bugün

her zaman diğerleri tarafından sömürülmeye mahkum olmalarının asıl sebebidir.

duygusalsındır, etrafındakiler hem oradan ok atarlar kalbine. en yakınım dediklerin bile buldular mı zayıf noktanı, bilmiyormuş gibi yapıp sivri topuklarıyla ezerler bizzat.
cömertsindir, alıcı kuşlar sarar çevreni, iliğini kurutana dek emerler paranı vampirler gibi.
namuslusundur, saf olduğunu iddia ederek kendi pisliklerine çekmeye çalışırlar seni.
insanlara güveniyorsan hele- ki en büyük zaaflardan biri-sürekli kazık yersin. en açık yaran nerense hep oradan vurulursun.
(bkz: sözlükçülerin zaafları)
bir insanın,kullanılmaya en açık olan duygusal bazlı açığı.
Bazılarınınki aşk-sevgidir,bazılarınınki para-maddiyattır,bazılarınınki şan şöhrettir. Aynı zamanda en çok istenilen şeyler de bir çeşit zaaf sayılabilir. Aslında "zaaf" bakanın gözündedir. Bir atasözü der ki:"En büyük sırrını,zaafını bilip de bunu kullanmayan kişi senin dostundur"*. Onun dışında da herkes karşısındakinin açıklarını kullanır,isteyerek yahut istemeyerek(!)*
insan olmanın doğasından gelen bir durumdur. hangi şartlarda yaşanırsa yaşansın insanın sınırsız istekleri vardır. sınırsız isteklerin olduğu yerde elbette zaaflar olacaktır. benim zaafım yok diyen insanın bile yalan söyleme zaafı vardır.
en büyüğü için;
(bkz: şehvet)
erkekler için; en ucuzu kadın.
Erkeklerin zaafları genel olarak: bayanlardır.
yürek ile beyin arasındaki çatışmadan doğanlardır.
insan olmanın doğasından gelen bir durumdur. hangi şartlarda yaşanırsa yaşansın insanın sınırsız istekleri vardır. sınırsız isteklerin olduğu yerde elbette zaaflar olacaktır. benim zaafım yok diyen insanın bile yalan söyleme zaafı vardır.
insanların zaafları en hassas kaleleridir, çabuk yıkılır. insanlara zaaflarını bell etmek insanın kendi başına aldığı beladır.
Makyaj yaparsiniz ruhunuzun incelen yerlerine, ilk yagmurda silinir tum renkler; sonra kurumasini beklersiniz: bir kez daha denemeye deger.
kalamar tava, kokoreç, midye tava. kendimden biliyorum.
vakıf olduğu konuları her şeyden üstün görmek.
başka insanlar üzerinde (ki genelde karşı cins) mülkiyt kurmak.
bildiği cehennemi bilmediği cennete tercih etmek.
anılarına mitolojik anlamlar katarak kendi geçmişini yüceltmek.
süper egonun esiri olmak.
en büyüğü başkalarının zaaflarından faydalanma zaafı olsa gerek. örneğin tiki olan bir adamla beş dakida bir uğraşmak gibi, rezalet ötesi bir manzara.
insanlığın ortak zaafı para para para, ''ona zaafım yok'' deme lüksü yok kimsenin kanımca.
(bkz: kadın)
at (araba)
avrat (bayan~bay)
silah (tabanca vs.)
saçlarımla oynanması.
insanların zaafları ikiye ayrılır.

1. Seçtikleri.
2. Sec etmedikleri.

Seçimlerinden kaynaklanan zaaflarından zarar görüyorsa, suçludur.

Eğer seçemediği bir durumdan dolayı zarar görüyorsa suçsuz.
zayıflıklarıdır. bana bir zaaf verin ondan bir insan yaratayım.
hayır diyememe, irade gösterememe durumudur.
Para ve kadına zaafım var.
ilgi diyorum gerisi yalan kim görse kimyası değişiyor ama gördüğü kadar ilgi göstermiyor yada gösteremiyor orasi ayrı.