bugün

entry'ler (377)

koray tuğberk gübür

Bugün linkedin'de karşılaştığım rezalete imza atan ajansın sahibidir. Bu iş sahibi arkadaş, junior seviyede bir çalışan alıyor ve performansından memnun kalmadığı için Medium hesabında ve LinkedIn hesabında açık bir şekilde "anti-referans" mektubu yayınlıyor. Olay önce LinkedIn'de büyük patlıyor, soınrasında bu lavuğun yazdığı "anti-referans" mektubu Medium tarafından şikayet üzerine kaldırılıyor. Tabii bu süreçte olay ekşi gibi farklı mecralara da düşüyor.
https://eksisozluk.com/ca...-patron-rezaleti--7399685

Özet ise:
- Koray isimli bu SEO danışmanı, yeni mezun bir arkadaşı işe alıp "iyi maaş (asgari ücretten fazlaymış), eğitim ve sorumluluk" verdim diyor.
- Sorumluluk tanımı, işi bilmeyen / yeni işe girmiş birine 7-8 tane hesap atayıp bu işleri çekip çevirmesini beklemek.
- Bu çalışan arkadaş da işleri patates ediyor.
- Ne hikmetse, iş sahibi beyefendi, bu arkadaşı uzun zaman işten çıkarmıyor.
- En son ne oluyorsa, bu çalışan arkadaşın tüm kariyerini bitirebilecek kadar açık biçimde Medium, LinkedIn gibi mecralarda "ben bu kadar eğitim verdim, maaş verdim ama işleri patates etti. işte bu çalışan hakkında müşterilerimin kötü yorumlarını da sizinle paylaşıyorum." diye 3 a4 post yazıyor.

Öncelikle, bir çalışandan memnun değilsen basitçe iş akdini bitirip muhasebeden çıkışını verebilirsin. Tüm internette ismiyle bir çalışanı ifşa etmek, neresinden bakarsanız bakın çok aşağılayıcı bir durum.
Ayrıca, burada işi yeni öğrenmeye çalışan birinden bahsediyoruz, şark kurnazı kafasıyla 3 kuruş para verdim, her şeyi yaptırayım dersen ve hiçbir kontrol mekanizman olmazsa junior seviyede bir çalışanı her şeyden sorumlu tutamazsın.

TR'de dijital pazarlama sektöründen bir sürü isim, hem Twitter'da hem de LinkedIn'de haklı olarak tepki gösteriyor.

Böyle alçakça ve aşağılıkça hareketlerin tepki görmesi çok güzel, umarım bizim kuşaktan nice böyle
omurgalı insanlar çıkar.

Olayın detaylarının paylaşıldığı Medium yazısı ve LinkedIn postu kaldırıldığı için olayı tüm detaylarıyla özetleyen Sera Laweskho'nun tweet flood'unu paylaşıyorum:
https://twitter.com/Lawes...;t=2JAAifTgx2Y-tunpy3VGsA

Umarım bu ajansla / kişiyle çalışan markalar da oturup bir kez daha düşünür.
dipnot: Gencecik yeni bir çalışanı boklamak için geri bildirim yazan marketing direktörlerine de buradan tekte gireyim, saygılarımla *

kızlarda güzellik aranırken erkeklerde aranan şey

Para ve güçten başka bir şey değildir. Karakter falan tıraştır.

türkiye ne zaman teröristle masaya oturur olmuş

Masaya oturmak bir şey mi? "Megri megri" diye şarkı bile söylendi bu memlekette. Sağ olsunlar, şaşılacak bir şey bırakmadılar.

tüp bebek

Arkadaşım ve eşinin tedavi gördüğü Seval Hanım'ın tüp bebek tedavi merkezi oldukça başarılıymış. Şimdi kızları 5 aylık, çok mutlular. Çocuk sahibi olmak isteyen herkese öneriyorlar. https://fertijin.com.tr/tup-bebek/

evlenirken 15 bilezik isteyen kız tarafı

Kız tarafını komple elden geçirmeyeceğiz, bir tanesini sevdik alıp s*ktir olup gideceğiz kardeş bu neyin bedeli.

hangi sözlük kızıyla yemeğe çıkmak isterdin

görsel
Burada bile oylar bölünmüş artık bu durum beni yoruyor.

boşanmış bir bayanla evlenirmisin sorunsalı

2. el oto pazarından çıkarak kurduğun bu yanlış analojiye ne cevap beklediğin de çok açık sanıyorum. O yüzden sen evlenme kardeş, milletin ne nane yediğini de s*ktir et.

hemen şuan aklından geçen cümle

Garb aleminin mümtaziyetini şark usüllerinin kaynağı ile birleştirmiş, bu meyanda hususi bir hanımefendidir.

