bugün

kulaklığın ucundaki plastik.
evet çok korkuyorum çünkü hayatta olan ya da sahip olduğum başka şeyleri kaybetme düşüncesi barındırmaktan kaçınıyorum. o yüzden uzun yıllardır korkmak için bunu seçerim.. kulaklığın ucundaki plastik. o olmayınca hem kulağım acıyor hem içim acıyor dinlerken en hüzünlü playlistimi. bazen kulaklığımı çekerek çıkarırım çantamdan, kablosunun kopmasından daha çok ucundaki plastiğin kaybolmasından korkarım. manyak değilim ama böyle işte. kablo kopsa bile ucundaki plastikleri alır (olur da kaybolursa ucundaki plastikler diye) başka bir kulaklıkta kullanmak için saklarım. evet manyak değilim ama böyle işte.

piaf: bugün yine çantamda bir yerde kaybolmuş ucu, masamdaki yedeklerden taktım siyah beyaz oldu plastikler yine. kaybettim sözlük. korktuğum başıma geldiği için artık bir şeyden korkmamaya karar verdim.
sevdiğini kaybetmekten korkar insan. bu yüzdendir sevemez birini, tekrar kaybederim tekrar üzülürüm diye.
Benliğim.
insanlığım.
sevdiklerini kaybetmek insanın en büyük korkularındandır.
Sağlık.
yoktur.
olmadığı için sanırsam deliyim.
o yüzden gözü pek oldum.
o yüzden kaçık görünüyorum insanlara.

herkes her şeyi kaybedebilir. her şey geçici ve gidicidir. kaybetmekten korkmak sadece bir kaçış bana göre. bir yer bağlanmak, bir şeye, bir insana, bir hayvana..

insanlar özgür ve tek doğdu ve tekil olarak ölecek. o müddetten sonra imkansız bir şeyi kaybetmekten korkmak.
telefonum ve cüzdanım.
Akıl sağlığımı kaybetmekten korkuyorum. Malum...
aklım
sevdiklerim
sağlığım
huzurum
güvenim
geleceğim.
sevdiklerinin güveni.
Sevdikleri. Bu yüzden sevmekten korkuyor insan.
Akıl. Umarım kimse aklını kaybetme korkusuyla yaşamaz.
Ben kaybetmekten korktuğum herşeyi kaybettim.
Ne zamanki kaybedecek şey kalmadı korkum da kalmadı.
aramaya olan inancım.
(bkz: kaybetmekten korkulan şeyler)
hayatta merhale merhale değişkenlik gösteren şeylerdir.

eşim.
kibrimi kaybetmek tabiki. elimde olan tek şey o.
evladı ve diğer sevdikleri ama çocuğu olduğunda insan 7 / 24 ona bir şey olacak diye korkuyor.
Bir insanın güvenini ve sevgisini.
hayat korkarak geçirmek için çok kısa.
Sen, kalbinin derinliklerinde korkular beslerken aslında kozmoza şöyle bir mesaj verirsin;

"Allah'ım bana korkmamayı öğret"
Verdiğin mesaj yerine derhal ulaşır. Radyoda çalan senin istek parçandır. Yaşamın tüm mekanizmaları Rab'bın emriyle devreye girer.
Amaç korktuğunun başına gelmesinde korkulacak bişeyin olmadığını sana öğretmektir. Rab korkularının listesini çoktan hazırlamıştır.

Kişi: Aldatılmaktan korkuyorum
Rab: Eşinle konuştum Ona seni aldatmasını emrettim.
Kişi: işten atılmaktan korkuyorum
Rab: Talimatım patronunun eline çoktan ulaştı
Kişi: Ben paramı kaybetmekten korkuyorum
Rab: Buda tamam borsada sadece senin kağıtların düşecek.

o Kişi er yada geç "korkularından korkmamayı" öğrenir..
Kişi: Allah'ım ben korkmuyorum, bağımlılıklarımdan bağımsızım artık.
Rab:Kozmoz'a gerekli emri verdim artık özgürsün...

Rab'bın okulunda özgürlük, korkudan bir sonraki derstir..
Değer kaybetmek birinin gözünde bunu görmek kabus.
ailedir abi, boşverin her şeyi. ailenizin kıymetini bilin.
(bkz: aklını kaybetmek)
Saygınlık.. Kesinlikle bu, ne hayatımdaki insanlar, ne para, ne de aşk sevgi ıvır zıvır.. Saygınlık biterse herşey biter