bugün

Yapacağınız iş batsın.
Çıkın çıkın gelin.
Yazık oldu. Devretselerdi birilerine de devam etseydi en azından. instela başka sözlükler gibi değildi. Kapatıp onca giriyi çöp edivermelerine ne gerek vardı.
anlaşılamayan bir şey var. Genel olarak evet bir kalite düşüşü şu bu olabilir. Ama orada, ekşide, uluda olmayan, instela'ya has entryler vardı. Yani bi kütüphanenin köşesinde mesela size özel gibi duran çizgi roman kısmı gibi. Genelin vasata gitmesi, içinde önemli şeyler barindirmadigi anlamına gelmiyordu. instela aynı isim degisikligindeki hata gibi şimdi de kapanma hamlesiyle yanlışa yanlış kattı. Ha bu benim kullanıcı olarak gördüklerim, içerideki durumlar belki seceneksiz bırakmıştır bilemiyorum. Ekşi de adını değiştirerek varlığını o ara dönemde sürdürdü mesela. Onune kapatıyoruz yazısı asmadı. Şimdi de uzantisal eklemelere gerek kalmadan eski adresinden devam ediyor. Yani diyeceğim o ki orası sadece birisinin sözlüğü değildi, ortak emek verilen bir yerdi. Kapanıp kapanmamayi en azından oylayabilirlerdi. Nitekim instela bireysel olarak yanlış verilmiş bir kararın sonucu olarak kapandı. Üzücü.

Edit: instela'nın yeri ekşi'den çok buraya daha yakın olduğu için entry'yi buraya girmişim..
buraya gelsinler. kardeş kardeş yazarız.*
Kapanmış.Sözlük dünyasının başı sağ olsun.Orada yazar olanlar Burada ve ekşide yazmaya devam ederler artık.
Az önce baktım kapanmış. Bir ihtimal belki de kapanmaz diye umut etmiştim
çok güzel bir bilim kurgu filmidir. idmb'si çok yüksek...
merhabalar ben geldim, abi ben instali, wondi bum bum hehe...
humeyra der ya dedemin insanlarında:
-valizleri sevmem, ayrılık getirirler.

ben de vedaları sevmem.

2. dunya savası sırasında ingiltere kralicesi dunya perisan haldeyken, her yer kan, ter ve gozyasıyken soyle bir acıklamada bulunuyor:
-biliyorum ki bu deli dunyada yeniden kavusacagız daha iyi gunlerde.

diyecegim o ki kimseye veda etmiyorum.
illa ki yeniden kavusuruz bi yerlerde:)
geldikleri gibi giderler. şaka lan şaka hoşgelsinler sefa gelsinler hepimize yetecek kadar sözlük var.
Kapanıyormuş buraya hücum var ordan.
bir erkek arkadasımla konusuyordum.
kanka.
velhasılı ona dedim ki "bazen kendimi cok yalnız hissediyorum. eskiden kalabalık icindeki yalnızlıktan sikayet ederdim. ne buyuk sımarıklıkmıs. simdi cidden etrafımda kimse yok. gercek yalnızlık daha zormus. insanlar hep gidiyor. hayatın bana verdigi en buyuk ders hic kimsenin kalıcı olmadıgı. ve ben bu dersi ısrarla ogrenmek istemiyorum. cunku hayata baglayan baglardır. vazgecilmez ve guvenilir cok sevdigimiz insanlar olmalı hayatta. hayatı ıssız adada robinson olmak icin yasadıgıma inanmıyorum."
bana dedi ki "aslında yalnız degilsin. hayatın icindesin. aslında gittigini iddia ettiginde cogu insan da gitmiyor. coguyla hala iletisimdesin. hep cemberin icindeyiz. yalnız degiliz. kalabalıgız."

bu o kadar guzel bir aydınlama yasattı ki bana.

hep cemberin icindeyiz dostlar. bu sozluk kapanır, baska sozluk acılır. hep kalmak isteyenlerle iletisimdeyiz.

-luna: nasıl hissediyorsun kendini?
-harry pottter: yalnız.
-luna: yalnız degilsin. seni seven bi dolu insan var. annem seviyor. ben seviyorum. baska seven bi dolu insan var. eger ben seni gucsuz hissettirmeye calıssaydım kendini yalnız hissetmeni saglardım. yalnız degilsin harry!

diyecegim yalnız degiliz!

"akrep gibisin cocuk, ustelik ustun basın yara bere icinde dikenlerinden."

bazen kırıyoruz, bazen kırılıyoruz, bazen harika seyler yapıyoruz, bazen berbat seyler yapıyoruz.
ama iyi arkadaslar ne der?
-canın sagolsun be guzelim, ben hep yanındayım.

sevgiler.
oha açık mıydı ki o?
kapanıyormuymuş.. ulan ben yıllardır kapalı diye biliyordum.

görsel
Kapanıyormuş olan itüsözlük.
Yıllardır can çekişen ama bir türlü ölmeyen katılımcı sözlük.
her ne kadar kullanıcı sayısı az olsa da burada kendi halinde takıldığı halde çaylak olan kişilerin kullanacağı sitedir. benim uludağ sözlüğü kullanma amacım yazıları okumak değil başlık arama özelliği gelişmiş olduğu için aklıa gelen şeyleri başlık aratıp yazmaktır. buna rağmen çaylak yapılıyorsam burda yazmak için bile uğraşmam zaten okunacak hiçbir şeyi yok. çaylaklığı kaldırın kardeşim artık bu siteden. illa kaldırmayacaz derseniz mecbur başka yollar deneriz. ama bunun yerine instelada yazmak daha mantıklı. siz yine de kaldırın burdan çaylaklığı. zaten troller at koşturuyor kendi halinde yazarlardan ne istiyonuz kankacılık yapmıyor diye mi çaylak yapıyonuz siliyonuz efendi efendi yazanları.
itü sözlük'ün yurtdışına açılma planları için sonradan aldığı yeni ismi.
Ne işe yaradığı belli olmayan garip bir sözlük. itü olduğu donemler güzeldi.
acil hesap lazım satın alabilirim.
güzel karı düşen bir oluşumdu. şimdilerde 5-6 erkek birbirini parmaklayıp duruyor. buranın da sonu öyle olacak aha dayıya sor
Sözlüklerin ciddiye alındığı, entrylerin düşünülüp yazıldığı zamanlarda özene bezene entrylerimi yazdığım sözlüktü. 2010 2011 yıllarında yazdım sanırım. O dönemlerden beri aklımda olan iki sözlük yazarı var. Coolgirl ve brokoli sevmiyorum ama sen yaparsan yerim. Sözlükte tanışıp evlenmişlerdi sanırım. Birbirlerinin başlıklarına tatlı tatlı şeyler yazar, biz okuyanlarını da mest ederlerdi. inşallah devam ediyorlardır. inşallah her şey yolundadır.
Daha önce 2 kez hesap açtığım, 2014 yılına kadar itü sözlük adıyla hizmet vermiş oluşum. itü sözlük döneminde kaliteli bir yerdi.

Son girdiğimde (3-4 yıl önceydi sanırım) feci kankacılık dönüyordu.
Sinek avlayan site Üye olduktan sonra çaylak olarak bekletilme süresi ekşi sözlükten bile fazladır.

Üye olursanız 2 yıl sonra filan anca yazar yaparlar sizi.

Sitede online 1 kişi var oda admin zaten başkada kimse yok.