bugün

Üzeri yalanlarla ve filtrelerle süslü, iyi olmayan amaçlardır.

(Sosyal tespitimdir, uzun olsa da sıkılmadan okuyabilirsiniz)

Yıllardır sosyallik sosyallik diye diye şu sanal kaşarlık uygulamasına prim verdiniz hanımlar beyler. Elbette kendi çapında doğa fotoğrafları çekip yükleyen masum sanatçı arkadaşlar da var ama bu sadece %5lik kısmı oluşturuyor. Diğer amaçlara gelirsek başlıca 2 yönelim var:

1) Hava atmak;

Belli etmemeye çalışarak ve o etiketlerle olayı daha da büyüterek hava atmaya çalışan o kadar insan var ki. Hele ingilizce etiketler koymazlar mı, vur beynine kazmayı.

*bu gece de arkadaşlarla güzel içtik * #beer #tequila #lovevodka #friends #realfriends #bitches

*mercedes'in mi var derdin var arkadaş #mercedes #speedlimit #racing #fuckthepolice #acab

*bu akşam da ailemle valikebabı yedim * #valikebabı #yemek #family #dinner

Burası önemli--> *aşkımla yatakta film izleme keyfi, o benim bitanem yaa <3 <3 #aşk #love #truelove #home #movie #hugging (bakın bakın biz evde Çakışıyoruz, birbirimize çok aşığız denmek isteniyor, o özel anlar herkese sunularak kaşar ediliyor)

2) görsel şölen sunmak (göstermek/vücudu teşhir etmek);

işte en sevdiğim: Moda, entellik, popülerlik, tatlılık gibi onlarca bahaneyle yapılan eylem. mini şort, mini etek, büstiyer, bikini ve benzeri şeyleri giyerek kamera karşısında manken edasıyla rahatça poz verirler. Bazen ciddi duruşlar, bazense olabildiğince erotik duruşlar sergilenir. Kız çirkinse veya şişmansa bile instagram bu, koy üst üste 10 filtre, görün fotoğrafta miranda kerr gibi. En azından köprücük kemiği görünen rujlu dudak ısırmalı fotoğraflar koyarlar bu hanım kızlarımız.

*yeni topuklularım #highheels #fashion #sweet (fotoğrafta üst bacağa kadar görünen yeni epilasyonlu bacaklar bulunur)

*kızlarla partiye gidiyoruz #party #poolparty #miniskirt #bestfriends (fotğrafta 5-6 tane mini etekli ilik gibi kız bulunur)

Tabi sadece hanımlara yüklenmemeli; bicepslerini sixpacklerini göstermeye doyamayan teşhirci beyler de çok var.

*gene yorgun bir spor sonrası / tek rakibim Kıvanç #sport #gym #muscle #biceps #triceps #sixpack *~
işte sosyallik diye diye yıllardır üstü kapalı olarak yapılan olayları uzun uzun yazdım. Bazı örneklere abartıyo demeyin, instagramım olmasa da ordan burdan hepsini gördü bu gözler. Kimi zaman instagramım yok diye teknoloji özürlü ve asosyal olarak bile görüldüm. Neyse, sizin sosyalliğinize sokayım. Kahrolsun instagram, varolsun ulusözlük. ***
Okumaya üşenenlere özet: vurdurmak. ***
orospuluktur. ifşadır. teşhirciliktir. pompişdir.
bokunun resmini çekip atmaktır.
genelde bunu bile yapmaya yeltenenler çıkıyor.
hepsinin mk.
Kullanan tum arkadaslarim kiz düşürmek amaciyla kullaniyor o yuzden tahminimce karsi cins'te ayni amacla kullaniyordur.ben kullanmıyorum.
daha önce ele alınmış konudur.

(bkz: yeni nesil türk gençleri)
en basite indirgeyerek açıklayacak olursak shoplu fotolarla,araç anahtarları ve benzeri nesnelerle kendini pazarlamaktır.
Foto yüklemek. Upload.

Diğer türlÜsü düşünülemez ı ıh.
insanlar bakın ben nasıl eğleniyorum nasıl muhteşem zengin bir hayatım var desinler diye icat edilmiştir.
Selfie share.
para kazanmak.
Valla instagramim yoktu yeni actim 20 tane dm var rahat. Ben 2011 den beri instagram kullaniyorum sene 2016 seviye ancak bu kadar dusebilirdi. Ya makyaj videosu ya da orospu kari pezevenk erkek fotolari var. ilginc. Son moda yurume yeri olmus amacinin bu olmadigi kesin.
dünya için ; uzaklardaki arkadaşları yakın etmek

burası için ; sol eli non-stop dolu ergene karı

kıllı dubaya koca bulma aracı.
instagram sosyal medya aracıdır. Şahsen kullanmıyorum. Tercih etmiyorum
Yaşadığımı güzel anların veya gördüğümüz güzel şeylerin fotoğrafını çekip paylaşmak. Yani ben bu amaçla kullanıyorum