocuklar. Onlar yok artık, bittiler. Erkek çocuğu da yok ip atlayan kız çocuğu da yok. 2 3 tanesini görürsem sokakta seviniyorum, o hale geldik.
tepkilerimizi burda veriyoruz. çoğu insan sanalda sevip, sanalda ayrılıyor. eylemsellik, samimiyet, özlem, acı...insana dair ne varsa yokoldu.

insan mıyız artık bilmiyorum.
Kaybettirdiklerinden çok kazandirdiklari vardır. Bilgi, eğlence, zaman. Evet kimisi için zaman kaybettiriyor olsa bile erişmek istediğin bilgiyi saatlerce kitaptan ararsın uysa internete yazman yeterli olacaktır. Sırf laf olsun diye internet kötü diyenler aslında en çok internet kullananlardir.
Arkadaşlık,
en iyi arkadaşlarımdan biri dediğim tipin, 1 ay mesaj atmadıktan sonra merhaba bile demeyip:"kanka şurada puan gerek katılsana." demeside buna bir örnektir.internet bilgi lazımken güzeldir ama.
En azından zaman.
kazandırdıklarından fazla olduğunu hissettiğimde lanet olsun bu hayat diyesim geliyor.
sosyal medya hesaplarını her an kontrol etme ihtiyacının yaşattığı kölelikse paha biçilemez.
okunacak yüzlerce kitap.
uyku düzeni. Apaçık ve çok net.
minimum 50 lira kaybettirmesinin yanında saygıyı da sürükleyip beraberinde götürmüştür.
yüz yüze sohbettir.
internete yalnızca bilgi arayıp, bulmak için girenler hiç bir zaman kaybetmemiştir. Oyun oynayıp vakit öldürmek için girenler her gün kaybedip kaybetmeye de devam edeceklerdir. Büyüyünce de iş sahibi olamayan bir adet asosyal insan olarak yaşamaya devam edeceklerdir. (bkz: iyi yazdım bak)
(bkz: para)
her ay fatura ödüyoruz. işin ilginç yanı hiç koymuyor,gönül rahatlığı ile veriyoruz parayı. hatta bazen ödemeyince internetimiz kesilecek diye çok korkuyoruz. garip...
duygularımızı kaybettik. her şey hemen olsun istedik, yapmacık olduk, sahte olduk, samimiyetsiz.

insanlık ta kayboldu.
Beş dakika düşündüm.Hiçbir şey. Para olabilir belki.