bugün

sabrinizi zorlasa da, bi sure sonra unutulan davranislardir.

bir tanesi icin; (#1347005).
modemi sökmek, bilgisayarın fişini çekmek, sabah uyandırmak.
öldükten sonra pişmanlık duyacağımız davranışlardır.
hiçbir şeyime karışmaması. evlatlıkmıyım ben ?
yapılacak süpriz dogumgününü saklayamayan ve içine eden anne davranısıdır. *
sabah giymeyi düşündüğün pantolonu,kalktığında ıslak bir şekilde balkonda görmek.
kısa bir serzenişten sonra kaloriferi kurutucu olarak kullanmaya çalışıp olayı zorlaması dahada çileden çıkmana yol açar.
uyurken, odayı havalandırmak için açılan pencere. düşünmesi bile dondurucu.
komşunun oğlunun ödevi için cd yazmakla meşgul olan ve başında kimse bulunmayan masaüstü bilgisayarın fişini, boşa yanmasın diyerekten çekmesi. ben agresif biri olsam çileden çıkardım da altı üstü bir cd yandı diye anneme kızacak değilim. ama anneme:"-anne niye çektin fişi? çocuğun ödevini yazıyordum." dediğimde, "ne bileyim oğlum boşa çalışıyor sandım." demesini unutamam. tabi annem sonradan bilgisayarın, fişi çekilerek kapatılmadığını öğrendi.
sizin o an kullandığınız edevatın kablolarını temizlik esnasında çekiştirmek...
sabah çalar saatten önce uyandırıp saati en az yarım saat ileri söyleyip panikletmek...
her zaman ve zaminde bir kusur mutlaka bulabilecek kapasitede mükemmeliyetçi olmak...
odanın senin düzenin olan ona göre dağınıklıklarına müdahale, sonrasında kayıp eşyanızın yerini bilememesi ve sonucunda faturanın sizin dağınık oluşunuza patlaması...
uzar bu liste can anneler sağolsunlar çileden çıkarmakta uzamnlar zira...
sabahın 8inde kalk saat 10 oldu diye başıma dikilmesi.
pazar sabahı ekmek almaya göndermesidir. bir de ' al şu parayı tatile git'' demez. hep ekmek, hep ekmek.
(bkz: her yer her yerde)

bana benim odamı niye anlatıyorsun be kadın?
atılan terlikler hem de böyle topuklu...
kapıyı çekip çıktığı gibi zile basmasıdır. bir kere de kapıyı çekmeden hatırlasan unuttuklarını be anne..?

edit: yazdıktan birkaç saat sonra yine oldu.
anahtarı olduğu halde hüdaverdi gibi kapıya yumruk, tekme, zil şeklinde dalıp, yüreği ağaza getirmesidir. oysaki sadece çok çişi gelmişmiş.
odama her seferınde laf yapması neymiş dağınıkmış harp alanıymış falanmış filanmış.
olayları çarpıtması, bardak tabak kırınca senin yüzünden kırdım demesi.
Hiç ders çalıştığımı görmüyormuş da, çalışmıyor muşum. Ama ben geceleri yatmadan önce çalışıyorum sonra okulda, dershanede... Ama annem nereden görsün! Klasik anne davranışları işte.
komşunun evladı şöyledir böyledir sen şöylesin böylesin ıııy anne ıyy..
star wars t-shirt'ünü el bezi yapmak.
''ben zaten neyim ki sizin hayatınızda...'' türden laflar edip verdiği kararın uygulanmasını ister.
dışarı çıkar çıkmaz on saniye sonra bir şey unutup zili çalması.
herkesin içinde saçma sapan lakaplarla seslenmesi * * *
sinirlendiği zaman bana bir daha anne deme lafidır, eee ne diyelim peki dediğinizde suratınıza tuhaf tuhaf bakmasıdır.
telefon denen icattan nefret etmesi.
kendisi kendisinin iyi olduğunu biliyor ya, sorun yok demektir. birşey olursa o arar nasılsa ne diye merak ediyorsun ki?
sanırım insanlar yaşlanınca ergenlik günlerine geri dönüyor.