bugün

popüler olamama, beğenilememe ve arkadaşsızlık.
başka nedenim yok sözlük kardeş
Kezban ve ergenlerin iyice bokunu çıkarması başlı başına bir nedendir.
reklamlar,insanların gösteriş merakları,göt baş gösterisi.
Takip edecek kimsemin olmadığını farkettiğimde soğudum. 3 aydır falan kapattım gitti 5 yıldır kullanıyodum. Hele son zamanlarda kaslı erkek, götü memesi applerle büyütülmüş kızlar ve yaklaşan yaz ile beraber gece klubu selfieleri beni bezdirmişti. Resmen uygulamayı açınca iqmun düştüğünü farkettim. Dahada kullanmam.
kullananların bilmem kaçta kaçında depresyon oluşturması.
farklı kimlikler oluşturma şansı vermesi.
Değişim videoları. Şu makyaj sayesinde olanları kastediyorum. Bir kız olarak ben bile hemcinslerimden korkmaya başladım...
Her sitede aynı reklam.
durmadan tuhaf tuhaf fotoğrafların paylaşılması. can sıkıyor.
Herkesin ben sosyalim bakın ben egleniyorum diye saçma sapan fotoğraflar atıp ilgi görmeye çalışması.
Kızların fiziklerini sergilemek için kendilerini şekilden şekile soktukları fotoğraflar.
Saçma sapan fotoğrafların altına şiir paylaşıyorlar. Sorsan hayatında bir şiir okumamış.
Görgüsüz insanlar başı çekiyor.
Gugıl şairliği ikinci sebep. Sorsan hayatinda bir şiir kitabi bitirmişliği yok, onu geçtim kapagini dahi acip bakmamis insanlar ordan burdan alip şiir paylasiyor anlamsiz fotograflar altina.
yemek fotoğrafları paylaşmaları.
vucüdun tuhaf uzuvlarını paylaşmaları.
takip edilecek kimsenin kalmaması. boş boş insanların fotoraflarına bakmak istememek. gerçekten az kullandığım uygulama. günlük hayatta 5 dakika tahammül edemediğim adamın fotoraflarını görmek zorunda kalıyorum.
Çok severek takip ettiğimiz sayfaların sürekli reklam vermesi. Cidden artık sıkıntı vermeye başladı.
ahşap masanın üzerindeki elif gibi sevmek + bir fincan çay/kahve fotoğrafını paylaşmak;
üstüne pembe tonlarında filtre yapıp 'bakın hayat ne kadar da güzel, ne kadar da huzurluyum' mesajı vermek.

Seni gerçek hayatta tanıyorum be; fındık kabuğunu doldurmayacak şeyler yüzünden çirkeflik yapıp ortalığı birbirine katarsın.

++instagram'daki gördüğünüz güzel/yakışıklı kişilerin %80'i gerçek hayatta tipsizdir.
nusr'et.
- bakın nasıl yemekler yiyoruuaağm
- içtiğim kahve sıtarbaksdan bakınğğn, bilmemneli bilmemne fırappuçinooğ
- işte ben nereleri geziyorum bakın, burası da paris, burası ispanya kıps kıps kıps kıppps
- arkadaşlarımla her akşam beraberim bakığn, çektiğim tek toplu fotoğraf ve zaten birkaç ayda bir bir araya gelebiliyoruz ancak ama siz yine de hep berabermişiz gibi sanın
- beş buçuk saat makyaj yapıp 3 saat saçımı yaptım, 350 defa aynı pozla fotoğraf çektim, sonra en güzeline 20 saatte 8 farklı programla efekt yaptım, 15 farklı arkadaşıma instaya atıyım mı diye sordum, onaylarını aldım ve şu hashtagı ekledim : #yeniuyandıaağm #evhaliğeee
- sırf fotoğraf çekilmek için makyaj yapıp 1 dakikalığına koşu bandına bindim, spordayken bile güzelim lan ben
- bakın tatilde antalyanın en büyük otelindeyim, ve görgüsüz gibi havuzda yüzüyorum, 15 metre ileride deniz var ama bu benim sikimde bile değil çünkü zenginim amınoym
-ohhhh daha çok layk daha çok layk !
- son postuma az layk gelmiş, dur birde dekolteli selfie atalım bu abazan piçlere
- buna da sadece 500 layk mı ? tatil fotoğraflarını ara dur şimdi. lan selma ! şu siyah bikinili fotoğraflarım sende var mı ?

instagram açıp kullanmadım bile. kullanmayacağım da. beğenilmek istemiyorum. zaten instaya fotoğraf atacak kadar yakışıklı değilim amk.
Ağzını gere gere "instegram" diyenlerin varlığı yetiyor soğumama. *
(bkz: hashtag)
adam bir fotograf paylaşmış altında 100 tane alakasız kelime.
#geziyoruz #gezmeler #gezgin #gezici ...
Okuduğunuz bir kitabın pembiş efektlerle yanında bir kahve ile resmini görmenizdir.
klişe resimler ve altlarındaki klişe yorumlar.
çocuklarının her halini paylaşma hastalığı olan insanlar.
instagram kullanmamak. mutlu olmak, ezik olmamak, piç olmamak. derdimi sikeyim butonuna bastım aq.
instagram nedir ki soğuyalım kardeş? Bu nasıl bi saçmalık girdiğin Tuvaletten yediğin yemeğe göbek deliğine kadar paylaş sonra her gelen takipe takip at. ilgi orospuluğu diye buna denir arkadaş.