meral akşener müslüman mı sorunsalı

Budistmiş amk. *

bir sözlük kurmanın maliyeti

Sıfırdan bir sözlük kurmanın maliyetleri ortalama şöyle olabilir:
- Logo ve diğer gerekebilecek kurumsal kimlik materyalleri (Piyasada 1K-10K gibi geniş bir fiyat aralığında değişir.)
- Web sitesinin kurulumu ortalama 25-35K
- Sosyal medyada ve Google reklamları ile okur ve yazar toplamak için belirlenecek bir aylık reklam bütçesi (Bu tamamen ne kadar bütçeniz olduğuna ve stratejinize bağlı değişebilir ama aylık tahmini 3-5K harcadığınız varsayalım.)
- PR için ne kadar harcayacağınız da yine size bağlı.

kız sevgilinin maserati 4 7 v8 hediye etmesi

Akıl alacak hediyedir.
(resim:#1)

ferhat yılmaz

Son dönemde Sevda Kuşun Kanadında dizisinde "Canım benim" repliğiyle hafızalara kazınan oyuncudur. ilginç bir şekilde hem komik hem de ciddi, sert rollere uyabilen bir adam.

ülkemde kemalist istemiyorum

Kemal'in kurduğu ülkede Kemalist istememek pırıl pırıl bir zeka örneği gerçekten. *

atatürk ü bitiren video

Benim takıldığım ise bu durum sanki daha yeni ortaya çıkmış gibi islamcıların “Şimdi Atatürk bitti”, “Fena yandınız, bitirdik sizi” diye yersiz sevincidir. Yahu ister kabul ister reddedilsin, Atatürk dinleri cayır cayır eleştirmiş bir liderdir. Türkiye’yi Araplaştıran islam siyasetinden çekip çıkarmaya çalışmış, bu aşina.
Diğer kızdığım tayfa da Atatürk’ün kendi değerlendirmelerine rağmen “Hayır canım yapmaz öyle şey” diyenler.

muzun yedi lira olması

Şu sahneyi birebir yaşadığımızın göstergesidir. http://vimpir.com/muz-yer...poz-veren-cift-924-I1.jpg

iphone kullanan amerika uşağıdır

Gözümü açtığın için teşekkür ederim. Gidip hemen Vestel Venüs alayım.

cengiz hanın milliyeti

Kürt Alevisiymiş. *

ezberlenen en saçma şey

Size Yusuf Miroğlu yasalarını bildiriyorum.
1. Sizin alem dediğiniz bu bitirim dünyasının tüm raconlarını şu andan itibaren tedavülden kaldırıyorum. Ayrıca racon kelimesinin telaffuz edilmesini dahi yasaklıyorum.Dalga geçmek için bile olsa bu kelimeyi ağzınıza almayacaksınız.
2. Açlıktan nefesiniz koksa dahi hiçbir şekil ve ad altında hiç kimseden para istemeyeceksiniz.
3. Gazozuna tavla oynamak dahil hiçbir zaman kumar oynamayacaksınız.
4. Nefsi müdafaa hariç hiçbir şekilde silah kullanmayacaksınız.
5. Uyuşturucu, kadın ticareti, tahsilatçılık, korumacılık, kolpacılık, değnekçilik, arabuluculuk, arazi mafyası, park ağalığı, ihale tezgahı gibi işlere bulaşmış bütün tanıdıklarınızla şu andan itibaren selamı sabahı keseceksiniz.
6. Bu alemde polis, asker, bürokrat, siyasetçi dostunuz da olmayacak düşmanınız da.
7. Hiçbir durumda hiç kimseye yalan söylemeyeceksiniz.
8. Benimle veya bensiz yaptığınız her iyi işi unutacak; bir daha aklınız aklınıza bile getirmeyeceksiniz.
9 Aramızdan bu yasalara uymayan biri için zinhar bağışlama talebinde bulunulmayacaktır.

Çocukluğumda TV ekranından aklımda kalan yegane şey. *

network architect

Network mimarisi, firmaların uzun vadeli ihtiyaçları planlanarak ayağa kaldırılması gereken bir iş. Bu sebeple doğru bir planlama ve tüm gereksinimleri karşılayan bir sistem kurgulamak gerek. Bizim firma, Trusnet ile çalıştı zamanında ve uzun süredir memnunduk.

alevi kızla evlenmek

Bu tip ötekileştirici insan artıkları için tek isteğim, umuyorum ki, hayatlarında bırak aynı mezhebi, apayrı bir dinden, milletten, bir insana gönül verirler de s*k kafaları dumura uğrar ve angutluklarını fark etmeleri.