bugün

Hayatını başkalarına göre yaşamak, kendini cahil bırakmak, zoru gördü mü kaçmak, hayatını ertelemek...
Yukarda yazmış ekrem abi adlı yazar.

imkan varken yurtdışına yerleşmemek.
Hayalleri varken onları gerçekleştirmek için bir uğraş göstermemesi.
Hissiyatının istismar edilmesine izin vermek ve lüzumsuz şeylere haddinden fazla mana yüklemek.

bu ikisi insan yaşamının özeti niteliğinde bana kalırsa. bize ait olmayan bir bedenle , bize ait olmayan meselelerin ardında bir ömür tüketiyoruz. kendini keşfedip, ne istediğini bilerek yaşamak gerekli.
kesin ve net şey sigara içmektir. herşeye zarar.
Kendine olan saygısını yitirmek.
Üç günlük dünyada kendine çoğu şeyi dert etmek.
Kendini tanımamak, potansiyelini kesfetmeye çalışmamak.
Kendini kandırmasıdır ve sonunda hayal kırıklığına uğradığında kendini affetmemesidir.
uzun süre seks yapmamak.
değmeyecek insanlar için zaman harcamak. yani 1 saniyenizi bile harcamamanız gerek birine ömür kotasından yıllar harcamak.
galatasaraylı olmasıdır. net..
Kendinden çok başkalarını düşünmek..
Yalan dolan entrika kıskançlıktır ve kötülüktür. Çünkü yalan kötü birşeydir. Yoksa cehenneme gidersin
kendini eğitmemek
cahil kalmak
sevdiklerini kırmak
gelecekten korkmak
spor yapmamak
kötü beslenmek
yalan söylemek
kendini kandırmak.
Kendini cahilliğe mahkum etmesi kötülüklerin anasıdır.
Belkide hakkettiğinden fazla birini sevmek.
hiç bir zaman başka ülkeye gitmemek.
kendini(nefsini) kandırmasıdır.
en büyük kötülük değidlir ama.. 2-3 kıytırık insan için kendini, özünü değiştirmesi de kötüdür..
planlı olmamak ve sürekli erteleme huyu. Aslında kendi kendimi ertelemiş oluyorum. bunun bedeli bana stres olarak geri dönüyor tabi. 1-2 gundur hep bi tetik halindeyim. sinir stres. az kaldı tırlatcam. şu önümüzdeki 1-2 hafta lütfen güzel geçsin, doğru tercihler yapmış olayım ve sonradan gelecek süreç için hayırlı haberleri müjdelesin.
Kendini birine ait hissetmek. Belki de bana kötü geliyordur bilmiyorum.

Ama bildiğim tek şey var duygularımın sesini dinlediğimde kalbimin acıması.
kim olursa olsun kendinden çok başkalarına değer vermesidir bence. zira üzülmek için çok sebebi olacaktır.
Ertelemek.
geçmişe takılı kalmak, o günleri akılda tekrar tekrar yaşamak.

bir de sabah uykusu.