bugün

Evden uzakta okuyorsanız ve yaz tatili için eve falan giderseniz karşılaştığınız tutarsız davranışları:

- Anne bir şey ister misin istanbul'dan çikolata vs vs? (para zaten nanik)
+ Yok yavrum yok sağ salim sıhhatle tek sen gel yeter.

Aradan birkaç günle beraber sizin gelmenizin getirdiği heyecan geçer, anneniz sizi teyzelerinize şikayet etmeye başlar:

+ O kadar istanbullarda oku, gez, dolaş, eğlen gel, anneciğine bir çöp bile hediye getirme, sırf kirli çamaşırlarını yıkatmaya gel.

-?????
Aslında tüm anneler bir edebiyat aşığıdır, hele ki mübalağa' yı çok iyi tanımlarlar, abartırlarda abartırlar. Komşunun embesil oğlunu benden hep daha iyi tanıtması, el alemin piçine kedi bize gelince kaplan kesılmesı, kızdırdığında bak hakkımı helal etmem diyerek tehdit etmesi, kendı ailesini hep 2. plana koyması, dediğini yapınca canım cicim yapmayınca allahın belası lanet çocuk. Ama anne candır can değerini bilelim ki kaybettiğimizde en azından vicdanımız rahat etsin.
komşuların şımarık çocuklarına bilgisayarımla oynamasına izin vermesi.
telefonda azıcık tartışır gibi olalım çat suratıma kapatır, ben deliyorum ama ne yaparsın anne...
izin alınacak ya da onay istenecek meselelerde genellikle annelerin olumsuz tepkisidir.
sabah ekmek alınacağı zaman sizi tatlı uykunuzdan uyandırmasıdır. biraz daha uyuyayım dediğinizde ise "tamam bu yaşımda ben getiririm" diyerek acındırma yoluyla işini hallettirmesi.
okul olduğunda kaldırmayıp, ekmeğe gönderirken terlikle vurarak kaldırması. acıyor abi yaa.
skype açıkken aniden odaya dalıp konuşması, çıkarken de kapıyı kapatmaması.
kaplı telefona telefonunu aç diye mesaj atmak.
endişe ettikleri bir durumu 50 kere sormalarıdır.
Maddi tatmine asla ulaşamamaları..
söylediğini anlamayınca tek kelimeyle cevap vermesi.
anne: baban işe gitti.
ifadesiz: hı ?
anne:baban.
skype te gece 5 te hatunla sohbet ederken odaya girerek " sen daha yatmadın mı allah akıl fikir versin sabah işe gidecen yat uyu" diye bağırması. hatunun zihninde oluşturmaya çalıştığınız cool erkek imajı yerle bir olur.
Psikopat gibi yemek doldurması. Tabağı alabildiğine dolduruyor, koyarken yeter diyorsun yok onun kendi limiti var.
2500 sene boyunca televizyonun önüne gelmeyip, maç günü gelmesidir. maçtan bir gün önce ve maç sabahı uyarılmasına rağmen ısrarla aynı eylemi yapması ayrı eve çıkarmıştır. isyan.
durup dururken gelip hiç yoktan kızıp bağırmaya başlayıp sonunda haklı çıkması. ruh hastası olmaya meyilliliğimin kimden geldiğini anlamama ve aydınlanmama sebep olmuştur da ayrıca...
sebebsiz yere bağırması.
ders çalışırken odaya uğramayıp ne zaman boş boş tembellik etsem, telefonla bilgisayarla neyin uğraşsam odaya damlaması.
Mutemadiyen sakin olmasi.
Lan olsem bayildi dicek.kadin,hic sikine takmiyo bunlar beni.
hiÇbir kızı beğenmemesi! sanki kendisi kainat güzeli, kaynanasının göz nuru, kanatsız bir melek. cok pis kaynana olacak bu kadın yaa. (Edit: Bu kadın yüzünden evde kaldık iyi mi)
Alkol hariç başka bir kafa yapıcı ürün kullanmayacağımı adı gibi bilmesine rağmen hergün beni aman dikkat et arkadaşlarına felan sana alıştırırlar demesi beni bitiriyor.
ev telefonundan arayıp "oğlum dışarda mısın?" diye yüzsüzce sorması.
Bende habersiz eşyalarımı kıyafetlerimı birine vermesi ya da çöpe atması kavgalarımız varsa hepsi bu yüzdendir be anne bı sor lazım mı gıyıcen mı neymiş sana küçüktu gıymıyodun zaten şurası burası veryordu anca başkasının üstünde görünce haberim olurdu ya da tesadüf copte gorursem coook copten çıkarıp yıkayıp kullandığım şeyler olmuştur sözlük.
sürekli sigarayla ilgili güya öylesine laf açması.
mına koyim anladık biliyosun içtiğimi ne kadar yanında içmesem de. evde olup içmediğim zamanlarda zaten ben de alıyorum kıyafetlerimdeki hatta valizimin üstüne sinmiş bayat sigara kokusunu. hatta laptopa bile sinmiş lan.
ama inat etmeee, sana sigara içtiğimi itiraf etmeyeceğim. onu geçeceksin yani.
çevredeki insanları fazla önemsemeleri. e tabi her ne kadar çileden çıkaran davranışı sizi çileden çıkarıcı nitelikte olsa da çocukluğunuzdan beri bu tavra maruz kaldığınızdan sizde de sinsi sinsi yuvalanmıştır bu davranış, en kötüsü bu.