bugün

Yalandan hayat.
sahte gelendir.
kendimi sağda solda geziyormuş gibi photoshop'la montajlayıp aralarına katılacağım.
bu yüzden kullanmıyorum.
Sanki başka bir dünyadır.
Herkes geziyor, eğleniyor.
mutlu gibi yapıyorlar yapmacıklar.
mutlu değilde mutlu gibi gözükmeye çalışıyor diyelim.
Bayadır paylaşım yapmıyorum. Paylaşım yapınca nazar değiyordu zaten. Pis kem gözlüler.
(bkz: Cehalet mutluluktur)
Bir de hastanede fotoğraf durum paylaşanlar var, gerçekten mutlu olsunlar daha iyi dedirtiyor insana. Böyle ilgi çekme olmaz olsun.
Mutsuz anlarını mı koysunlar lan nasıl kafalar bunlar? instagrama bakıp çıkarımda bulunuyorsanız o sizin hıyarlığınız.
çağımızın vebası, her şey o kadar hızlı ve sanal ki hayatlar aşklar!?duygular , arkdaşlıklar espiriler bile... kendimizi sanal bi dünyanın içinde olmadığımız gibi göstermekten hastayız hasta olduğumuzu biliyoruz ama devam etmeden duramıyoruz tıpkı sigaranın ölümcül olduğunu bilip devam etmek gibi bir şey insan olmanın gereklilikleri ve hızlı dünya arasında araftayız .iyi niyetlerimiz, düşüncelerimiz aşklarımız acımız bile piksellerden ibaret çok istediğin o tatil sadece instagrama 2 fotoğraf atabilmen için 1000 yıllık antik şehir gezin bir instagram hikayesinden ibaret anı yaşamak yerine hep bir ben ne kadar manyağım yo en çok ben çılgınım ne kadar geziyom ben ben ben ben telaşı var bilinç altında, olay tek bundan ibaret değil elbet diyebilirsin ben öyle biri değilim lakin mamafih hatta cebren ve hile ile sen böyle olmasan dahi hergün böyle yüzlerce sahte fotoğraflara, sırf 3-5 beğeni almak için yazılan sahte anılara ve bazen çok iyi olsa bile ertesi gün hatırlanmıyacak esprilere mağruz kalıyosun hatta bunları kıskanıyosun yada inanıyosun sürekli bi kıyas halindesin o çook beğendiğin kişiyi filtresiz görünce bi garipsiyosun çünkü sanal alemde herkes mükemmelliğe oynuyor ve o mükemmeliğe inanmak istiyosun ve içten içe kendi yalan dünyalarımızla diğer paralelyalan dünyalar ve gerçek dünya (işte burda devreye gerçek sorunlar giriyor okul iş aile beşer şaşar işleri sorunları birleşince sırf zaman geçirmek için veya yapmış olmak için yapmak izlemek buluşmak konuşmak vs vs liste uzar... her şeyden sıkılma evresine son düzlük ve her şeyden sıkılmaya hoş geldiniz dur telaşlanma zaman geçirmek için telefonun var
aslına bakarsak çoğumuz öyle değilmiyiz zaten kimin ağlarken bir fotoğrafı var ki?

hissetmese de, öyle olmasa da, mış gibi yapar. çünkü eğer mutsuz olduğunu anlarsak ona imrenmez, onu kıskanmaz ve onun gibi olmayı istemeyiz. oysa hep ona imrenmeli, onu kıskanmalı ve onun gibi olmayı istemeliyiz.

mutluluğu ispat çabası çoğumuzda var. mutlu olduğumuzu ispat etmek için delice bir çabaya giriştik. biz de dışarıda yemek yiyoruz, biz de lüks mekanda kahve içiyoruz. biz de aşığız, seviyoruz. bakın, biz çok mutluyuz. bunlar da kanıtları...

iyi de niye? duygusal yaşımız kaç? neden bu sidik yarışı? kimin umrunda ki bizim mutluluğumuz ya da hüznümüz?

önemsiziz. kimsenin umrunda da değiliz. mutlu olmamızla kimse ilgilenmiyor. mutsuz olduğumuzda da kimse bizimle üzülmüyor. bunu anlarsak hayat çok daha sade ve güzel olur.
Edit: mutlu görünmesi.
Yakın zamanda bütün sosyal medya hasaplarımı kapattım çünkü tanıdık veya tanımadık herkes birbirine gösteriş yapma peşinde.Dışarıdan bakınca yaptıklarının ne kadar basit ve çocukça olduğunun bile farkında değiller.Kişinin kendi içinde mutluluğu çok önemli.Gösteriş suçuyla örülü dijital bir parmaklığın arkasında birbirlerine uzaktan uzağa bakarken sadece ruhları daha da hastalanıyor yazık.
görüntü şu ki sanırım instagramdaki kızlar -öğrencileri- devlet yurdunda kalmıyor, toplu taşıma kullanmıyor ( ama arabaları da yok , hep farklı araba içi videosu ) , haftada 5 gün geziyor ve düzenli olarak alkol tüketip deniz kenarında oluyor. tabi bir de bunun gerçekler tarafı var da neyse orası acı biraz. işten güçten uzak varoşu bile manken yaptın, influencer yaptın, tanınmış kişi yaptın instagram.
dışı bizi içi onları yakıyordur belki de kim bilir. müneccimlik taslamayalım gece gece yine de.
doğru bir tespittir.
valla hangi storye girsem herkes eğleniyor. herkes ortamda. herkes mutlu.
Bir bendeki sefiller mi ekranı karartıp şarkı dinletiyor lan?

Eğer öyleyse inciniyorum bak.
yok kardeş ben hep mutsuzum dertten kahırdan içerken attığım fotolar var sadece.
facebook tan sonra buradan da soğuma nedenim. neyseki sürekli depresyonda olup bunu bizlerle paylaşan bir kaç arkadaşım var da yalnız hissetmiyorum.*
insanlar mutlu oldukları anlari koyarlar ki bu zamanları hatirlamak isterler. Neden cok üzgün oldugu zaman fotoğraf çekinsinler ki.
benimde fotolarım öyle, ama gerçek öyle mi değil. her gece bacak arama yastığımı alıp hüngür hüngür ağlıyorum. üstelik kıllı bir maço erkeğim.
Yalan hayatlar.
Doğru tespit. Goren de hayat seks sanar.

Seks: mutluluk. Kaba tabirinen.
Sorma sözlük ya ınstagramda herkes Mutlu bir de sanarsın herkes evli, Mutlu, çocuklu. Hiç mi dertleri yok hep mi Mutlular.